Saç Bakımı, Saç Hastalıkları ve Tedavileri

Yaz Mevsiminde Saç Bakımı

Yaz aylarında saç bakımı nasıl olmalı'dır?Saçları yaza hazırlamak oldukça önemli bir durumdur. Saçları yaza hazırlamaya bahardan başlanmalıdır. Saçların alması gereken bazı vitaminler ve mineraller, biotin denilen bir madde vardır. Hem doğal hemde doğal olmayan biotin günümüzde vitaminler şeklinde eczanelerde bulunmaktadır. Fakat her ne kadar doğal vitaminler olsa bile doktora danışmadan kullanılmamalıdır. A vitamini, daha çok cildi kayganlaştırıcı ve nemlendirici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle A vitamini kürü bahar mevsiminde saçlara faydalı olur. Yaz aylarında daha çok nemlendirici şampuanlar seçilmelidir.

Yaz aylarında saç bakımı nasıl olmalı’dır?

Saçları yaza hazırlamak oldukça önemli bir durumdur. Saçları yaza hazırlamaya bahardan başlanmalıdır. Saçların alması gereken bazı vitaminler ve mineraller, biotin denilen bir madde vardır. Hem doğal hemde doğal olmayan biotin günümüzde vitaminler şeklinde eczanelerde bulunmaktadır. Fakat her ne kadar doğal vitaminler olsa bile doktora danışmadan kullanılmamalıdır. A vitamini, daha çok cildi kayganlaştırıcı ve nemlendirici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle A vitamini kürü bahar mevsiminde saçlara faydalı olur. Yaz aylarında daha çok nemlendirici şampuanlar seçilmelidir.

Yaz aylarında saçlar nasıl yıkanmalı’dır?

Yaz aylarında saçlar daha sık yıkanmalıdır. Yaz gelince saçların güneşin etkisi ile kuruması, havuz, deniz gibi yerlerde bazı kimyasalların saçın hem kendisine hemde saç derisine zararlar vermesi nedeni ile saçların mutlaka bu eylemlerden sonra yıkanması gereklidir. Güneş ışınlarına karşı saçları korumak için nemlendirici kremler kullanmanın yanı sıra, şapka giyilmesi de fayda sağlayabilir. Ayrıca yazın saçları arada bir kestirmek rahatlama sağlar. Yaz gelince saçlar günde bir iki defa yıkanabilir. Günde birkaç defa saç yıkandığında her defasında şampuan kullanmaya gerek yoktur.

Saç bakımı nasıl yapılır

Saç bakımı nasıl yapılır

Yaz aylarında saçlar nasıl bakılmalı’dır?

Yazın saçların bakımı çok daha önemlidir. Yaz aylarında saçların nemini koruyabilmek için bazı saç kremleri ve losyonlar kullanılması fayda sağlar. Banyo veya deniz, havuz sonrası duş aldıktan sonra saçlara nemlendirici kremler ya da losyonlar kullanılmalıdır.

Bunların yanı sıra bol meyve ve sebze tüketimi saç dökülmesine faydalı olur. Yaz aylarında saçları soğuk su ile yıkamak saçların parlaklığını korur. Saç diplerine uygun yağlar ile masaj yapmak saç diplerindeki kuru ölü derinin atılmasını sağlar. Yağlı saçlar için sadece saç uçlarına nemlendirici sürmek yeterli olur iken, bitki özlü şampuanlar tercih edilmelidir. Ayrıca, yaz mevsimlerinde fön, maşa gibi saçları şekillendirmek için kullanılan aletlerden uzak tutmak saçlara daha fazla kurutmamak için oldukça önemlidir. Saç kırılmaları ve saç dökülmeleri başlar ise mutlaka saç bakım uzmanına ya da dermatoloji uzmanına baş vurmak gereklidir. Bu durumda kozmetik ürünler değil, doktorun önerdiği medikal ürünler kullanılması gerekebilir.

Hamilelikte saç dökülmesi nedenleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git