Bitkisel Sağlık

Varis Hastalığında Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Varis Neden Olur?

Varis toplar damarların bozulması ve kanında katılaşarak kan dolaşımının bozulması sonucu, toplar damarların şişmesi halinde varis meydana gelmektedir.

Varis Tedavisi Var Mıdır?

Börek ve karaciğerin güçlenmesi ve kanın temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca damarları güçlendirmek için C,K ve P vitaminli gıdalar sürekli ve bolca tüketilmelidir.

Varis Bitkisel Tedavisi

Varis hastalığında kullanılan bitkisel tedavi yöntemleri aşağıda ki gibidir. Bu yöntemler geçmişten günümüze kadar kullanılan bitkisel tedavi yöntemleridir. Uygulamak tamamen size kalmıştır. Ama üstte de belirttiğimiz gibi C,K ve P vitaminli gıdalar kesinlikle tüketilmelidir.

Varis Bitkisel Tedavisi İçin

  • Çoban çantası otu, Kekik, At kuyruğu otu ve At kestanesinin meyvesinin kabuğu ayrı ayrı veya hepsi birlikte çay gibi demlenip günde 3-4 su bardağı içilir. Bu terkip aynı zamanda basur hastalığı bitkisel tedavisi içinde kullanılır.
  • Ayrıca Fındık yaprağı, Asma yaprağı çayları varise çok iyi gelmektedir.

Varis hastalığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için linke tıklayarak Varis hastalığı hakkında ki konumuza gidebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git