Cinsel Yaşam

Sürtünme veya Sevişme İle Hamile Kalınır mı?

Kadınlarda adet döngüsü adı verilen bir durum vardır. Adet döngüsü demek bir adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar geçen süre demektir.

Nasıl hamile kalınır?

Kadınlarda adet döngüsü adı verilen bir durum vardır. Adet döngüsü demek bir adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar geçen süre demektir. Her ay adet döngüsünde rahim iç tabakası adet kanaması ile birlikte dökülür ve yeniden şekillenmeye başlar ve bu olay her ay bu şekilde gerçekleşir.

Adet döngüsü esnasında sağ veya sol yumurtalıkta bir yumurta hücresi olgunlaşma sürecine girer ve yaklaşık adet döngüsünün 14’üncü gününde olgun bir yumurta hücresi olur. Daha sonra yumurtanın etrafını saran ve sıvı keseciği içinden çatlama olarak tanımlanan bir oluşum ile serbest kalır ve kanallardan birinin içine girer.

Bu esnada vajinada hazır bekleyen spermler var ise (o gün veya 3-4 gün önce cinsel ilişki yaşanmış ise) bir yumurta hücresi ile yüz binlerce sperm karşılaşır ve yumurta hücresi bu spermlerin arasından birini beğendiğinde içine alır ve döllenme adı verilen oluşum gerçekleşir. Bu işlemden sonra yumurta hücresi ve spermin oluşturduğu hücre çoğalmaya başlar ve çoğalan bu hücreler ortalama 7 gün içinde kanallardan ilerleyerek rahim içine yerleşir ve hamilelik başlar.

Sürtünme ile cinsel ilişki sonrası hamile kalınır mı?

En sık merak edilen konulardan biri olan elbiseler ile cinsellik yaşadık ve boşalma ve orgazm gerçekleşti hamile kalınır mı? konusudur ve bu konu daha çok gençler tarafından merak edilmektedir. Bu tür bir cinsel ilişki sonrası hamile kalınmaz.

Fakat iç çamaşırlarının da çıkarıldığı ve genital organların birbiri ile temas ettiği ve boşalmanın gerçekleştiği şekilde sevişme sonrası (sürtünme yolu ile sevişme) spermler çok rahat bir şekilde genital yoldan vajinaya ve rahim içine ulaşarak hamile kalmaya neden olabilir. Bu şekilde sevişme (cinsel organların birbirine sürtmesi ile) gerçekleşmiş ise kız bakire bile olsa hamile kalabilir. Bireylerin her ikisininde üzerinde pantolon benzeri giysileri ile sevişme ve boşalma olur ise hamilelik gerçekleşmez.

Cinsel ilişki yaşamadan hamile kalınır mı?

Türkiye’de yaygın olarak bilinen ve bakire kızların da hamile kalması inanışı vardır. Örneğin, bir erkek tuvalete, havuza, saunaya gibi benzeri ortak kullanım alanlarına girdi ve orada bir şekilde ejakülasyon (boşalma) yaşadı ve bu olayın ardından kız o alanlara girdi ve oturdu ve bulaşı yolu ile hamile kaldı gibi söylentiler yıllardan bu günlere kadar gelmiştir.

Bu inanışlar biyolojik olarak bağdaşmamaktadır. Bu tür bir olay gerçekleşecek olursa istenmeyen hamileliklerin önüne geçmek imkansız hale gelir. Tensel temas ve temas yolu ile gerçek bir cinsel ilişki yaşanmadan hamile kalınması oldukça zordur. Hamile kalınması için sevişme ve boşalma esnasında genital bölgeler çıplak olarak birbirine temas etmesi ( çıplak sürtünme) gereklidir.

Nasıl hamile kalınır

Nasıl hamile kalınır

Anal cinsel ilişki ile hamile kalınır mı?

Anal cinsel ilişki ile hamile kalınabilir. Fakat gebeliğin oluşması için spermlerin de boşalarak vajinadan içeriye girmesi ve o sırada hazır bekleyen bir yumurta hücresi ile karşılaşması en önemli hamile kalma yoludur. Yani adet kanamasının ilk gününden hesaplandığında 14’üncü gün sonrasında kadınların genelinde yumurta hücresi genital sistemde spermleri beklemeye başlar. Eğer spermler yumurta hücresi gelmeden 3 gün önce o bölgede bekliyor ise yumurta hücresi de geldikten sonra döllenme gerçekleşir. Kısacası hamile kalınması için ön koşul yumurta hücresi ile spermlerin karşılaşmasıdır.

Boşalma dışarıya veya anal cinsel ilişkide genital bölgeye yakın bir bölgeye olur ise vajinadan genital sisteme giden yolda spermlerin çoğu ölür ve yumurta hücresine ulaşan sperm sayısı azalır. Bu tür cinsel ilşkilerde (anal ilişki, dışarıya boşalma ve ters cinsel ilişki gibi) cinsel ilişkilerde hamilelik gerçekleşebileceği gibi, hamile kalma olasılığı daha az olur. Fakat özellikle genç kızlarda dış genital bölgeye çıplak olarak boşalma gerçekleştiğinde (ters cinsel ilişkide, anal ilişkide ve sürtünme yolu ile cinsel ilişkide) kızlık zarı bozulmadan bile hamile kalma riski vardır.

Oral cinsel ilişki ile hamile kalınır mı?

Çok sık merak edilen bir hamile kalınır mı sorusu ise oral cinsel ilişki ile hamile kalınıp kalınmadığıdır. Oral cinsel ilişki ile hamile kalınmaz. Çünkü mide ile rahim arasında bir bağlantı yoktur. Fakat kadın oral cinsel ilişki sırasında bir şekilde eline ejekülasyon sıvısı bulaştırır ve elini vajinasına götürür ise bulaş yolu ie hamile kalınabilir. Bireyler cinsel ilişki sırasında mantıklı hareket edemez ve farkında olmadan bu tür yanlışlar yapabilir.

İç çamaşırı ile cinsel ilişkide hamile kalınır mı?

Sevişme olduğu sırada bir bariyer (iç çamaşırı, etek ve benzeri) var ise boşalma olsa bile hamile kalma olasılığı yok denilecek kadar azdır. Fakat dış genital organlar birbirine çıplak olarak temas eder ve boşalma söz konusu ise dış genital bölgeye yakın olan sperm hücreleri vajinal yoldan rahim ağzına ve buradan da rahim içine ulaşır ve o sırada hazır beklemekte olan bir yumurta hücresi var ise hamile kalınabilir.

Geri çekilme yöntemi ile hamile kalınır mı?

Halk arasında en çok kullanılan doğum kontrol yöntemi geri çekilme yöntemidir. Geri çekilme doğum kontrol yönteminde amaç erkeğin dışarı boşalması ve spermlerin içeriye girmemesidir. Fakat bu yöntem çok güvenilir bir doğum kontrol yöntemi değildir.

Çünkü her cinsel ilişki anında erkekler tam olarak kendini geri çekemeyebilir ve spermler vajinaya girebilir. Aslında geri çekilme doğum kontrol yönteminin tam güvenilir olmamasının diğer bir nedeni ise erkeğin ön sevişme esnasında salgıladığı sagıdır. Çünkü erkekten salgılanan ön sevişme sıvısının içerisinde de yüzbinlerce sperm vardır ve kadın uygun döneminde ise o sıvının içerisindeki spermlerden biri hamileliği gerçekleştirebilir. Bu nedenle geri çekilme doğum kontrol yönteminin hamilelikten % 50-60 oranında koruyucu özelliği vardır.

Prezervatif kullanmak hamilelikten korur mu?

Prezervatif doğru kullanılır ise % 90-95 hamilelikten korur. Fakat prezervatif cinsel ilişki sırasında yırtılır veya birkaç kez aynı prezervatif kullanılır ise koruyuculuk sağlamaz.

Hamile kalındığı nasıl anlaşılır?

Gebelik, yumurtlama anındaki döllenmeden itibaren başlar. Bu dönemde vücuttaki bazı hormonların değişimi ile birlikte gebelik belirtileri de ortaya çıkmaya başlar. Gebelik belirtileri arasında göğüslerde dolgunluk ve vücutta ağırlık hissi, bazen bebeğin rahim içine yerleşmesi sırasında az miktar kanama (yerleşme kanaması), daha sonra ilk adet gecikmesi, bağırsaklarda tembellik, mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi gibi belirtiler hamilelik belirtileri olabilir.

Hamilelik belirtileri her kadında değişiklik gösterebilir. Bazen ve bazı kadınlarda herhangi bir belirti olmadan hamilelik devam edebilir. Özellikle adet düzensizliği olan kişilerde gebelik atlanabilir ve ileri dönemlere kadar anlaşılmayabilir.

Cinsellik ile ilgili benzer sağlık yazıları

 1. Kadınlarda orgazm olamama nedenleri
 2. Orgazm olmanın faydaları
 3. Kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur
 4. Erkeklerde cinsel isteksizlik neden olur
 5. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

Bu Konu İle İlgili Forumdaki Sorular

 1. Adet oldugum halde hamile olabilirmiyim
 2. Adetimde bir hafta gecikme oldu...
 3. Hamile kalma ihtimalim var mıdır?...
 4. Sevgilim zevk sıvısı ile hamile...
 5. Hamilelik riski var mı?

1.133 Yorum

 1. Ebru

  10 Ocak 2016 at 19:52

  Merhabalar, sevgilimle geçen günlerde sürtünerek ilişkiye girdik ve sevgilim çıplaktı. hamile kalma olasılığım nedir acaba? çok korkuyorum bu konuda lütfen bilgi verin.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   11 Ocak 2016 at 00:53

   Merhabalar, sürtünme yolu ile yaşanan birlikteliklerde hamileliğin oluşması beklenmez.

   • Eda

    11 Nisan 2016 at 17:36

    Merhaba erkek arkadasimla sürtünme yoluyla iliski yasadik bende ic camasiri pantalon ondada ic camasiri ve sort vardi bos*lma oldugunu soyledi hamile kalma olasiligi varmidir acil yanitlarmisiniz

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     11 Nisan 2016 at 18:15

     Bahsettiğiniz durumda kıyafetleriniz üstünüzde olduğu için hamilelik söz konusu olamaz.

     • Sertap

      20 Haziran 2016 at 13:52

      Meraba yaklaşık 15 gün önce sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ama bende çamaşır vardı hamile kalma ihtimalim var mı acaba

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      20 Haziran 2016 at 17:54

      Sürtünme yolu ile yaşanan ilişkilerde hamilelik riski azdır. Duruma göre değişiklik göstereceği için kesin bir şey söylememiz mümkün değildir. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bir şey söylemek yanlış olur.

     • Zeynep

      26 Haziran 2016 at 00:34

      Merhabaa yumurtlama dönemin deyim ve sevgilimle pantlon ve iç camasirlari varken sürtünerek ilişkiye girdik üzerime bo*aldi ve islakligi hissettim gebe olma ihtimalim var mi

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      28 Haziran 2016 at 12:41

      Anlattığınız şekilde hamilelik çok mümkün değildir fakat adet gecikmesi başlarsa test yapmanız ya da yaptırmanız doğru olur.

     • can

      6 Ağustos 2016 at 18:47

      Bu arada merhaba hocam ben dün sevgilimle ilişki yaşadım onda bikini bende baksır vardı sev*stik sonra bos*ldım hamile kalma riski varmı

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      7 Ağustos 2016 at 20:41

      Boş*lma vaj*nal bölgeye olduysa hamilelik riski bulunuyor.

     • İrem keskin

      25 Eylül 2016 at 07:01

      Hocaam merhaba
      Nişanlımla ilişki yaşadık sürütünme yoluyla.o risk almamak için kondom kullandı.boşaldı ama arka taraftayken ve prezervatife.böyle bi durumda hamilelik riski var mıdır ? Teşekkürler.

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      27 Eylül 2016 at 13:03

      Prezervatifte yırtılma olmadı ise bu tür bir risk yoktur.

     • Derya

      1 Ekim 2016 at 16:30

      Meraba adetim ayin 28nde bitti nezaman yumurta catlamasi gerceklesir

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      3 Ekim 2016 at 13:39

      Bu durum adet düzeninize göre değişebilmekle birlikte genellikle bir hafta on gün arasında yumurtlama dönemi gereçekleşir.

     • Selin

      7 Kasım 2016 at 13:11

      Hocam meraba sozlumle 2 gun once surtunerek iliskiye girdik 4 gun oncede adetim bitmisti 16 yasindayim cok pisman olduk b*salmadi hicbisekilde bakireyimde ama z*vk suyundan dolayi hamile kalmis olabilirmiyim test yapmadim daha eger oyle bisey varsa ella ertesi gün hapi kullanabilirmiyim nolur cevap verin en kisa zamanda napabilirim cok korkuyorum lutfen

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      8 Kasım 2016 at 02:07

      Bahsettiğiniz durumda endişe edilecek pek bir durum bulunmamaktadır.

     • Deliii

      8 Mart 2017 at 01:15

      Ben adetten sonra sevgilimle s*rtunerek ilişki yaşadık bi ay sonra tam adet gonumde adet oldum hamile degilimdir demi

     • Ferhat

      2 Ağustos 2017 at 19:07

      Iyi günler
      1-2 saat önce Kiz arkadasimla sürtünerek ilişki yaşadık
      Benim üstümde bir şey yoktu, ondada iç çamaşırı vardı ama dantelli ve ıslaktı
      Yaklaşık 22 gun önce adet oldu
      Hamile kalma olasılığı var mı?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      6 Ağustos 2017 at 16:23

      B*s*lma olduysa ve üreme organı içine bu sıvıdan temas olduysa bu tür bir ihtimal olabilir.

   • ece

    1 Mayıs 2016 at 19:41

    Merhaba,nisanlimla dün yakinlasmam oldu, ikimizde ciplaktik ve onda prezervatif vardı,ikimiz de bos*ldik öylece ustuste dururken bir baktik ki prezarvatif cikmis. Sonra hemen lavaboya gittim idrarimi yaparken meni de akti bir miktar. Ve adetimin biteli 11. günüydü. Yani tam yumurtlama donemimdi. Hamile kalmaktan endiseleniyorum.. ellaone hapi aticam bu aksam.. yardimci olur musunuz. Teşekkürler.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     2 Mayıs 2016 at 03:29

     Durumunuz da hamilelik ihtimali biraz fazla olabilir. Net bir sonuç için kan veya idrar testi yaptırabilirsiniz.

     • Seda

      1 Eylül 2016 at 15:51

      Mrb sevgilimle surtunduk ama bendede ondada boxer vardi boxerin uzerine bos*ldi bisey olurmu lutfen yardm edin

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      2 Eylül 2016 at 02:08

      Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali çok düşüktür.

     • Nur

      23 Ekim 2016 at 22:07

      Meraba ben sevgilimle sürtünme olarak ilişki yaşadim ama ında esoföan vardı bende bi yoktu veadetim 10 gün gecıktı

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      24 Ekim 2016 at 10:03

      Bazen vaj*na içine bulaş yoluyla bile hamilelik riski vardır.

      Fakat adet gecikmnesi stres kaynaklı da olabilir, belki test yaptırmanız gerekebilir.

    • Mislina

     23 Haziran 2017 at 12:16

     Ben adetimin yaklasik 11.12 gunu nisanlmla surtunme yoluyla iliskiye girdik. Bos*l*a bnim uzerime olmadi kesinlikle, ama benm suphem ze*k sıvısından hamile kalma korkusu, adetim 5 gun once olması gerkirken olmadı. tum belirtler var (sivilcelenme ve göğüs ağrısı hem de çok kötü agrıyo hala agrıyo ama hala adet olmadım. şunu da belirteyim bu ay içinde sinav dönemimdi ve okuduğum şehre günlük gidis glis yptim ve sitresliydim ve olamyınca daha cok stres yaptım ve tarlusal adet soktrucu aldim 2 gündür kullanıyorum hala olmadım. Bunun dışında bu adet gecikmesi günlerinde yani 5 günün içinde iki kez göbegim düstu, 1 de koca kari yöntemiyle kaldırdık geçti, su an yine ağrı var ve yine düştü başka yerde atıyo gobeğim bu da adet gecikmesine sebep olur mu? Cok stresliyim ne olur bisey söyleyin 4 sıcak havdan soğuk havaya geldim hava değisikliği de oldu?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      27 Haziran 2017 at 17:55

      Anlattığınız öyküde bos*lm* kaynaklı hamilelik riski yok denilebilir, ancak sizin de söylediğiniz gibi z*vk sıvısı teması vaj*na içine temas etmiş ise bu tür bir risk düşük de olsa olabilir. Fakat hava değişimi, sınav stresi, yolculuk gibi durumlar tabii ki adet gecikmesine neden olabilir, özellikle zaten adet düzensizliği olanlarda bu durum daha sık görülür.

      GÖBEK DÜŞMESİNE GELİNCE; göbek düşmesi halk arasında kullanılan bir tabirdir. Bu hastalık tek bir hastalık değildir ve birçok hastalığın belirtileri halk arasında göbek düşmesi şeklinde tarif edilir.

      Karın ağrısı, bulantı, kusma, karında farklı yerlerden nabzın hissedilmesi, depresyon gibi durumlar ve sıkıntılar bu hastalığın karakteristik özellikleridir. Yani bu şikayetleri olan hastalar hastaneye başvurduklarında ele gelir bir bulgu rastlamadıysa ki, bunlar irritabl bağırsak sendromu olabilir, karın migreni olabilir, karın epilepsisi olabilir, küçük göbek fıtığı olabilir. Halk arasında bunlardan kaynaklanan şikayetler nedeni ile göbek düşmesi denilerek bu şekilde geçiştirmeler yapılabilir. Eğer altta yatan bu durumlardan birisi varsa bu neden, adet gecikmesinin ve diğer şikayetlerinizin de sebebi olabilir.

      Öncelikle uyguladığınız tedavi yöntemi son derece yanlıştır ve en kısa zamanda bir genel cerrahi uzmanına ya da gastroentroloji uzmanına gitmeniz çok ama çok önemlidir. Hem adet gecikmesinin nedeni hem de göbek düşmesi dediğiniz durumun nedeni strese bağlı da olabilir (tabii göbek fıtığı veya diğer sorunlar yoksa).

      Mutlaka doktora gitmelisiniz. Göbek düşmesi tek bir hastalık değildir, bundan dolayı hastalığın şikayetlerini oluşturan durumların (irritabl bağırsak hastalığı, göbek fıtığı, karın migreni, karın epilepsisi gibi) ayrı ayrı tedavi edilmesi gerekir. Doktora gitmek yerine bu tür yanlış uygulamalar daha kötü sonuçlara yol açabilir.

   • Hilal123

    18 Mayıs 2016 at 22:19

    Nisn aynın 4 de kahverengi akıntı başladı 6 sında lavoda peçetye baya kan geldi sonra peçete koydum ful kan olmuştu oda sonra sabahına kan geldi ama tam kırmızı değil sonra bidaha gelmedi kahvrngi akıntı 6 gün sürdü adet mi bu arkadan ilşki yaşadım ama boş*lma yok zevk suyundan endişem

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     19 Mayıs 2016 at 05:42

     Zevk suyunda az da olsa sperm mevcut olduğu için hamilelik olabiliyor fakat bahsettiğiniz durumda hamilelik riski oldukça düşüktür. Net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

     • None

      19 Mayıs 2016 at 20:53

      merhaba kız arkadaşım ile dün sürtünme yolu ile ilişki yaşadık herhangi bir boşalma durumu olmadı boşalma anında geri çekildim fakat zevk suyundan şüphelendiğimiz için ella one kullandık ilişkiden hemen 2 saat sonra. kız arkadaşım yumurtlama dönemi içinde değil. adetleri düzensiz ve adeti bittikten bir gün sonra bu ilişki yaşandı bu durumda ella kullandığımız halde bir risk varmıdır cevap verirmisiniz

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      20 Mayıs 2016 at 17:22

      “Cinsel ilişkinin ardından doğum kontrol hapı” ovülasyonu geciktirir veya engeller. Hal böyle olunca döllenmenin meydana gelmemesini sağlar. Bu sayede istenmeyen gebelik önlenmiş olur.

     • Hilal

      10 Haziran 2016 at 17:14

      Mayıs ayının ortalarına kadar test yaptım 10 tane falan hepdi negatig olsa çıkmarmıydı bide hamile biri tarlusal içerse adet olur mu adet söktürücü olduğu için yoksa hamile diye adet olmaz mı

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      11 Haziran 2016 at 04:16

      10 tane testin sonucu negatif olduğuna göre hamilelikten bahsedemeyiz. Hamilelik söz konusu olduğu için olmazdı. Hatta bahsettiğiniz bu ilaç bebeğe zarar verebilir.

     • Sedat

      21 Ağustos 2016 at 18:29

      Nışanlımla bi yakınlaşmamız oldu üzerimizde bişey yokken yirmi saniye sürttüm surtmeden önce pen*sin ucunda z*vk suyu vardı onu sildim hamile kalıRMI nışanlım boş*lma olmadı

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      21 Ağustos 2016 at 20:33

      Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali çok zayıftır. Ama net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

   • Aleyna

    30 Mayıs 2016 at 12:07

    Merhaba.bu gunlerde yani mayin 29-30u regl olmam gerekiyor ama hala olmadi. Sevgilimle mayin 21i surtunme yolu ile iliski oldu fakat bende pantalon ic camasiri onda da pantalon ve ic camasiri vardi . Tamamen ustden oldu. Bos*lma olmadi fakat onun zevk suyu oldu pantalonunda azda olsa nemlik hiss ettim onun. Hamile olma ihtimali varmidir.Tesekurler simdiden.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     2 Haziran 2016 at 18:23

     Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali çok zayıftır. Hatta böyle bir ihtimal yok diyebiliriz.

     • Tarıek

      11 Ağustos 2016 at 21:25

      Merhaba, biliyorum herkes aynısını soruyor fakat ben de emin olmak için soruyorum
      Partnerimle sürtünme yoluyola ilişkiye girdik. Bende iç çamaşırı üstünde de şort vardı onun üstünde ise etek ve iç çamaşırı vardı fakat boşalma durumunda iç çamaşırına temas olduğunu düşündk. Kendimi tutamayıp boşaldım ve şortumun üstünde 5-6cm çapında meni vardı. Bu yüzden ella kullandı kendisi. Durum nedir hocam?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      14 Ağustos 2016 at 17:05

      Söylediğniz gibi bir durumda hamilelik riski yok denecek kadar düşüktür.

      Arkadaşınız ella doğum kontrol hapı da kullanmış zaten, fakat ella doğum kontrol hapı öyle sürekli ve aynı adet dönemi içinde bir kezden fazla kullanılacak bir ilaç değildir.

      Ayrıca bu ilaçlar doktor önerisi ile kullanılmalıdır, çünkü bu ilaçların birçok yan etkileri olabildiği gibi, hiç kullanılmaması gereken durumlar da vardır.

      İlaçlar konusunda dikkatli olmak gerekir.

     • Korkankiz

      2 Ekim 2016 at 21:08

      Merhaba haziranin 21 inde adet oldum sonra eyllun 2 sinde erkek arkadasmla iliskiye gir geri cekilme ile korunmaya calistk ve ardindan dus aldik suanda ekimin 2 si ve ben hala adet olmadim bi hafta oncesine kadat kahverengi akintim vardi ve suanda sari ve kokuli karnimda sislik ve belimde inanilmaz bir ari var hamilelik soz konusumu ?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      4 Ekim 2016 at 03:14

      Buradan kesin bir şey söylememiz mümkün değildir. Test yaptırarak daha net bir sonuç elde edebilirsiniz.

   • Mert

    4 Haziran 2016 at 00:25

    Merhaba 10 gün önce sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdim yumurtlama donemiymis ikimizde ciplaktik göbeğinin az alt kismina göbek de denebilir b*saldim v*jnasina gittimi emin değiliz o gece dus alamadi bugunde 2 kez aynı olay gerçekleşti ama yine göbek alt kısmına acaba hamile olabilme oranı yüzde kactir? O şekilde hamile kalirmi? Kalırsa ne yapmamız lazım? Sevgilim bakire

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     5 Haziran 2016 at 20:29

     Bahsettiğiniz şekilde hamile kalınabilinir fakat bu ihtimal çok zayıftır.

     • Yusuf

      11 Haziran 2016 at 03:14

      Sevgilimle mayista iliskiye girdik surtunme yoluyla 2 gun sonra adet oldu bu ayda bugunlerde olmasi lazimdi ama dustan sonra sadece hafif bir kanamasi oldu onun disinda adet olmadi hamile kalma riski var mi . Uzerine hic bos*lmadim ama tedirgin olduk acil cevap verin nolur

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      11 Haziran 2016 at 04:37

      İlişkiden sonra adet olduğu için hamilelik durumu çok zayıftır. Yok diyebileceğimiz kadar zayıftır. Gecikme başka nedenden kanaklanıyor olabilir.

     • Betül

      12 Haziran 2016 at 15:20

      Mrb gecen ay 12 mayısta adet oldum 20 mayısta bnde iç camasır ve Ped erkek arkdsmda Boxer varken sürtnme yasadk boş*lma olmadı zevk suyu gelmiş ama iç çamasırda kalmıs 12 haziranda bugün adet oldum akışı diğer günlere az rengide değişk gibme geldi üstüne görme olablirmi acaba lütfen yardımcı olur musunuz ?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      13 Haziran 2016 at 00:20

      Her adet dönemi aynı şekilde geçecek diye bir kural yoktur. Bunu neden gösterip bu adet değildir diyemeyiz. Zevk suyunda az da olsa sperm bulunuyor ama zevk suyu ile hamile kalınması çok zordur. Üstelik iç çamaşarınıza temas etmiş sadece. Yani hamilelik çok ama çok zayıf bir ihtimal diyebiliriz.

     • serhat

      1 Şubat 2017 at 12:38

      Sevgilim regl bityikden 1 gun sonra surtunerek iliski yasadik, b*s*lma olmadi, b*s*ldikdan yarim saat sonra ve genital organımı sildikden sonra biraz zorladim ama girmedim, kiz arkadasim z*vk sıvısından hamile kalacagindan supheleniyo yardim edermisiniz

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      3 Şubat 2017 at 12:55

      Böyle bir ihtimal olabilir.

   • Ceylan

    17 Haziran 2016 at 14:25

    Cumartrdi gunu esimle iliski yasadim bosalma disariya oldu zevk suyundan suphe diyorum ve korkuyorum adetim bitti 6 gunsonra oldu test yaptim 3-5.gunlerde negatif ne zaman yapmam lazim bilgi verirmisiniz neolur

   • Günel

    24 Haziran 2016 at 12:03

    Hocam lütfen sorunu cavaplayn. Hocam 1 hafta önce nşanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ikinizde çplakdk. Benden zevksuyu aktı amma nışanlım peçeteye boşaldı.bide bende aybaşı problemivar gecikiyorum yani bilmek isdediyim bende hamilelik riski varmı hocam? Çok kafama takyorum.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     24 Haziran 2016 at 12:20

     Anlattığınız gibi bir durumda hamile kalma olasılığı yok denilecek kadar azdır. Adet gecikmelerinin mutlaka altta yatan başka bir nedeni vardır. Adet gecikmeleri için bir kadın doğum uzmanına gitmeniz doğru olur.

     • Sengul

      12 Mart 2017 at 21:07

      Iyı günler, sevgilimle iç çamaşır yokken sürtünme oldu, o dışarıya b*ş*ldı ve sonra sildik ama tekrar sürtünme oldu, ben hemen duş aldım, hamile kalma riskim varmı? varsa ne yapmalıyım?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      13 Mart 2017 at 14:49

      İlşki sırasında v*jin*l bölgeye z*vk sıvısı falan temas etmiş ise böyle bir ihtimal olabilir. Adet gecikmesi olursa gecikmeden bir hafta sonra gibi gebelik testi yapabilirsiniz.

   • Harun

    12 Temmuz 2016 at 18:19

    Merhaba hocam iki gün önce kız arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişkiye girdik sulanma oldu sanırım bide göbek kısmının aşagısına boş*lma oldu adetinden sonra 14.gündü iliskiden yirmi saat sonra ella hap aldık(hapin tesiri nedir ) hamilelik olasılığı nedir neyapmamizi onerirsiniz sıkıntıdayız yardımcı olursaniz sevinirim

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     13 Temmuz 2016 at 18:39

     Bahsettiğiniz durumda hamilelik olasılığı azdır. Ertesi gün hapları genellikle faydalı oluyor. İlk 24 saatte alınan ertesi gün hapları %94 civarı bir başarı gösteriyor.

   • Sarra

    23 Temmuz 2016 at 20:55

    mrb nişanlimla surtunme yoluyla birseyler yasadik benim ic camasirim vardi bacak arama surtuyodu rahat hareket etmek icin krem kullandi surtunurken bos*lmadi ama zevk suyu gelmis olabilir ic camasirim islakti bakireyim hamile kalma riskimde var adetme 2 hafta kadar bi sure var ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     26 Temmuz 2016 at 18:43

     İç çamaşırınızdaki ıslaklık sizden gelen bir sıvı yüzünden olabilir. Partnerinizden gelen bir sıvı olsa dahi zevk suyu ile hamile kalma ihtimali çok düşüktür. Endişe edilecek bir durum yok gibi görülüyor. Net bir sonuç için test yaptırmanızı öneririm.

   • Nur

    28 Ağustos 2016 at 13:12

    Merhaba. Ben nisanlimla gecen ayin 15i yada 14u surtunme yolu ile cinsel iliskide oldum. Gecen ayin 22si adetim oldu. Ancak bu ay yani agustos ayinda 5gun geciktim. Siperm dusmediyinden eminim sp*rm kenara bosaldi. Lakin zevk suyu gəldiyini biliyorum ve bu beni cok korkutuyor. Test aldim bu gun. Yaptim. Negativ cikti. Ama genede cok korkuyorum. Hamile kalmam olasiligi varmi?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     28 Ağustos 2016 at 20:12

     İlişkiden sonra adet olduğunuz için hamilelik durumu söz konusu olamaz. Adet gecikmesinin nedeni başka bir şey olabilir. Bu yüzden buradan bu konu hakkında kesin bir şey söylememiz mümkün değildir. Fakat dediğim gibi hamilelik ihtimali bulunmamaktadır.

   • Eda

    7 Ekim 2016 at 23:12

    Merhaba adetimin 4.gunuydu ve sevgilimle kiyafetli bi sekilde iliski yasaeik amaelim cinsel oganima degdi hamilelik olurmi

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     8 Ekim 2016 at 17:53

     Böyle bir durumda elinizden ciddi şekikilde bulaşım olmadı ise hamilelik riski olmaz.

     • Eda

      8 Ekim 2016 at 19:44

      Elimi kurulamistim sorun olurmi ayrica adetin 4.gununde gebelik soz konusu olurmu

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      9 Ekim 2016 at 12:20

      O zaman hamilelik riski yoktur.

   • İzem

    24 Ekim 2016 at 23:37

    Merhaba. Sevgilimle sürtünerek ilişki yaşadık bende pantolon iç çamaşırı ve ped vardı pantolonuma boş*ldı iç çamaşırımda nem vardı tam ıslaklık yoktu pedin yanında. Olasılık nedir

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     25 Ekim 2016 at 22:27

     Anlattığınız şekilde hamilelik riski yoktur.

     • Hazal

      2 Şubat 2017 at 09:02

      Merhaba adetim bittikten 1gun sonra nisanlimla surtunme yoluyla iliskiye girdik. Prezervatif kullandik ama ikinci seferde prezervatifi 5 10 dakka sonra takti hamilelik riski var midir? Bi de ayni gun hafif kanla lekelenmis pembe seffaf gibi akinti oldu

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      3 Şubat 2017 at 11:42

      Z*vk sıvısı ile böyle bir ihtimal düşük de olsa olabilir, gelen lekelenme adet bitiminden sonra olabilen lekelenme olabilir, adet bitimlerinden sonra birkaç gün daha lekelenmeler görülebilir.

   • Selin

    7 Kasım 2016 at 04:48

    Hocam meraba sozlumle 2 gun once surtunerek iliskiye girdik 4 gun oncede adetim bitmisti 16 yasindayim cok pisman olduk bos*lmadi hicbisekilde bakireyimde ama ze*k suyundan dolayi hamile kalmis olabilirmiyim test yapmadim daha eger oyle bisey varsa ella ertesi gün hapi kullanabilirmiyim nolur cevap verin en kisa zamanda napabilirim cok korkuyorum

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     7 Kasım 2016 at 10:24

     Vaj*nal bölgeye ze*k sıvısı temas etmiş ise küçük de olsa böyle bir ihtimal vardır. Fakat doğum kontrol hapları doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır, çünkü bu ilaçların birçok yan etkisi de vardır.

     Hamilelik testleri şüpheli ilşkiden 12 sonra veya adet günü geçtikten bir hafta sonra yapılır genellikle.

     Herhangi bir ilaç kullanmadan önce eczacı ya da doktor ile konuşmanız daha uygun olur.

     • Mustafa

      24 Şubat 2017 at 11:24

      Merhaba, sevgilimle ocak 16 da sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, ikimizde de iç çamaşırı vardı ve b*ş*lma olmadı, sevgilim 21 ocak da adet geçirdi fakat o zamandan beri adet olmuyor 35 gün oldu hamilelik riski var mı?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      28 Şubat 2017 at 13:49

      Arkadaşınızın adet günleri düzensiz olabilir ya da stres kaynaklı gecikme olabilir. Özel bölgeye z*vk sıvısı çok fazla temas etmemiş ise hamilelik riski yoktur, ancak z*vk sıvısı ile de hamilelik küçük bir ihtimal de olsa oluşabilir.

   • Seda

    29 Kasım 2016 at 22:43

    Sevgilimle çıplaktık sürtünme yoluyla ilişki yaşadık bacak arama boş*ldı ama hemen yıkadım adetim zaten düzensizdir hep ama ağrılı olur ağrılı olmadı bu defa 1 hafta önce oldum ve ilk kahverengi tarzında kanama oldu sonta leke degilde yogun bir sekilde kanama oldu 4 gün pihtiliydi korkuyorum acaba yerlesme kanamasi olabilir mi

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     2 Aralık 2016 at 15:47

     Gördüğünüz normal adet kanması olmalı. Vaj*nal bölgeye sıvı bulaşmadıysa hamilelik riski çok düşüktür zaten. Adet kanamaları her aynı olmaz ve rengi, koyuluğu değişebilir. Yerleşme kanması 4 gün sürmez ve öyle çok çok olmaz genellikle.

   • Sevgi

    4 Aralık 2016 at 01:19

    Bende dul bir bayanim sürtunme yoluyla iliskiye girdim fakat bende camasir vardi sevgilim vaj*na agzina degilde kasik bokgesinin az assagisina ve bacaklarima b*s*ldi ben 1 dk gecmeden hemen camsiri cikarip.su tuttum hamile olma riski varmidir.%99 vaj*na agzina gelmedi.

   • Busra

    7 Aralık 2016 at 01:29

    Sevgilimde pantoloaynin iç çamaşırı bende de eşofman iç çamaşırı vardı erkek arkadaşımdan zevk suyu ya da boş*lma gerçekleşmedi ama ze*k sıvısından dolayı eşofmanı hafif nemliydi ama bende dıştan ıslaklık yoktu o imkansız diyo sizce nedir

   • Neşe

    8 Aralık 2016 at 12:44

    Merhaba bn iki gunluk evliyim .bakireyim. canim acidigi icin surtunme yoluyla iliskiye girdik.ciplak .bos*lma olmadi .ze*k sıvısından korkuyoruz. Eger hamile kalirsam insanlar ynlis dusunecek . Sizce olasilik varmidir

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     9 Aralık 2016 at 09:40

     Özellikle yumurtlama dönemlerinde bu tür bir ihtimal olabilir.

     Fakat evli olmanıza rağmen bu tür sorunlar yaşıyorsanız vakit kaybetmeden bir kadın doğum uzmanına danışmanızda fayda vardır.

   • Ali

    16 Aralık 2016 at 17:54

    Merhaba lütfen acil cevap bekliyorum sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık, benim üstümde boxer onun üstünde eşofman, iç çamaşırı ve adet döneminde olduğu için pedi vardı vaj*na üzerine boş*lm* oldu hamile kalır mı?

   • Deniz

    17 Aralık 2016 at 12:44

    16 yaşındayım adetimden yaklaşık 1 hafta sonra sevgilimle anal yolla durum yaşadık, vaj*na kısmina surtunme oldu fakat bos*lm* olmadi ama ze*k sıvısında emin degiliz, 57 saat sonra ella kullandim sizce hamile olma ihtimalim varmi?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     17 Aralık 2016 at 17:25

     Bir ihtimal olabilir, fakat kullandığınız ilaç ilk günlerde daha etkili olmakla birlikte 5 güne kadar kullanılabileceği ilacın kullanım şeklinde de belirtilmektedir. Bu tür ilaçlar öyle sık kullanılacak ilaçlar değildir ve doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

   • İsimsiz

    8 Ocak 2017 at 12:48

    Merhaba, sevgilimle 3 hafta once kiyafetle surtünme yaşadık, 3 saat sonra idrarimda pembe bi leke gordum bu neden gelmistir? Ve bir hafta once kiyafetsiz böyle bir durum yaşamıştık ama ustume b*ş*lmadi, ze*k sıvıs temas etmiş olabilir, hamile olabilirmiyim? Hamile kalmamak icin Nezaman ne ilaci kullanmaliyim? Ve adetime 5 gun var.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     13 Ocak 2017 at 09:49

     Daha önceki yaşadığınız duruma bağlı ze*k sıvısı ile böyle bir risk olabilir, bu pembe akıntı adet gününüz yaklaştığı için de olabilir, Daha öncesi için şimdi ilaç kullanmanız faydalı olmaz. İkincisinde risk yok denilebilir.

     İdrar testi yapabilirsiniz.

     ”Buradan ilaç önermek doğru olmaz”. Bunu bir doktora ya da eczacıya danışmanız gerekir.

   • Enes

    26 Ocak 2017 at 10:21

    Kız arkadaşimla sürtünme yoluyla ilişki yasadik. Ben c*plaktim ondada zıbın kilot ve pet vardi üstüne b*saldim. Ve kiz arkadasim baldirinda sp*rmlerimi hissetti hemen kalkti g*nital bölgesini yıkadı adet döneminden 5gun gecikti. Hamile kalmış olabilir mi?

   • ali

    3 Şubat 2017 at 19:03

    Merhaba. Bende tayt arkadışımda pantolon varken surtunmë yaşadık. Sürünürken b*ş*ldı.26 sinda adet olmam gerekirken 28sinde oldum ilk normal geldi aksamina doğru kahverengiye gibi gelmis. Sonra yine normal geldi ama normale oranla biraz daha az oldum. 3. GundEn sonra hem az hem de daha çok kahve gibi geldi. Intenette yerlesme kanamasi gibi şeyler diyor. Ama az da olsa kan pihtisi geldi benden. Sizce psikolojik mi

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     7 Şubat 2017 at 09:35

     Her ay adet kanamasının şekli, günü aynı olmaz ve deşiklikler gösterebilir. Anlattığınız şekilde hamilelik riski yok denilecek kadar azdır.

     • Merve

      23 Nisan 2017 at 14:32

      Merhaba, erkek arkadaşımla adet bitiminden 1 hafta sonra sürtünme yoluyla ilişki yaşadık, her ikimizin de üzerinde bir şey yoktu, b*ş*lma oldu ama tuvalete sonrasında su ile yıkayıp, birkaç kere daha aynı şey oldu, adetimde 10gün gecikme oldu sizce hamile olma gibi bir durumum var mıdır?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      27 Nisan 2017 at 01:56

      Herhangi bir korunma yöntemi kullanmamışsanız bu tür bir ihtimal yüksektir. Bir kadın doğum uzmanına gitmenizde fayda vardır.

   • Bus

    22 Şubat 2017 at 22:29

    Merhabalar, ben erkek arkadsimla sürtünerek bi ilişki yasadim, onda prezervatif vardi bende bisey yoktu, orasini yikayip prezervatif takti, hic bisey yok dedi ve hic bana b*s*lmadi hamilelik riski ne kadardir ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     25 Şubat 2017 at 00:28

     Korunma yöntemi kullandığınız için böyle bir ihtimal yok sayılır.

   • nur

    4 Mart 2017 at 13:29

    merhaba, ben erkek arkadaşımla geçen hafta bişeyler yaşadım, şöyle ki bacak arasında b*ş*ldı kalçamın 7/8 parmak aşağısına ve bende iç çamaşırı vardı az birşey geldi ama hemen kalkıp suyla yıkadım ayrıca adet düzensizliği olduğu için o gece öncesinden diane içmiştim o gece yine içtim ve o günden sonra her gün içiyorum adetimde sürekli düzensizz bu aralar olmam lazım sizce gebelik ihtimali var mı?

   • Merve mahmudova

    19 Mart 2017 at 00:35

    Merhaba, bu konuyla ilgili çok önemli öğrenmem gereken bir sorun var . sevgilimin üstünde bir şey yoktu ama bende iç camsiri vardı, sürtünme oldu daha icxamasirimi hafif indirdi ama özel bölgem açık değildi günlük ped de vardı, arka tarafta b*ş*lma oldu, daha sonra hiç hareket etemeden peceteyle sildik, bende sildim yeniden ama yinede stresliyim geldi mi acaba diye, daha sonra şu ile temizledik 2 defa hamile kalma riski var mi?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     23 Mart 2017 at 10:21

     İlgili bölgeye herhangi bir sıvı teması olmamışsa hamilelik riski yok denilecek kadar azdır.

   • melek

    11 Nisan 2017 at 13:00

    Ilişkiden sonra iki ayda üst üste düzenli adet görüşünce hamile kalma olasılığı varmı dır

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     14 Nisan 2017 at 01:26

     Üstüne görme gibi bir durum yoksa böyle bir ihtimal yoktur. 2 aylık hamilelik yavaş yavaş belirtiler göstermeye başlar zaten.

   • Gül

    24 Nisan 2017 at 18:17

    Merhaba, 5 gun once sevgilimle sürtünme yoluyla birlikte olduk. O vaj*namin ustune b*s*ldigini soyledi, islak mendille temizlendim ama korkuyorum adetime 7 gun var. Bi risk varmidir?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     27 Nisan 2017 at 23:02

     Eğer vaj*n* içine sperm ya da z*vk sıvısı bulaşmış ise bu tür bir risk düşük de olasa olabilir.

   • zehra

    18 Mayıs 2017 at 02:35

    Iyi geceler, ben mart ayında sevgilimle surtunerek iliski yasadım ama üzerime falan b*salm* olmadı, ayrı yerde oldu. İlişkinin üzerine iki kere adet oldum hamile olma olasılığım var mı?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     21 Mayıs 2017 at 04:38

     Eğer z*vk sıvısı teması olacak şekilde bir şeyler yaşamışsanız ancak üstüne görme şeklinde hamilelik olasılığı olabilir. Fakat hamilelik olsaydı yaklaşık 2 ay olmuş yavaş yavaş karnınızda bile büyüme başlardı, bulantılar gibi belirtiler olurdu yüksek ihtimalle. Adet gecikmesi söz konusu ise sebebi başka bir şey olabilir.

   • seda

    11 Temmuz 2017 at 18:05

    Merhaba, size bir sey soracagim, ben esimle 5 gun once surtunme ile iliski yasadim esim kalcama dogru surterek orada b*s*ldi ama biraz özel bölgeye doğru geldigini o anda peceteyle sildigini soyledi hamile kalma riskim nedir adetime 19 gun var.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     13 Temmuz 2017 at 13:39

     Eğer üreme organı içine herhangi bir bulaşma ya da içeriye girme olasılığı yok ise hamilelik riski oldukça düşüktür. Fakat yaşamış olduğunuz olaydan önce normal ilişki yaşamışsanız (b*s*lma olmadan) z*vk sıvısı ile de bu tür ihtimaller olabilir. Adet dönemleriniz dengeliyse ve adet gecikmesi yaşarsanız, gecikmeden bir hafta-10 gün sonra gibi bir doktora gitmenizde veya test yapmanızda fayda vardır (henüz hamilelik planınız yoksa).

   • Rojda

    15 Temmuz 2017 at 20:15

    Merhaba, bugün sevgilimle sürtünme yoluyla birlikte olduk üzerime b*s*lma olmadı ama seyden korkuyorum, ilişki sırasında z*vk sıvısıyla hamile kalabilirmiyim? bir-iki güne adet olmam gerek bu yumurtlama dönemi ne zaman oluyor yardım eder misiniz.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     17 Temmuz 2017 at 23:37

     Z*vk sıvısıyla (üreme organı içine) temas olmuş ise hamilelik riski olabilir. Yumurtlama dönemi 28 günlük periyotlarda adet olan bayanlarda, son adedin ilk gününden sayarak 12-14. günlere gelir. Bu süreç bir hafta kadar sürebilir. Fakat yumurtlama dönemi her ay aynı döneme denk gelmeyebilir. Adet dönemleri düzenli olmayan bayanlarda da bu durum değişiklik gösterebilir. Yani bunu hesaplamak her ay ve her kadında çok mümkün olamayabilir.

     • Soran

      28 Temmuz 2017 at 14:17

      Merhaba dün ikimizde de iç çamaşı varken bir süre sürtünme ile ilişki yaşadık benim çamaşırım ıslaktı benim vücut sıvımdı sevgilim de boş*lmadığını söylüyor ben eve geldiğimde biraz kan vardı bugün de adet sancısı gibi bir ağrı var korkuyorum hamile değilimdir inşallah?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      31 Temmuz 2017 at 23:32

      Adet günleriniz yakınsa buna bağlı adet öncesi lekelenme olabilir veya ilişki sırasında tahriş söz konusu ise buna bağlı bir kanama olmuş da olabilir.

   • Emineee

    3 Ağustos 2017 at 14:12

    merhabalar, ben adet düzensizliği nedeni ile 4 aydir adet olmuyorum. Sevgilimle surtunme yolu ile iliski yaşadık, arkamda b*ş*lma esnasında kendini cekti. b*ş*lma dışarı oldu, bir kac dk sonra duş aldım.bir gün sonra ertesi günü habı aldım .bu durumda ze*k sıvısından kaynaklı hamile olma olasılığı var mıdır? duş alırken arkam ve bacak aram kaygandi.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     8 Ağustos 2017 at 11:52

     Z*vk sıvısıyla hamilelik riski olabilir, fakat ilaç kullanmışsınız, bu nedenle bu ihtimal yok denecek kadar düşüktür. Adet düzensizliğinin nedeni başka bir durum ya da kullandığınız ertesi gün hapına bağlı olabilir. Bir kadın doğum uzmanına gitmenizde fayda vardır.

   • Gizem çakmak

    6 Ağustos 2017 at 02:27

    Merhaba. 23 yaşındayım sevgilimle sürtünme yolu ile beraber oldum önden herhangi bir durum olmadı fakat arka tarafımda ıslaklık vardı muhtemel ze*k sıvısı, ben hemen sildim ama aynı zamanda b*s*lma elime oldu, hastalığım 2 hafta gecikti hamile olma riski nedir? Lütfen yardımcı olun çok korkuyorum karnımı içeri çektiğim zaman bi ağrı hissediyorum özellikle belinde genital bölgemde sivilcelenme gibi birseyde var

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     10 Ağustos 2017 at 19:01

     Z*vk sıvısından hamilelik riski düşük de olsa vardır. Fakat karnınızdaki acıma ve sivilceler adet gecikmesinin nedeni başka bir durum ise buna bağlı da olabilir. Bir kadın doğum uzmanına gitmenizde fayda vardır.

   • Nur

    14 Ağustos 2017 at 21:54

    Sevgilimle adetimden iki gün sonra sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, b*ş*lma vs olmadı. hamile kalma riskim var mi?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     16 Ağustos 2017 at 20:32

     Z*vk sıvısı vaj*na içine ve yakınlarına temas etmiş ise bu tür bir risk düşük de olsa vardır.

  • Alihan

   25 Temmuz 2016 at 18:49

   Merhaba dün sevgilimle üzerimizde kıyafetler varken öpüstük ve biraz sürttü zevk suyu gelmiş adetim gecikti hamile olabilir miyim nolur cevap verin

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    26 Temmuz 2016 at 18:06

    Her adet gecikmesi hamilelik belirtisi değildir. Günümüzde adet gecikmesi çok sık görülmektedir. Başka bir nedeni olabilir. Çünkü bahsettiğiniz durumda hamilelik durumunun gerçekleşmesi çok zayıf bir ihtimaldir.

    • Adyes

     22 Eylül 2016 at 17:33

     Mrb.erkek arkadaşımla bugün sürtünme ile bi şeyler yaşadık. Pantolon ve iç camasirlarimiz vardı.o boş*ldı sıvı 5 6 cm çapında dışına çıktı. Ben kucagindaydim ama benim pantolon da bi islaklik yoktu.gebelik riski var mı . Ella İçmeli miyim

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      23 Eylül 2016 at 02:31

      Hamilelik ihtimali bulunmamaktadır. Bu yüzden hap almanız gerek yoktur.

  • eylem

   12 Ağustos 2016 at 19:39

   hocam sevgilim ile 13 haziranda sürtünme yolu ile bişeyler yaşadık pen*si kil*torise yakın bölgedeydi boş*lcam dedi bende üstümden ittim ama bana gelip gelmediginden emin degilim 29 haziranda günümde adet oldum temmuz ayındaki adetim geciktir 1 agustos da oldum acaba hamile kalma imkanım varmı lütfen cevaplayın

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    13 Ağustos 2016 at 17:26

    İlişkiden sonra adet olduğunuz için hamilelikte bahsedemeyiz.

    • Eylem

     15 Ağustos 2016 at 21:51

     Ama 1 agustos da olduğum adetim diğer aya göre az sürdü 4 kere test yaptım ilkinin2. Çizgisi biraz silik çıktı digerleri negatif çıktı acaba bu testerin sonuçları ne kadar doğrudur

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      16 Ağustos 2016 at 17:58

      Dilerseniz kan testi yaptırarak daha kesin bir sonuç elde edebilirsiniz.

  • Elvan

   15 Ağustos 2016 at 16:10

   Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik o çıplaktı bende iç çamaşırı vardı hiç boş*lma olmadı ama zevk suyundan korkuyoruz iç çamaşırdan geçip hamile kalma riskim var mıdır ?

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    16 Ağustos 2016 at 18:06

    Zevk suyu ile hamile kalma ihtimaliniz çok düşüktür. Endişe edilecek bir ihtimal bulunmuyor. Ama net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

  • Nihat

   4 Ekim 2016 at 15:05

   Hocam nisanlimla surtunme yoluyla beraber olduk onda ic camasir vardi bnde bisi yoktu ama bos*lmadim ve nisanlim adet oldugunun 5.gunuydu. Hamile olma olsiligi nedir

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    5 Ekim 2016 at 17:44

    Sıvı vajinal bölgeye bulaşmış ise bu tür bir ihtimal çok düşük de olsa olabilir.

  • Sinem

   8 Ekim 2016 at 09:18

   Merhaba sevgilimle adet doneminin dordumcu gunundeydekn iliski yasadik ama ikimizdede kiyafey vardi b*slma oldu parmagima cok az bulasti daha sonra v*jina bolgesine dokunma oldu hamileik mumkunmu adet donemindede hamilelik mumkunmu

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    10 Ekim 2016 at 02:10

    Bahsettiğiniz durumda endişe edilecek bir durum görünmüyor. Bu tarz durumlarda hamilelik ihtimali genelde bulunmamaktadır.

  • Aysegul

   6 Kasım 2016 at 18:29

   Merhabalar. Ben sevgilimle sadece sürtünme yolu ile iliskiye girdim ve ikimizin uzerinde de giysi yok fakat vajinamın içine herhangi bir giriş olmadı ve sadece vajinanım üzerine zevk suyu ile surtugunu söyledi bende hamile kalacagimdan endişelenip ella hapını kullandım ve bu arada bakireyim sizce hamile kalir miyim? Lütfen acil cevap verin

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    9 Kasım 2016 at 10:03

    Vaj*na içine temas olmuş ise böyle bir ihtimal bakirelerde de vardır. Ella doğum kontrol hapı kullandığınız için bu risk düşüktür fakat bu tür ilaçların devamlı kullanılması veya doktor tavsiyesi alınmadan kullanılması doğru değildir. Çünkü bu ilaçların birçok yan etkisi de vardır.

  • Birisi

   22 Aralık 2016 at 03:43

   Merhabalar öncelikle. Sevgilimle sürtünme yolu ile ilişkiye girdik.Sevgilimin üstünde boxer vardı, benim üstümde iç çamaşırı, ince Külotlu çorap ve günlük ince pedlerden vardı. ze*k sıvısı ile baya Islandı.O ıslandıktan sonra da devam ettik Ve benim tam yumurtlama dönemim. Risk ne kadar var ella almamı önerir misiniz?

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    23 Aralık 2016 at 19:14

    Bu olay sonucunda hamilelik riski yok diyecek kadar azdır.

    İlaç konusunda bir kadın doğum uzmanının önerisini almanız daha doğru olur.

  • Veli

   16 Ocak 2017 at 10:04

   Merhaba, kız arkadaşımla yaklaşık 6 gün önce sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ancak üzerimizden hiç bir şekilde iç çamaşırımızı çıkarmadan sadece ben onun özel bölgesine elle dokundum, daha sonra ben boxerım üstümdeyken b*ş*lma yaşadım. Sizce boxer üzerinden v*j*naya sperm geçebilir mi? Adet olmasında 10 gün olduğu için merak ettik.

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    19 Ocak 2017 at 12:35

    Bu şekilde hamilelik riski yok denilebilir.

    • Ceren

     28 Ocak 2017 at 18:39

     Bugun surtunerek bi iliski yasadim ve kilodumun ustune b*saldi kilodumu hemen cikartip v*j*nami yikadim adetim 3-4 gun once bitmisti sorun olur mu sizce?Yani hamilelik riski var midir?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      28 Ocak 2017 at 21:21

      Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali bulunmaktadır. Fakat bu ihtimal zayıf bir ihtimaldir. Net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

     • Glgl

      2 Mayıs 2017 at 09:19

      dün sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık, reglimin 5.günüydü, bende iç çamaşırı pantolon ve ped vardı, ondada pantolon ve baksır vardı ve b*s*lma oldu ama bacağımın iç tarafına çok az geldi. Benim altım nemliydi. Sıvının bana değdiğini sanmıyorum ama yinede korkuyorum. Hamilelik riskim var mı?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      4 Mayıs 2017 at 22:53

      Anlattığınız ilişkide hamilelik riski yok denilebilir.

  • Xx

   10 Şubat 2017 at 20:23

   Kız arkadaşımla benim uzerimde boxer tayt ve pantolon onda pantolon ve tayt vardı bacağında vajinaya uzak bölgede ıslaklık hissetti adeti 3 gün gecikti hamile kalma riski var mi

 2. Android

  17 Ocak 2016 at 19:28

  Merhaba
  Sevgilimle geçen gün sürtünerek ilişkiye girdik ama hem benm hem onun üzerinde pantolon vardı. Fakat sürtünmeden sonra sevgilim regl oldu. Bi sorun olur mu

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   18 Ocak 2016 at 16:01

   Merhabalar, böyle bir durumda herhangi bir söz konusu ve sorun olamaz.

 3. bosver

  26 Ocak 2016 at 09:32

  Merhaba
  Ben 16 gun once sevgilimle ciplak bir sekilde ilişkiye girdik. Göbeğimin altı, yani vajinal bölgenin üstündeki yere boşaldı ve vajinal bölgeme doğru gitti. Adetim gecikti 2 hafta felan oldu adetim gelmiyo ama adet sancilarim var hamilemiyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   27 Ocak 2016 at 04:29

   Adet gecikmeleri 3 haftaya kadar bulabilir. Çok stres yaptıysanız adetiniz gecikmiş olabilir. Fakat hamile olmadığınızı netleştirmek için bir doktora gidin veya bir test yaptırın.

 4. Derya

  29 Ocak 2016 at 06:35

  Merhaba, erkek arkadasimla surtunme yoluyla iliskiye girdik fakat erkek arkadasimda prezervatif vardi ve hic surtunurken bosalmadi. Fakat adetim iki gun gecikti sizce hamilelik ihtimali varmidir?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Ocak 2016 at 18:06

   Sürtünerek ilişki de hamile kalma olasılığı genelde düşüktür. Üstelik siz partnerinizin prezervatif kullandığını ve hiç boşalmadığını dile getirmişsiniz. Bu nedenlerden dolayı hamile kalma olsılığınız iyice azalmıştır. Adet gecikmesi pek çok nedenle olmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri de Strestir. Bugünlerde çok stres yaptıysanız gecikmesi normaldir. Fakat içiniz rahat edecek ise test yapmanız ya da yaptırmanız gerekir.

 5. Derya kuzusu

  4 Şubat 2016 at 13:04

  Sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Prezervatif kullandık ve boşalma olurken vajinal bölgeden uzaklaştırdık. Geçen ay kiz arkadasim 26. Gununde adet oldu ya da ustune görme olabilir bilmiyorum. Pihtili bir sekilde 3 gün sürdü. Bu ayda adeti 35 gün oldu ama hala olamadı. Genelde adeti duzenlidir. Yardimci olursaniz sevinirim.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   4 Şubat 2016 at 17:16

   İlişki sırasında rahimden uzaklaştıysanız ve prezervatif kullandıysanız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ama dediğiniz gibi üstüne görme yaşanmışsa hamile olma olasılığı yüksek. Çünkü üstüne görme olayı genelde hamileliğin başlangıcında meydana gelir. Bu dönemde rahim yatağında bebeğin kendine yer yapması neticesinde, bu bölgede bulunan damarlarda oluşan kanamadan kaynaklanır. Ve buna da üstüne görme denir.

   Adet gecikmesi günümüzde sıkça görülüyor. Düzensiz beslenme ve stres gibi nedenler günümüzde oldukça sık olduğu için gecikmeleri de normal kabul ediyoruz. Fakat her ihtimale karşı bir test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 6. Selin

  5 Şubat 2016 at 22:35

  Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yolu ile bir şeyler yaşadık bende iç çamaşırı vardı fakat onda yoktu boşalmadı ama zevk suyu çamaşırıma gelmiş olabilir bakireyim hamile kalır mıyım

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   6 Şubat 2016 at 02:46

   Anlattıklarınız doğrultusunda hamile kalma olasılığınız çok düşük görünüyor. Ama içiniz rahat etsin istiyorsanız test yaptırabilirsiniz.

   • A.c.t

    23 Mayıs 2016 at 13:08

    Merhaba 1 hafta önce erkek arkadssımla bir ilişki yaşadım kzlık zarıma dokunmadıgını söyledi ama çok çok az bi sekılde pembe bi sıvı vardı zedelenms olabılecegıni düşündük koruyucu hıc bısey yoktu sadece bos*lması dısarıya oldu hamıle klma rıskm varmı

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     24 Mayıs 2016 at 01:01

     Boş*lma dışarıya oldu ise endişelenmeye gerek yok. Hamilelik riski olduğunu sanmıyorum ama net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

     • Betül

      16 Haziran 2016 at 08:25

      Mrb gecen ay 12 mayısta adet oldum 20 mayısta bnde iç camasır ve Ped erkek arkdsmda Boxer varken sürtnme yasadk boş*lma olmadı zevk suyu gelmiş ama iç çamasırda kalmıs ki boxer kuruydu. 12 haziranda adet oldum. Kasık ağrısı yüz sivilcelenmesi ve gögüslerde sertlik ve şişkinlk vardı. akışı diğer günlere az rengide değişk gibme geldi . 12 si ve 13 ünde Ped hemen hemen dolacak sekildeydi 14 ünde yavasladı kanamam 15 ve 16 tsı bugun lekelenme seklinde gelmeye basladı normal de 2 gün sürer kanamam. üstüne görme olablirmi acaba lütfen yardımcı olur musunuz ?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      16 Haziran 2016 at 17:56

      Her adet dönemi aynı şekilde geçecek diye bir kural yoktur. Bunu neden gösterip bu adet değildir diyemeyiz. Zevk suyunda az da olsa sperm bulunuyor ama zevk suyu ile hamile kalınması çok zordur. Üstelik iç çamaşarınıza temas etmiş sadece. Yani hamilelik çok ama çok zayıf bir ihtimal diyebiliriz. Net bir sonuç için test yaptırmanızı öneriyoruz.

     • Beyza

      17 Eylül 2016 at 21:02

      Merhaba ben sevgilimle surtunmeyle iliskiye girdik ama aradan 1 sene gecti hamile riski varmidir

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      18 Eylül 2016 at 23:35

      Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali bulunmamaktadır.

     • isimsiz

      27 Aralık 2016 at 00:07

      Mrb bi sorum olacakti yaklasik 10 gun once sevgilimle surtunme ile iliski yasadik benim ustumde bisey yoktu onun ustunde pantolon ve ic camasiri vardi ben b*s*ldim, pantolonuna sperm bulasti biraz ama sperm vajina bolgesine ama pantolana bulasmisti hamile kalma ihtimali varmi bi kac gun adet gunu gecmis cok korkuyoruz hamile kalacak diye acil cevap

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      29 Aralık 2016 at 17:17

      Anlattığınız olayda hamilelik riski yok denilecek kadar azdır, birkaç gün geçtikten sonra hamilelik testi yaptırabilirsiniz. Adet gecikmesi stres kaynaklı da olabilir.

  • pasaklipiremses

   10 Mart 2016 at 01:50

   Merhaba..nasil soru soracagmi bulamadim siteye.size de bi sormak istedim.cunku benzer sey benim de basima geldi.nisanlimin uzerinde bir sey yoktu bende ise sadece ic camasiri ve gunluk ped vardi.bos*lma falan olmadgni soyluyor sadece zevk suyuydu diyor.benimse ic cmasirim nisanlimin z*vk suyuyla hafif islanmisti.acaba hamile miyimdir ya.cok korkuyorum ya ?

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    11 Mart 2016 at 00:03

    Bu tarz durumlarda Hamilelik riski çok azdır. Endişe edilecek bir durum olmadığını düşünüyorum. Ama çok sıkıntıya düşerseniz test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 7. Mrv

  8 Şubat 2016 at 17:56

  Merhaba erkek arkadaşımla bişeyler yaşadık benim altım da pantolon vardı onda bişey yoktu bosalma dışarı oldu üstüme geldi mi bilmiyorum ocağın 12 sinde adet oldum daha günüm gelmedi fakat test yaptım negatif çıktı böyle gebe kalınir mi ne olur yardım edin hiçbir şekilde altım açık değildi ???

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   8 Şubat 2016 at 19:07

   Merhaba, Üstünüzde kıyafet olduğu için gebe olma olasılığınız neredeyse yok gibi bir şeydir. Testte yaptırdığınıza göre ve sonucun negatif çıktığına göre gebe olma olasılığınız gerçekten çok az bir olasılıktır.

 8. No name

  17 Şubat 2016 at 12:49

  Merhaba nişanlım ile sürtünme yoluyla ilişki yaşadık bende Boxer ondada cift iç çamaşırı vardı ve reglisinden 3 gün sonra oldu bu olay şimdi ise reglisi 5 gün gecikti sizce hamile olabilir mi.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   17 Şubat 2016 at 18:21

   Sperm vajina gölgesine ulaşmadı ise hamile olması olasılığı bulunmuyor. Sonuçta iç çamaşarı ile o bölge az da olsa korunmuş diyebiliriz. Ama içiniz rahat etsin istiyorsanız test yaptırmanız ve yaptırtmanızda fayda olacaktır tabii. Günümüzde adet gecikmeleri sık yaşanıyor. Sters, düzensiz beslenme gibi nedenler adet gecikmesi için yeterli diyebiliriz. Ve bu nedenlerde sık görülüyor. Dediğim gibi içiniz rahat etsin istiyorsanız test yaptırmanızda fayda var. İyi günler.

 9. Aysen

  18 Şubat 2016 at 22:16

  Ayin 15inde idrar testi yaptigimda negatif cikmisti. 4unde olan bir iliskiden hamile kalma gibi bi durumum olsaydi ayin 14unde belirtileri gormem mumkun mu 10 gun gibi bi surede yani. Ve 30 gunde bir adet oluyorum 14u yumurtlama donemim icinde. Bu yuzden de olmus olabilir mi ? Gogus agrilarim devam etmekte. Sadece dokundugumda oluyor ve dis cevresi aciyor.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   18 Şubat 2016 at 22:30

   Şimdi hamilelik belirtilerin başlangıç süresi kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Yani bazı kadınlar ilk haftalar içinde hamilelik belirtilerinden bazılarını görebilirlerken bazıları ilk 3 ay hiçbirşey hissetmiyor bile. O yüzden 10 gibi bir süre içerisinde hamilelik belirtileri görünebilir.
   Bu belirtiler:

   Halsizlik
   Adet gecikmesi
   Göğüslerde hassasiyet
   Sık sık tuvalete çıkma
   Mide bulantısı
   Baş dönmesi
   İştah artışı
   Kokulara karşı aşırı hissetme

   gibi belirtiler mevcut. Ama bunların aynısı adet belirtisi içinde geçerlidir tabii. Ki testte negatif çıkmış. Üstelik sperm vajinal bölgeye ulaşmadığı için hamile olma olasılığınız çok düşük görünüyor.

   • Aysen

    19 Şubat 2016 at 00:48

    Su anlik tek gorunen gogus hassasiyeti. Tesekkur ederim cevaplariniz icin 🙂

    • Sevda

     20 Şubat 2016 at 00:08

     Canım bende senle aynı durumdayım naptın hamilemisin degilmisin bilgi verirmisin?

    • Umut

     22 Haziran 2016 at 11:06

     Meraba. Sevgilimle 20 gün önce surtunerek ilişki ye girdik . Ama boş*lma olmadı sadece zevk suyu geldi ikimizdende. Adetim 6 gün gecikti ayrıca goguslerimdede hafif dolgunlck var. Ama 15 gündür de oruclu olduğum için düzenli beslenemiyorum. Acaba adetimin gecikmesi bundan dolayı olabilirmi

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      24 Haziran 2016 at 06:54

      Düzensiz beslenme adet gecikmesi yapabilir. Ayrıca çok stres yaptıysanız bu yüzden de oluyor olabilir. Zevk suyunda az da olsa sperm mevcut olduğu için tam olarak temas ederse hamilelik ihtimali doğabilir. Ama bu ihtimal düşüktür.

 10. Pınar

  19 Şubat 2016 at 22:38

  En son 24 ocakta adetim bitti 27 sinde sürtünme yoluyla iliski yasadim ama erkek arkadaşımdada bende de ic çamaşırı vardı ve bugün 19 Şubat 2.regli günüm olmasi gerekenden 5 gün geç oldum kırmızı hiçbir tuhaflık yok fakat az geliyo kanamam, acaba üstüne görme olabilir mi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Şubat 2016 at 16:51

   İç çamaşarı spermen vajinal bölgeye ulaşmasını engellemiş olması gerekiyor. Ve Adet gecikmesi sıkça görülen bir durumdur. Adet kanamasının az olması da Hormanal bir dengesizlik olabilir. Veya Hipotiroidi dediğimiz, tiroid bezinin yeterli çalışamamasından kaynaklanıyor olabilir. Bir test yaparak veya yaptırarak kesin bir sonuca ulaşabilirsiniz.

   • İsimsiz

    23 Mayıs 2016 at 03:15

    Pekii kıyafetlerle olup hiçbir temas olmadan ten ile bu sekiöde bir sürtünmeden sonra adet görüldüyse halam risk varmıdır

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     24 Mayıs 2016 at 01:04

     Adet görüldü ise zaten hamilelik söz konusu olamaz. O yüzden böyle bir risk yoktur diyebiliriz.

 11. Yeliz

  20 Şubat 2016 at 00:36

  Sevgilimle subat ın 7 sinde yakınlaştık bi birleşme olmadı sürtündük sevgilimin bi ara kotu sıyrıldı boxerla kaldı bende ise kot cıtcıtlı atlet ve iç çamaşırım vardı sevgilimin boşalmadığını biliyorum ama zevk suyu kendi çamaşırında vardı acaba böyle bişey sonucunda hamile kalmış olabilirmiyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Şubat 2016 at 00:57

   Bahsettiğiniz konunun dışında herhangi bir şey olmadı ise hamile kalm olasılığınız gerçekten çok düşük bir ihtimaldir. Hatta nerede ise böyle bir ihtimal söz konusu değildir diyebilirim. İçiniz rahat olabilir.

   • Yeliz

    20 Şubat 2016 at 01:05

    bu olaydan bir hafta on gün sonra mide bulantısı oldu ve ishal gibi bi durum aynı anda başladılar bulantı geçti bi gün sebebi hamile kalmış olmam değildir demi ishal bulantı yapmış olabilir mi

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     20 Şubat 2016 at 01:24

     Hamileliğin genel belirtileri:

     Halsizlik
     Adet gecikmesi
     Göğüslerde hassasiyet
     Sık sık tuvalete çıkma
     Mide bulantısı
     Baş dönmesi
     İştah artışı
     Kokulara karşı aşırı hissetme

     İshal mide bulantısı yapar. Hamile kolma olasılığın gerçekten çok az. Ama için rahat etsin istiyorsan bir test yaptırabilirsin.

     • Yeliz

      20 Şubat 2016 at 01:34

      Teşekkürler sağolun ????

 12. Nisa

  20 Şubat 2016 at 02:00

  Partnerimle iliski yasasik. İlişki sırasında korunduk. Fakat öncesi ve sonraki sevişme de Çıplaklık . Vajina ma temas oldu. Bosalmadi fakat sürtünme ile zevk suyundan hamile kalirmiyim .
  1 hafta geçti karnında kasılmalar var sanki

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Şubat 2016 at 16:56

   Zevk suyunda az bir miktarda olsa spermen mevcut olabiliyor. Bunun için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Adet gecikmesi günümüzde çok sık görülen bir durumdur. Hamilelik belirtisi olarak karında kasılma sık rastlanan bir durum değildir. Daha çok hamileliğin ilerleyen zamanlarında bu belirti meyda gelmektedir. Dediğim gibi test yaptırmanızda fayda var.

   Hamileliğin genel belirtileri:

   Halsizlik
   Adet gecikmesi
   Göğüslerde hassasiyet
   Sık sık tuvalete çıkma
   Mide bulantısı
   Baş dönmesi
   İştah artışı
   Kokulara karşı aşırı hissetme

 13. Sevda

  20 Şubat 2016 at 16:08

  Merhaba sözlümle sürtünme yoluyla beraber olduk ikimizinde üstünde iç çamaşırı vardı arkaya bosaldı üstüme sıçradımı tam emin degilimi , ovulasyom günümden bigün önce oldu bu ve ogünden beri bacak aram agrıyor acaba hamile kalma gibi bi ihtimal varmı bilgilendirirmisiniz beni şimdiden teşekkürler

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Şubat 2016 at 17:06

   Eğer sperm vajinal bölgeye ulaştı ise hamile kalma olasılığınız imkan tanımış oluyorsunuz. Fakat bu olasılık düşük bir ihtimal. Bir test yaptırarak bir sonuca ulaşabilirsiniz. Buradan kesin bir şey söylemem çok yanlış olur.

   • Sevda

    20 Şubat 2016 at 18:45

    Adetime 6 gün var dün test yaptım negatif cıktı sizce hala kalma olasılıgı olabilirmi

 14. Sevda

  20 Şubat 2016 at 17:51

  Şuanda kasıklarım agrıyo ve gögüslerim acıyo bunun nedeni hamilelik belirtisi olabilirmi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Şubat 2016 at 19:07

   Kasıklarda ağrı ve göğüslerde hassasiyet adet olma belirtisi olabilir. Test sonucu negatif çıkmış ise hamile kalma olasılığı çok düşük bir ihtimaldir. Bu durum başından beri kafanıza takılmış ise ağrılar psikolojik de olabilir.

 15. Sevda

  20 Şubat 2016 at 19:52

  Ama hiç bir adetimden önce hiç kasık agrım olmuyordu

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   21 Şubat 2016 at 00:53

   Dediğim gibi bir test yaptırırsanız kesin bir sonuca ulaşabilirsiniz.

 16. Yasmin

  21 Şubat 2016 at 00:32

  Sevgilimle bisiler yaşadım benim ustumde pantolon onun üstünde birsey yoktu ara sira kendi ozel. Bolgesine vw benim ozel bolgeme elle mudahale yapti ve ben o at adetimi bormal gunumde oldum hamile olasiligi var mi karnimin alt bolgelerinde ara sira agrilar hissediyorum neden acaba

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   21 Şubat 2016 at 00:50

   Üstünüzde bir şey olduğu için hamile kalma olasılığınız yok gibi görünüyor. Sperm vajinal bölgeye ulaşmadığı sürece problem yok demektir. Ağrılar adet döneminde de meydana gelebiliyor. Yani öncesi veya sonrasında da bu ağrılar olabiliyor. Veya başka bir probleminiz vardır. En basit örnek berecek olursam; Gaz sıkışması problemi karında ağrı yapabilir. Hastaneye gidip kontrol ettirmenizde fayda olacaktır.

 17. Tugay

  21 Şubat 2016 at 15:15

  Merhabalar, sevgilim ile bundan hemen hemen 1 ay once surtunme ile ilişki yaşadık.Her ikimizde giyiniktik.Ben kot ve ic masari onda ise tayt,atleti ve ic camasiri vardı.Ben bi kac kez pantolunuma b*şaldım. olaydan 2 gün sonra kiz arkadaşım regl oldu.Bu ay ise biraz gecikti.Stresli günler yaşıyoruz.Yardımcı olursaniz sevinirim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   22 Şubat 2016 at 00:01

   Sperm vajinal bölgeye ulaşmadı ise hamile kalma olasılığı düşük bir ihtimaldir. Stres adet gecikmesinin başlıca nedenlerindendir. Bir test yaptırarak kesin bir sonuca ulaşabilirsiniz.

 18. Pınar

  22 Şubat 2016 at 03:47

  Üstüne görme durumu olmasından korkuyorum aslında ama kanım pıhtılaşma şeklinde geliyo ve rengi her zaman ki gibi ne açık ne koyu ve leke leke değil hatta 4.gün çok kanamam oldu diyebilirim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   23 Şubat 2016 at 17:10

   Üstüne görme olup olmadığını anlamak için bir test yaptırmalısınz. Bir an önce yaptırırsanız sizin için daha iyi olacaktır.

 19. ferorsif

  24 Şubat 2016 at 22:24

  Sevgilimle sürtünme yoluyla birlikte olduk zevk suyu geldi sadece 18 saat sonra ella ertesi gün hapı içirdim olaydan 3 gün sonra az kanamalı gibi az ağrılı 5 gün süren kanaması oldu ertesi günü halının yan etkisi diye düşündük olaydan 10 gün sonra normal adet ini oldu şuan her şey normal bi belirti yok

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   25 Şubat 2016 at 00:12

   Dediklerinizden yola çıkarak endişe etmenize gerek yok. Ama kesin bir sonuç için bir test yaptırabilirsiniz.

 20. Furkan

  27 Şubat 2016 at 13:07

  Merhabalar.Kız arkadasım ocak 15de adet oldu biz subatın 21inde birseyler yaşadık.Pen*simde zevk suyu dahi yoktu b*şalma kesinlikle olmadı.Göbeğinin altına sadece 1-2saniyelik bi temas gercekleşti.Pen*simde zevk suyu varsa ve v*jinaya değdiyse ihtimal nedir? Ayrıca Ocağın 15inden sonra biz sürtünme ile ilişkiye girdigimizde daha adet olmamıstı ayın 27si oldu ve hala adet olmadı ikimizde korkuyoruz sorun psikolojik olabilir mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   27 Şubat 2016 at 23:11

   Bahsettiğiniz şekilde hamile kalma olasılığı çok düşük ihtimaldir. Aslında neredeyse imkansız bir durum da diyebiliriz. Ki test yaptırmışsınız ve sonuç da negatif çıktığına göre endişe etmeye pek gerek yok gibi görünüyor.

   • Furkan

    1 Mart 2016 at 16:07

    Sevgilim Mart 1de regl oldu.En son adeti ocak 15te baslamisti biz ilişkiyi 21şubatta yaşadık üzerine görme olabilir mi?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     1 Mart 2016 at 17:11

     Bir doktora giderek daha net bir sonuç elde edebilirsiniz.

     Üstüne görme belirtileri:

     Kanamanın akışı
     Kanamanın kıvamı
     Kanamanın rengi
     Aşırı stres ve sinirlilik
     Bitkin ve yorgunluk
     Süre gelen katlanılmaz ağrılar
     Karın guruldaması
     Karında yanma hissiyatı

 21. Serpy

  27 Şubat 2016 at 22:26

  Merhaba sevgilim elini pen*sini degdirdikten sonra vajinama dokundu ama elinde hiçbir sıvı yoktu bu şekilde hamile kalınır mı?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   27 Şubat 2016 at 23:08

   Bahsettiğiniz şekilde hamile kalma ihtimaliniz çok düşük. Bir test yaparak veya yaptırarak kesin bir sonuç elde edebilirsiniz.

 22. Meliha

  28 Şubat 2016 at 19:06

  Merhaba sevgilimle iki gün önce sürtünerek birlikte olduk ben çıplaktım onda boxer ve eşofman vardı boş*ldığını söylüyor ama ben herhangi bir ıslaklık hissetmedim. Hamile olma ihtimalim var mı?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Şubat 2016 at 00:40

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalma olasılığınız çok düşük bir ihtimaldir.

   • Meliha

    29 Şubat 2016 at 21:25

    Bu durumdan iki gün sonra ella kullandım. Adetime bir hafta var ve hafif kasık ağrılarım var çok endişeliyim umarım hamilelik riskim yoktur

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     1 Mart 2016 at 17:06

     Kasık ağrıları başka bir durumdan da kaynaklanıyor olabilir. Eğer ilk yorumunuzda ki gibi bir olay gerçekleşti ise hamile kalma olasılığınız düşük bir ihtimaldir.

     Hamileliğin genel belirtileri:

     Halsizlik
     Adet gecikmesi
     Göğüslerde hassasiyet
     Sık sık tuvalete çıkma
     Mide bulantısı
     Baş dönmesi
     İştah artışı
     Kokulara karşı aşırı hissetme

 23. Hasan

  29 Şubat 2016 at 23:40

  Surtunme ile ilişkiye girdik nisanlimla . Benim üzerimde pisi yoktu nişanlım iç çamaşırı, zibin ve tayt vardı .boş*lma oldu. adet üzerinden 6 gün gecti gebe olmuş olabilir mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   1 Mart 2016 at 17:08

   Anlattığınız şekilde hamile kalma olasılığı çok düşüktür. Gebe olup olmadığını test yaparak veya yaptırarak öğrenebilirsiniz.

 24. busra

  1 Mart 2016 at 11:26

  2 gun once arkadsmla surtunme yoluyla birlikte oldu camasiri vardi hafif bi islaklik geldigi soyledi korkuyrum acaba hamile kalma ihtmlm varmi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   1 Mart 2016 at 17:04

   Bahsettiğiniz şekilde hamile kalma olasılığı düşük bir ihtimaldir. Fakat Sperm vajinal bölgeye ulaşmış ise hamile kalma olasılığınız artabilir.

 25. Ece

  1 Mart 2016 at 16:54

  Prezervatif ve kıyafetler varken sürtünmeyle gebe kalınır mı?? Acil

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   1 Mart 2016 at 17:01

   Dediğiniz şekilde hamile kalmanız zor bir hitmaldir. Endişe etmenize gerek yok diyebilirim. Ama bir test yaptırırsanız daha kesin bir sonuç elde edebilirsiniz tabii.

   • Ece

    1 Mart 2016 at 23:20

    1haftadır geciktim hep stres yaptım, göğüslerim acıyo acaba stresten dolayı 1hafta gecikir mi ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     2 Mart 2016 at 16:59

     Stresten dolayı adet gecikmesi mümkündür. Ki günümüzde de sık rastlanan bir durumdur.

   • özgür

    2 Haziran 2016 at 19:58

    merhaba iyi günler sevgilimle bugun sürtünme ile ilişkiye girdik çıplak olarak ve prezervatife boş*ldım ondan sonra iyi temizlemedim ve bu sefer 10 15 dk sonra prezervatifsiz biz sürtünme oldu sevgilim hamile kalırmı sizce ne olur yardımcı olun.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     5 Haziran 2016 at 20:43

     Pen*ste hala sperm mevcut olabileceği için hamilelik olabilir. Fakat düşük bir ihtimaldir bu. Net bir sonuç için test yapabilirsiniz.

   • zehra

    5 Kasım 2016 at 19:18

    Merhaba benimde bir sorum olacakti nişanlm üzerime bosldı bir aydr adet olmadm bgn test yptm olumlu cıktı sorun sorun şu bakireyim

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     6 Kasım 2016 at 22:09

     Vajina kısmına temas olmuş ise bakire kızlarda da ze*k sıvısından ya da ejekülasyon sıvısından hamilelik gerçekleşebilir.

     Test olumlu derken (pozitif anlamında mı yoksa negatif anlamında mı) pek anlaşılmamış. Eğer pozitif anlamında ise bir kadın doğum kliniğinde gerekli kan ve idrar testlerini yaptırmanız daha doğru olur.

 26. meltem

  2 Mart 2016 at 12:55

  Erkek arkadaşımla sürünmeyle birlikte olduk hiç birleşme olmadı. Adetime de 3 gün vardı. 5 saat sonra doğum kontrol hapı içtim ve 12 saat snra tekrar içtim. ikimizde de iç çamaşırı vardı. Herhangi bir gebelik söz konusu mudur ? bel ağrım ve adet öncesi olan kasık ağrılarım var . Lütfen acil eğer ihtima var ise ella hap alıp içicem 5 gün geçmeden

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Mart 2016 at 17:11

   İç çamaşırının spermin vajinal bölgeye ulaşmasını engellediğini düşünürsek hamile kalma ihtimaliniz yok diyebilirim. Ama konuya siz hakim olduğunuz için daha iyi biliyorsunuz. Eğer dediğim konu hakkında eminseniz endişe etmenize gerek yok.

 27. buse

  2 Mart 2016 at 18:11

  yumurtlama döneminden 1 hafta sonra sürtünmeli ilişkim oldu ama her ikimizde de iç çamaşırı vardı. Gebelik ihtimali var mıdır ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Mart 2016 at 01:11

   Yumurtlama döneminden kısa bir süre sonra hamile kalma olasılığı vardır. Bu bir iki gün için geçerlidir. Oranda oldukça düşüktür. Eğer iç çamaşarı spermin ulaşmasını engelledi ise sorun olmayacakıtr. Yani hamile kalmanız söz konusu olamaz.

 28. gamze

  2 Mart 2016 at 18:19

  Bir sitede yumurtlama dönemi dışındaki günlerde hele ki adet öncesi 1 haftada hamilelik oluşmaz diye okudum doğru mudur ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Mart 2016 at 00:58

   İlk olarak hamileliğin nasıl olacağını dile getirmeliyim; Hamileliğin meydana gelmesi için erkekten gelecek bir spermin ve kadından gelecek bir yumurtanın bir araya gelmesi gerekiyor.

   Yani yumurtlama olan günden bir gün sonra dahi gerçekleşen cinsel ilişkide hamile kalınabilir. Üstelik sperm hücresi ortalama 3 gün yaşayabilir. Bahsettiğim nedenden ötürü yumurtlamadan bir, iki hatta üç gün önce gerçekleşen bir cinsel ilişkide spermler kadının vücudunda 3 güne kadar canlı kalabileceği için ilişkiden 3 gün sonra bile yumurtlama olsa hamile kalınabilir. Yani yumurtlamadan bir hafta önce falan ilişki yaşanırsa hamile kalma olasılığı zayıftır.

 29. Ayşe

  2 Mart 2016 at 18:58

  Ben bişey sormak istiyorum sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ve prezervatifle korunduk hemde 2tane üstümüzde de kıyafetlerimiz vardı eşofman kilot falan arkadaşım boş*lsa bile hamile kalma olasılığı var mıdır??

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Mart 2016 at 01:05

   Üstünüzde ki kıyafetler hamile olmanızı engelleyecek durumda ise yani spermin vajinal bölgeye ulaşmasını önleyecek durumda ise hamile kalmanız söz konusu bile olamaz.

 30. buket

  2 Mart 2016 at 19:50

  yumurtlamadan 5 gün önce ve 3 gün sonrası gebelik oluşabilirmiş ve o günler dışında gebelik oluşmazmış doğru mudur ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Mart 2016 at 01:02

   Bir önceki yorumda da belirttiğim gibi yumurtlama olan günden bir gün sonra dahi gerçekleşen cinsel ilişkide hamile kalınabilir. Üstelik sperm hücresi ortalama 3 gün yaşayabilir. Bahsettiğim nedenden ötürü yumurtlamadan bir, iki hatta üç gün önce gerçekleşen bir cinsel ilişkide spermler kadının vücudunda 3 güne kadar canlı kalabileceği için ilişkiden 3 gün sonra bile yumurtlama olsa hamile kalınabilir. Yani yumurtlamadan bir hafta önce falan ilişki yaşanırsa hamile kalma olasılığı zayıftır.

 31. busra

  2 Mart 2016 at 22:11

  Benim soruma cevap alamadim ben ama ya ben bakireyim erkk arkdsm bnm uzermde hic bir sekilde bos*lma gerceklestmedi fakt zevk suynn buasmasndan korkuyo acaba hamile kalma riskim varmidir ?? Acil cvp verrsnz sevinirim lutfenn

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Mart 2016 at 01:13

   Zevk suyunda az da olsa sperm mevcut olduğu için olasılık var. Ama çok düşük bir olasılık bu. Yani endişe etmeyin ve bir test yaptırarak kesin bir sonuca ulaşın derim.

 32. Büşra

  2 Mart 2016 at 23:36

  Yaklaşık 5 gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yaşadık fakat bu sürtünme yaşarken herhangi bir cinsel temas olmadı. Fakat erkek arkadasım boş*ldı ama aramızda iç çamaşırlarımız vardı sizce hamilelik olabilir mi ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Mart 2016 at 01:01

   Eğer sprem sadece iç çamaşarında kaldı ise hamile olma ihtimaliniz çok düşüktür. Böyle bir durumda hamile kalmanız söz konusu değildir.

 33. tuğce

  3 Mart 2016 at 11:03

  erkek arkadaşımla sürtünmeli ilişki yaşadık ve hemen sonra doğum konrol hapı içtim 12 saat sonra da tekrar içtim . tam adet dönemi öncesiydi ve 2 gün snra hafif bir kan geldi koyu renkliydi ama çok az geldi ve devamı gelmedi. içtiğim haptan dolayı mıdır? gebelik olsa böyle bir kanama olamazdı değil mi? lütfen yardımcı olun ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Mart 2016 at 17:31

   Gebelik olsaydı böyle bir kanama olmazdı diyebiliriz. Ama yine de daha net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

 34. duru

  3 Mart 2016 at 11:20

  yumurtlama dönemim 14-21 şubat arasıydı . 29 şubatta sürünmeli bir ilişkim oldu ama tam bir bileşme olmadı iç çamaşırımız vardı . gebelik ihtimali nedir ?

 35. selin

  4 Mart 2016 at 11:37

  erkek arkadaşımla sürtünmeli bir ilişkimiz olmuştu (iç çamaşırlarımız vardı her ikimizde de) ve o gün dogum kontrol hapı kullanmıştım. ilişkiden 4 gün sonra adetim geldi . haptan dolayı mıdır yoksa zaten adet zamanımdı normal adetim midir ? kısacası hocam hamilelik olmuş olsa haptan dolayı bile olsa adet olmazdım değil mi ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   4 Mart 2016 at 16:48

   Eğer adet zamanınız ise bu durum normaldir. Ve dediğiniz gibi adet olduğunuz için hamile olma ihtimaliniz çok zayıftır. Yani hamile olsaydınız adet olmamanız gerekirdi.

 36. mehtap

  4 Mart 2016 at 13:03

  ilişkiden 3 gün sonra adet görmeye başladım kasıklarım ağrıyor. hamilelik söz konusu olabilir mi ? lütfen yardmcı olun

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   4 Mart 2016 at 16:44

   Adet gününüz 3 gün sonraya denk gelmiş. Ki adet de olduğunuza göre hamilelik söz konusu olamaz.

 37. selin

  4 Mart 2016 at 17:21

  hamile olsaydınız adet olmamanız gerekirdi demişsiniz ama doğum kontrol hapı da kanama yapmış olabilir mi ? hamilelik durumunda hap dahi kanama yapmaz mı?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   5 Mart 2016 at 00:51

   Yapmış olabilir. Fakat adet dönemine yakın bir süre olduğunu biliyorsanız endişe etmeyin. Çünkü adet dönemine yakın günlerde girilen ilişki sorun yaratmaz pek. Sonuçta yumurtlama dönemine denk gelmemiş oluyor.

 38. deniz

  4 Mart 2016 at 22:57

  İlişkiden bir gün sonra dahi adet olunursa hamilelik riski ortadan kalkar değil mi ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   5 Mart 2016 at 00:50

   Adet dönemine yakın bir süre içerisinde yumurtlama olmayacağı için hamile olma riskiniz çok düşük bir ihtimal zaten. Fazla stres yapmanız gerek yok.

   • Ayse

    5 Mart 2016 at 17:25

    Benim yorumada bi cevap verir mısınız lütfen 🙁

 39. Ayse

  5 Mart 2016 at 16:29

  Merhaba bn 4 Şubat ta adet oldum 16 sinda erkek arkadaşımla aramızda bişiler oldu ama ikimizin de pantolon ve iç çamaşırlarimiz vardı hatta bende zibin atlet de vardı pen*sini hissettim boş*ldı da sizce bişi olabilir mi 🙁 bugün adet olmam gerekiyor ama hala bişi yok korkuyorum acaba hamile miyim diye

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   5 Mart 2016 at 17:15

   Üstünüzde kıyafet olduğu sürece hissetseniz de hamile kalmanız mümkün değil. Spermin vajinal bölgenize ulaşması çok zor bir ihtimaldir. Endişe etmenize gerek yok. Stres yaptığınız için adet gecikmesi olmuş olabilir.

 40. Ayse

  6 Mart 2016 at 09:53

  Ya bn 4 Şubat da adet oldum normal olarak bu ay ne zaman gelmesi lazım bugün 6 Mart ve hala yok çok korkuyorum

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   6 Mart 2016 at 14:32

   – Merhabalar, sizin anlattığınız şekilde hamilelik olasılığı % 0 denilecek kadar azdır.

   – Adet gecikmesi nedenlerine gelince; daha önceki adet günlerin düzenli ise 21’inci günde adet görme ile 45’inci günler arasında adet görme genellikle normal kabul edilir. 45 gün geçmesine rağmen adet görülmemiş ise bu durumda bir neden aramaya gerek vardır.

   – Adet görmeye başlayalı 2 yıldan daha az olmuşsanız genç kızlarda ilk adet görmeden sonra 2 yıl süresince düzensiz adet görme normaldir.

   – Adet gecikmesi nedenleri arasında ise mevsim değişiklikleri, taşınma gibi ortam değişiklikleri, stres, aşırı kilo kaybı, ağır egzersizler yapmak, yumurtalıklar ile ilgili hormonların bozulmasına neden olan hastalıklar (yumurtalık kistleri gibi), tiroid hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları, ilaç kullanımı (antidepresanlar ve doğum kontrol hapları gibi) birçok etken adet gecikmelerine ve adet düzensizliklerine neden olabilmektedir. Daha 2 gün geçmiş, 10 – 15 gün geçmesine rağmen adet kanaması başlamaz ise bir kadın doğum uzmanına gitmenizde fayda var.

 41. Aydan

  6 Mart 2016 at 22:27

  Erkek arkadaşımla sev*ştikten sonra elin pen*sine ekledikten sonra vaj*namın içine dokundu zevk suyu dedi hamile kalırmıyım

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   6 Mart 2016 at 23:06

   Zevk suyunda az da olsa sperm mevcut oluyor. Yani hamile kalma ihtimaliniz var. Fakat düşük bir ihtimal bu. Bir test yaparak veya yaptırarak daha net bir sonuç alabilirsiniz.

 42. sevda

  9 Mart 2016 at 14:50

  sürtünmeli ilişkimden 4 gün sonra adet oldum ama yine de gebelik olup olmadığını öğrenmek için ilişkiden 9 gün snra kanda gebelik testi yaptırdım sonuç negatif çıktı . kesin gebelik yoktur değil mi ?

 43. Eda

  9 Mart 2016 at 23:56

  Sevgilimle bisiler yasadim onun ustunde bisi yoktu bende kot vardi ve ara sira kendi ozel bölge sine ve benim ozel bolgeme temasda bulundu.. adetimi 2 ay duzenli oldum gecikmesiz ama kasiklarim da agri her daim hafif de olsa var ve bazen hafid mide bulantisi da hisseder gibiyim neden acaba :/

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   11 Mart 2016 at 00:11

   Sende kot olduğu sürece spermin vajinal bölgenin yakınından geçmesi bile zor bir olasılık. Eğer dediğin gibi bir durum içerisinde oldu isen hamile kalma olasılığın çok zor bir ihtimal. Yaşadığın bulantı da büyük ihtimal beslenmeden kaynaklanıyor olabilir. Veya ishal gibi bir durum var ise o da mide bulantısı yapar.

 44. Seda

  11 Mart 2016 at 06:55

  Benimde sorum olacak bizde Sevdiğim le istemeyerek olsada sürtünme oldu ve boş*lma gibi bir durum yoktu öncesinde Karnımın üstüne boş*lma olmuştu ve 2 ay geçti adet düzensizliği yaşıyorum ve 5 gün adet gecikmesi oldu sizce hamilelik gibi bir durum söz konusu olabilir mi çokkkkkk korkuyorum ???

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   11 Mart 2016 at 17:41

   Karnınızın üstüne doğru bir boş*lma oldu ise bir problem olmadığını söylemek mümkün. Fakat spermin vajinal bölgeye ulaşma imkanı oldu ise hamile kalma olasılığınız olabilir. Bu ihtimal zor bir ihtimal olduğu için adet gecikmesinin başka bir nedeni olabilir. Düzensiz beslenme, stres gibi nedenler adet düzensizliği ve gecikmesi yapabilir.

 45. burcu

  11 Mart 2016 at 13:40

  ilişkide 1 hafta sonra yapılan kan testi kesin sonuç verir mi ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   11 Mart 2016 at 17:28

   Kan testi sonucunun doğru olabilmesi için cinsel ilişkinin üzerinden 1 hafta geçmesi yeterli olabilir ama bir kesinlik doğurmaz. Hatta genellikle 4 – 5 hafta sonra kesin sonuç verir.

   • Ebru

    3 Temmuz 2016 at 19:26

    Merha arkadaşımla bir ay öncesinden sürtünme yolu ile ilişkiye girdik vajinaya temas etmedi b*şalma çok az oldu ama vajinaya yKın bir yerdeydi hemen su ile temizledim vajinaya gitmesin diye ikimizdede birşey yoktu sizce hamilemiyim adetim 2 hafta geçti

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     4 Temmuz 2016 at 01:33

     Boş*lmanın vaj*nal bölgeye temas etmemesi hamilelik durumu azaltır. Hatta böyle bir durum söz konusu olamaz diyebiliriz.

 46. Zzz

  11 Mart 2016 at 21:35

  Merhaba 4 gün önce nisanlimla bir şeyler yaşadık boş*ldiginda karşısında diz üstü oturuyordum sıvısı göğ*s bölgeme doğru geldi. bir kaç damla da genital bölgemin üstüne bunu farkedince hemen kalkdm ve temizlendim hamile olma olasılığı var mıdır ? Adet olmama 1 hafta var daha nedenini bilmediğim bir kusma hissi ve goguslerim ağrıyor ne yapmalıyım

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Mart 2016 at 17:22

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalma olasılığınız çok düşüktür. Daha net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

   • Zzz

    13 Mart 2016 at 18:27

    Bugün ufak bir kan izi gördüm adetime 3 gün var daha göğüs ve kasıklarim ağrıyor bu adet e işarettir değil mi ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     14 Mart 2016 at 12:06

     Bahsettiğiniz belirtiler göğüslerde ağrı, kasık ağrısı ve lekelenme adet başlaması belirtileri olma ihtimali yüksektir. Bazen strese bağlı adet düzensizlikleri olabilir.

     • Zzz

      14 Mart 2016 at 17:04

      Bugün adetim başladı 2 gun erken oldu papatya cayi içiyordum sanırsam onun etkisi oldu . Üstüne görme olması mümkün mü ?çok sancılı ve koyu kırmızı renkte görüyorum normal adetim de olduğu gibi
      Lütfen cevap verin ??

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      14 Mart 2016 at 17:46

      Üstüne görme de başka belirtiler de meydana geliyor. Yani normal geçen adet dönemlerinize benzemiyor.

 47. Ayşe

  11 Mart 2016 at 22:26

  Adet oldum ama az sürdü pıhtılar geldi böyle bişey olduğu halde hamile kalınırmı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Mart 2016 at 17:23

   Hamile kalma olasılığı düşük bir ihtimaldir. Test yaptırabilir veya yapabilirsiniz.

 48. Seda

  12 Mart 2016 at 00:37

  Erkek arkadaşımla bişiler yaşadım ve tam vajinal bölgeye değil üstüne boş*ldı ve hemen sildim hamile olma olasılığı varmı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Mart 2016 at 17:25

   Böyle bir durumda hamile kalma olasılığı düşük bir ihtimaldir. Yine de daha net bir sonuç için test yapabilirsiniz.

 49. hilal yildirim

  13 Mart 2016 at 15:58

  Ben regl dönemi bittikten 1 gün sonra nisanlimla sürtünme oldu bakireydim halende bakireyim ama üzerime hic bos*lmadi. reglim 5 gun gecikti kac gündür yest yapiyorum hepsi negatif çıkıyor.hic bir hamilelik belirtiside yok. Bu yüzden cok kötü stres yaptim cok korkuyorum? Hamilelik gibi bi ihtimal olabilir mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Mart 2016 at 23:46

   Bahsettiğiniz gibi herhangi bir boş*lma söz konusu olmadı ise endişe etmenize gerek yok. Adet gecikmesi günümüzde çok sık görülen bir durum. Beslenme, stres başlıca nedenleridir.

 50. esma

  14 Mart 2016 at 20:43

  ilişkiden 9 gün sonra ve 14 gün sonra kan testi yaptırdım . ikisi de 0.53 çıktı. Gebelik söz konusu değildir değil mi ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   15 Mart 2016 at 00:59

   Hamilelik için yapılan kan testleri Beta HCG testleridir. Beta HCG testleri hamileliğin oluşumundan hemen sonra yükselmez. Beta HGC klinik kullanım için yapılan bir testtir. Evde yapılan Beta HCG testleri genellikle önerilmez. Beta HCG testi adet gecikmesinden sonra yapıldığında daha net bilgi verir. 0,53 normal sayılabilir. Çok şüpheniz var ise adet gecikmesi olur ise bu testi aile hekimliğinde yaptırmanız daha doğru olur.

   • esma

    16 Mart 2016 at 00:10

    adet gecikmem olmadı ilişkiden 4 gün sonra adetim oldu ama ben yine de içimi rahatlatmak için 2 hafta sonra kanda beta hcg ye baktırdım ve 0.53 çıktı. bu durumda gebelik yoktur değil mi ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     16 Mart 2016 at 03:08

     Bu durum normal kabul edilmektedir. Yani gebelik olmaması gerekiyor.

     • Yildiz

      9 Eylül 2016 at 22:31

      Merhaba nisanlimla tam bir ay once anal iliski yasadim ve hep b*salacginda ckildi onlem olsn diye ben yinede sildim ve iliskiden 2gun snra adet oldum ve hersey normaldi suanda adet gunumum yaklasyor ve benm goguslerm cok hassaslasti ama malesefeki hamilelikdede hassaslasabiliyorms suan cok korkuyorm hamilelik riskim varmi ozaman adet oldum ama smdi olmucam diye cok korkuyorm lutfen cevap verin

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      11 Eylül 2016 at 10:56

      İlişkiden hemen sonra adet olduğunuz için endişe edilecek bir durum yoktur. Merak etmeyin yeniden adet olacaksınız.

 51. Huseyin

  15 Mart 2016 at 14:59

  Merhabalar. Kiz arkadasimla surtunme yoluyla iliskiye girdik. Fakat ben bos*lmadim ama farkinda olmadan zevk suyu temas etmiş olabilir mi bilmiyoruz. Kiz arkadasim normalde regl donemindeydi fakat oncesinde ilac kullandigi icin gecikme oldu. Normalde reglisinin 3.günüydü. bugun 4. Gunu hala regl olmadi. Hamilelik ihtimali nedir?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   15 Mart 2016 at 17:57

   Zevk suyunda az da olsa sperm mevcut oluyor. Ama bu durumda da hamile kalma olasılığı çok düşüktür. Bir test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 52. korkak

  15 Mart 2016 at 17:24

  Erkek arkadasmla sürtünme ile iliskiye girdik ben bos*ldm ondan emin degilim ilk çamasirimiz yoktu ikimizdede temas etti hamile kalma oranim varmi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   15 Mart 2016 at 17:54

   Ondan emin olman gerekiyor. Bahsettiğin durumda net bir şey söyleyemem. Fakat bu tarz durumlarda hamile kalma olasılığı her zaman düşüktür.

 53. korkak

  16 Mart 2016 at 16:51

  Öyle bi durum olsa pki bu ihtimal varmi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   16 Mart 2016 at 17:25

   Az da olsa böyle bir ihtimal var. Ama dediğim gibi düşük bir ihtimal.

 54. Cagla

  16 Mart 2016 at 18:16

  Erkek arkadasimla surtunme yasadik ama bos*lma olmadi zevk suyundan korktugumuz icin 1.5 gun sonra ella kullandim hamile miyim adetime 10 gün var

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   16 Mart 2016 at 19:23

   Zevk suyunda az da olsa sperm mevcut olduğu için olasılık var diyebilirim. Ama bu olasılık çok düşük bir olasılıktır.

 55. zynp

  16 Mart 2016 at 23:56

  Merhaba .. Sevgilimle surtunme yaşadık ama üzerimizde pantolon ve onun altında da iç camasirimiz vardı boş*lma hiçbir şekilde hissedilmedi ikimizdede uzerimizdekiler kalın olduğundan 6 subat hastalanmistim ama henüz adet olmadım adet olduğum zaman baya stresli zaman geçirmiştim onun etkisi olabilir mi yoksa surtunmeden dolayı mıdır acil cevap vrirmisiniz ??

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   17 Mart 2016 at 01:38

   Üstünüzde kıyafet olduğu sürüce hamile kalma olasılığınız çok ama çok düşük bir ihtimaldir. Stres adet sorunlarının başında geliyor. 2. sorun da düzensiz beslenmedir.

 56. P

  17 Mart 2016 at 01:20

  Ocak ayında sürtünme yolu ile ilişki yaşadım fakat benim iç çamaşırım üzerimdeydi,sonra ki ay adet oldum pıhtılı ve kırmızı renkte bir adetti bu ay 5 gün olan adet günüm 4.gününde bitti acaba hamile miyim kan testi yaptırmalı mıyım

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   18 Mart 2016 at 04:30

   Hamile olma olasılığını düşük ama içiniz rahat etsin istiyorsanız bir test yaptırabilirsiniz.

 57. Berat Hakan

  19 Mart 2016 at 22:43

  Merhaba iyi günler. Biz kız arkadaşımla sürtünmeli ilişki yaşadık. Bende boxer onda ise tayt vardı.Kız arkadaşım bak*re ve yumurtlama dönemindeydi. 2 boş*lmamda vajina giris bölgesinin üst kısmına oldu. Boş*lma olmadan önce çamaşırlarımızda ıslaklıklar vardı. Zevk sıvılarının karışıp spermlerin içeri girme ihtimali var mıdır? Bu durumda hamilelik riskini nasıl görüyorsunuz. Simdiden teşekkürler.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   22 Mart 2016 at 01:34

   Böyle bir durumda hamilelik ihtimal ne kadar düşük olsa da hamilelik riski her zaman vardır. Spermin içeri girme ihtimali vardır ki zevk suyunda dahi az da olsa sperm bulunduğu için zevk suyundan dahi hamile kalınabilinir. Bir de yumurtlama döneminde olduğu için ihtimal biraz olsun yükseliyor. En iyisi bir test yapın veya yaptırın.

 58. İsimsiz902

  20 Mart 2016 at 19:38

  Sevgilimle yaklasik 2 hafta önce pantolonlarla sürtünerek bos*lma yasadik sonraki günlerde de sadece iç camasirlarimiz vardi sevgilimn adet günü yaklasik 4 gün gecikti yardimci olurmusunuz

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   22 Mart 2016 at 01:28

   Gecikme stres kaynaklı veya beslenme bozuklu gibi nedenlerden oluyor olabilir. Çünkü Pantolon ile sürtünme ilişki durumunda hamile kalma olasılığı bulunmamaktadır. İç çamaşırı ile sürtünme ilişki durumunda ise az da olsa bir ihtimal vardır. Fakat bu ihtimal çok düşüktür. Tabii o an ki durumunuza göre de değişir. Net olarak bilmediğimiz için bu konuda kesin bir şey söylemek abez kaçar. Ama ihtimal gerçekten düşüktür.

 59. Adsiz

  22 Mart 2016 at 16:07

  Meraba yaklasik 1 bucuk hafta once sevgilimle ic camasirlarimizla birbirimize surtunduk ama herhangi bir bos*lma olmadi sevgilim zaten bir onceki gun bana bos*ldigini soylemisti hamile kalma ihtimalim var mi cunku gogus uclarim aciyor ve hafif agrilarim var adet gunumde yaklasiyor onunla bir ilgisi olabilir mi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   24 Mart 2016 at 13:01

   Sözünü ettiğiniz şekilde hamile kalınması olanaksız sayılabilir. Adet günlerine bir hafta kala bile göğüslerde hassasiyet ve ağrı olabilir. Bu durum hakkında stres olmuşsanız bu nedenle de öyle hissediyor olabilirsiniz.

 60. buket

  25 Mart 2016 at 21:32

  ilişkiden 1 hafta 2 hafta ve 3 hafta sonra kanda gebelik testi yaptırdım hepsi negatif çıktı. Hamilelik yoktur değil mi ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   26 Mart 2016 at 12:31

   Kan testleri genellikle adet gününden bir hafta kadar sonra net bilgi verir.

 61. Sueda

  26 Mart 2016 at 10:39

  Merhaba, 10 gün önce erkek arkadaşımla sürtünöe yoluyla ilişkiye girdik. Onun üzerinde boxer vardı. Benim üzerimde de eşofman iç çamaşırı ve ped vardı. Fakat ped kaymış da olabilir emin değilim. Boşalma oldu mu bilmiyoruz kesin değil. Fakat adetim 2 gün gecikti. Son bikaç gün çok fazla stres yapmıştım. O yüzden midir? Yoksa hamilelik söz konusu mudur?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   26 Mart 2016 at 13:56

   Adet gecikmesi yaptığınız stresten veye mevsim değişikliğinden olabilir. Fakat anlattığınız şekilde cinsel ilişkilerde hamile kalma olanağı % 0 sayılabilir.

 62. boşver

  27 Mart 2016 at 19:24

  Merhaba erkek arkadaşımla sadece sürütmeyle ilişkiye girdik ikimizde çıplaktık ama özerime boş*lmadı sence hamile kalınırmı lütfen yardım edin

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   27 Mart 2016 at 20:03

   Herhangi bir boş*lma olmadı ise hamile kalma ihtimaliniz yok demektir.

 63. korkak

  27 Mart 2016 at 21:37

  Merhaba biz sevgilimle 1 ay içinde iki kez sürtünerek iliskiye girdik ikimizdede bisey yoktu ayaktaydik be ikimizde bos*lmstk vajinami temizledim ama vajinamin biraz altna bos*lms üstüme geldimi bilmiyorum devamli akntida var hamile kalma oranim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Mart 2016 at 04:59

   Bahsettiğiniz durumda risk biraz daha fazla olabiliyor. O yüzden bir test yaptırmanızı öneririm.

 64. Hilal

  28 Mart 2016 at 10:39

  2 Aylık evliyim eşim kızlık zarın üzerine boş*ldı hamile kalınır mı??

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Mart 2016 at 15:30

   Cinsel ilişki sırasında genital bölgeye b*salma olduğunda kızlık zarı bozulmadan da hamilelik gerçekleşebilir. Çünkü kızlık zarı tamamen kapalı değildir. Kızlık zarının orta kısmında bir açıklık bulunmaktadır. B*şalma sırasında meni veya semen bu açıklıktan geçebilir. Spermler hareketlidir ve mukozada hareket ederek kızlık zarını geçerek hamile kalmaya neden olabilir.

 65. feyza

  29 Mart 2016 at 13:17

  Merhaba. En son adetimi 27 şubatta oldum ve 5 gün sürdü. Martın 2-3 gibi bitti. Ve daha sonra sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdim üzerimizde çamaşır yoktu, erkek arkadaşım boş*lmadı. Sadece zevk suyu geldi. Daha önce yine benzer bisey oldu kan testi yaptırdım hamile değildim.şuan da alerji ve soğuk algınlığı hapları kullandım.bazen ilâçlarım değişti. Ve martın 2-3 den beri hala adet olmadım. Sizce hamilemilemiyim ve bu risk yüksek mi ? Teşekkürler.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Mart 2016 at 19:06

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalma olasılığı çok düşüktür. Zevk suyunda az da olsa sperm bulunabiliyor o yüzden hamile kalınabilinir fakat bu ihtimal çok düşüktür. Zata tam bir birleşme olmadı ise neredeyse bu ihtimal yok diyebiliriz.

   • feyza

    30 Mart 2016 at 01:00

    Peki adet olmama sebebim psikolojik midir ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     30 Mart 2016 at 18:57

     Stres, düzensiz beslenme gibi sebepler adet gecikmesine neden olabiliyor.

 66. Rümeysa

  29 Mart 2016 at 16:39

  Acil yardım edin lütfen
  Mrb 17 yaşındayım. Bundan 15 gün önce sevgilimle sürtünme yoluyla bir ilişkiye girdik çıplaktık. P*nisi vajinama değdirdi bi kaç defa . içime girmedi boş*lıp boş*lmadığını bilmiyorum benim gördüğüm kadarıyla boş*lmadı sormaya da çekiniyorum adetin 3 gün gecikti çok korkuyorum lütfen yardım acil

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Mart 2016 at 19:14

   Eğer herhangi bir boş*lma olmadı ise korkulacak bir durum yok demektir. Fakat oldu ise ve tam bir birleşme olmasa bile hamilelik ihtimali olabiliyor. Bu ihtimal düşük bir ihtimaldir. Sormaya çekinilcek bir durum yok. Sorun ki boş*lmadığından emin olun.

   Kesin bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 67. Gizli

  29 Mart 2016 at 17:10

  Merhaba bn sevgilimle dun bi iliski yasadim ciplak o sp*rmini icime soktu tam bos*lacagi sirada disari cikti sizce hamile kalir miyim acil cecap nolur ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Mart 2016 at 19:09

   Tam birleşmelerde hamilelik ihtimali genelde yüksektir. Fakat bahsettiğiniz konuda eminseniz hamile kalmanız düşük bir ihtimaldir.

 68. buse

  1 Nisan 2016 at 22:29

  ilişkiden 4 hafta sonra kanda gebelik testi (beta hcg) yaptırdım. 0.26 çıktı. kesin gebelik yoktur değil mi ?

 69. mustafa

  2 Nisan 2016 at 20:02

  Merhaba ben sevgilimle gecen hafta cuma günü sürtünmeyle ilişki yaşadık ustumuzde pantolon ve iç çamaşırlarımız vardı boş*lma olmadı sevgilimin adet olmasına 6 gün var ama ikimizde çok stresliyiz bu konuda hamilelik söz konusu olabilir mi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Nisan 2016 at 18:58

   Herhangi bir boş*lma olmadı ise hamilelik söz konusu olamaz. Üstelik üstünüzde kıyafetler de var mış. Hal böyle iken hamilelikten bahsetmemiz doğru olmaz. Endişe etmeye gerek yok, rahat olabilirsiniz.

 70. ayşegül

  3 Nisan 2016 at 12:16

  Merhaba sevgilimle bikçkez sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. İkimizde çıplaktık. ilkinde 4 matta yaptık ardından ertesi gün hapı içtim. Adetim 15 martta olması gerekirken 25 martta oldu 5 gün sürdü ama çok az oldu hiç ped kullanmadım. Bu hapın yan etkisi mi yoksa yerleşme kanaması mı anlamadım. Miğde ve sırt agrım var. 14 martta ve 2 martta yine sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ikimizde çıplaktık. Sevgilimin pen*sini ıslak mendille silerek ve bikaç dk bekleyerek yaptık bunda hamile kalma ihtimali var mı.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Nisan 2016 at 19:08

   Ertesi gün hapı yan etkileri; adet gecikmesi, damla damla olması veya azalma gibi yan etkiler görülebiliyor.

   İyice temizlendiğine eminseniz herhangi bir problem olmaz. Ama emin değilseniz ihtimal olabilir.

 71. mert

  4 Nisan 2016 at 19:31

  merhaba. kız arkadaşım ile sürtünerek çok kısa olarak temas yaşadık ikimizin de çamaşırı yoktu. temastan önce p*nis ucunu önce çamaşırımla sonra elimle sildim zevk suyu olma ihtimaline karşı. sonra çok kısa süre devam ettik ve bitirdik. boş*lma olmadı. hamilelik olma ihtimali var mıdır. adet gününe daha var ve korkuyorum. teşekkürler şimdiden.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   5 Nisan 2016 at 05:55

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik olasılığı yok denilecek kadar azdır. Endişe etmenize gerek yok. Ama içiniz rahat etsin istiyorsanız bir test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 72. Deniz

  5 Nisan 2016 at 21:34

  Merhaba erkek arkadasimla regl döneminin 3 günü kiyafetlerle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik 3 gün sonrası yine kıyafetlerle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik bunun üzerine bende mide bulantisi bas agrisi ve kasik agrisi oldu endiseliyim adetliyken kiyafetlerle surtunme yoluyla hamile kalinirmi ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   6 Nisan 2016 at 18:20

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalınması çok ama çok zor bir ihtimaldir. Endişe yapmanıza gerek yok.

 73. Yasemin

  6 Nisan 2016 at 19:35

  Merhaba nisanlimla surtunmeyle iliskiye girdik. Soyle ki bende ic camasiri vardi ama ara sira siyirip degdirdik surekli peceteyle sildim bos*lma olmadi adetime yedi sekiz gun var hamilelik riski var mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   7 Nisan 2016 at 19:40

   Herhangi bir boş*lma olmadı ise hamilelik riski söz konusu olmaz.

   • Yasemin

    12 Nisan 2016 at 02:18

    Merhaba normalde adetim 12sinde olmaliydi ama 11inde oldu ve her zamanki kirmizi renk degil de koyu kahverengi ve ara ara kirmizi sekilde hamile olma olasiligim var mi? Test yaptirmali miyim

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     12 Nisan 2016 at 17:49

     Merhaba, Koyu kahverengi adet kanamaları genelde adet döneminin son vakitlerinde görülüyor. Kanama azaldığı için adet rengi hafif koyulaşabiliyor. Ki çok daha sonra adetle atılacak olan kan, aslında önceden orada var olan kan da olduğu için başlangıçta da olabilir. Veya adet düzensizliği var ise yine koyu kahverengi olarak meydana gelebilir.

     Koyu kahverengi adet kanamaları kist veya tümör gibi hastalıkların da belirtisi olabiliyor. Ki kullanılan ilaçlar ve doğum kontrol hapları da buna neden olmaktadır.

     İlk yorumunuzda da dediğim gibi bahsetiğiniz durumda hamile kalınması zor bir ihtimaldir. Ama çok rahat edecekseniz test yaptırabilirsiniz.

     • Yasemin

      15 Nisan 2016 at 10:14

      Testi ne zaman yaptirmaliyim?

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      15 Nisan 2016 at 23:58

      En yakın zamanda yaptırabilirsiniz. Yani 1 hafta içerisinde yaptırabilirsiniz.

 74. Hakan

  9 Nisan 2016 at 20:30

  merhaba.nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. onun adeti ayın 2.sinde olup 7.sinde bitti. biz 8 inde sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. bakire. altında iç çamaşırı ve ped vardı bende boxer vardı. göbeğine boş*ldım hamile kalma ihtimali var mı acaba çok korkuyoruz.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   10 Nisan 2016 at 17:54

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalma ihtimali çok düşüktür. Hatta bu ihtimal çok bile diyebiliriz. Korkulacak herhangi bir durum yok.

   • simge

    12 Nisan 2016 at 22:46

    adet bitiminin ertesi günü erkek arkadaşımla sürtünme yolu ilişkiye girdik bende iç çamaşırı vardi onda yoktu boş*lma olmadı fakat zevk suyundan şüpheleniyorum bu olayın üzerinden 3 ay gecti ve ben 3 aydır adet olmuyorum defalarca farklı markalardan idrarda gebelik testi yaptım negatif sonuç cıktı. düzensizlik için doğum kontrol hapı kullanmıştım bu 3 aylık gecikme hapın yan etkisi mi yoksa hamilelik mi ? simdiden tesekkürler…

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     13 Nisan 2016 at 17:28

     Adet gecikmesi hormonal değişiklikten kaynaklanıyor olabilir. Bahar geldiği için bu dönemlerde adet gecikmesi veya işte adet düzensizliği meydana gelmektedir.

     Eğer hamile olsaydınız 3 ay boyunca belirti görürdünüz. Üstelik testlerden de hep negatif çıktığına göre başka bir sorun olması olası bir durum. En iyisi bir kadın doğum doktoruna gitmeniz olacak.

 75. acilll

  13 Nisan 2016 at 15:14

  merhaba. sevgilimle 5 gün önce surtunme yollu iliskiye girdik ikimizde çıplaktik üzerime bos*lmadi fakat banyodayken bi miktar kalcama geldi ama iyice temizledik ve uzerimde ic camasiri vardi ama iliskiye girerken erkek arkadasimdan zevk suyu geldi mi emin degilim banyodan on dakika sonrada dogum kontrol hapi ictim ayrica adetime 12 13 gün olmasina rağmen bugün kahverengi bi akintiyla beraber geldi kirmizilasti suan. bi kac defa daha böyle olmustu yanikahve rengi akinti bide ggünlerdir cok stresliyim o yuzden olabilir mi. sizce hamile miyim?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   14 Nisan 2016 at 02:18

   Koyu kahverengi adet kanamaları kist veya tümör gibi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Ki kullanılan ilaçlar ve doğum kontrol hapları da buna neden olmaktadır.

   Sizin bahsettiğiniz durumda hamile kalınması çok zor bir ihtimaldir. Ve stres de bu adet düzensizliğine neden olabilir.

   • rabia

    14 Nisan 2016 at 18:34

    evet bugün doktora gittim.ve durumu anlattim oda endiseye gerek yok amakorktugun icin test yapalim dedi kan testi negatif cikti stresten yada duzensiz dogum kontrol hapi kullanmistim ondan labilirmis yinede bi kachafta sonra evde test yapicam. bide 5 günluk yaa sizce kan testinden emin olabilir miyim?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     15 Nisan 2016 at 23:57

     Yeniden test yapmanızda fayda var tabii ve testen emin olabilirsiniz.

  • Hilal

   13 Haziran 2016 at 19:04

   Durum noldu

 76. mustafa

  18 Nisan 2016 at 22:30

  Kıyafetlerle ve ic camasirlarla olan sürtünmeyle iliskide boş*lma olunca hamilelik riski olabilir mi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   19 Nisan 2016 at 01:04

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik söz konusu olamaz. İçiniz rahat olabilir.

 77. asdfghj

  20 Nisan 2016 at 01:37

  partnerim adet olduktan bir hafta sonra ikimizde çıplaktır sürtünmeyle ilişkiye girdik.üzerine boşaldım.hamile kalma gibi bir durum var mı?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   22 Nisan 2016 at 11:53

   B*salma genital bölgeye olmuş ise hamilelik riski söz konusu olabilir. Hamilelik testleri yaptırmanız gerekebilir.

 78. Serhat

  20 Nisan 2016 at 23:10

  Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Herhangi bir boş*lma söz konusu olmadı ama çıplaktık adetine 3 gün var risk varmı dır sizce ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   21 Nisan 2016 at 15:58

   Dediğiniz gibi herhangi bir boş*lma olmadıysa hamilelik söz konusu olamaz.

   • Serhat

    21 Nisan 2016 at 19:31

    Dediğim gibi 3 gün var adetine gecikme olmazsa risk yoktur değilmi ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     22 Nisan 2016 at 02:35

     Gecikme olmaz ise risk yoktur fakat dediğiniz gibi bir boş*lma olmadı ise hamilelik ihtimali yoktur.

 79. Ayse

  21 Nisan 2016 at 18:09

  Erkek arkadasimla regl döneminde ve sonrasında surtunme yaşadık regl den sonra ki ilişkide üstümüze birsey yoktu. Vajinama temas ettirdi ama iki defa peçeteye boş*lma oldu bana temas etmedi. Ama zevk suyu oldu olmadı emin degilim sürme sırasında zevk suyundan yada boş*lma sonrasında kalan sıvı varsa ondan hamile kalma olasılığın varmı suan midem bulanıyor gibi halsizlik hissediyorum belki çok takıyorum psikolojik olabilir. Ama kesinlikle bana boş*lmadi peçete vardı.lütfen cvp verin

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   22 Nisan 2016 at 02:47

   Zevk suyunda az da olsa sperm mevcut olabiliyor. Bu yüzden zevk suyundan da hamile kalınabilinir. Fakat bu ihtimal çok düşüktür. Kalan sıvı ile de hamile kalınabilinir. Çünkü sperm canlılığını yitirmediği için hamilelik olabiliyor. Ama bunlar çok zor ihtimaller. Görülen belirtiler muhtemelen Psikolojik. O yüzden size test yaptırmanızı öneririm. Bu sayede daha net bir sonuç elde edebilirsiniz.

 80. Isimsiz

  22 Nisan 2016 at 07:44

  Merhabalar ben iki hafta önce nisanlimla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ben üzerimde hiç bişey yoktu ve onda da yoktu vajina ya hiç bir türlü boş*lma olmadı adetime 1 gün kaldı karın ağrılarm var sizce hamile olma ihtimalim var mı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   23 Nisan 2016 at 01:40

   Vajinal bölgeye veya etrafına herhangi bir boş*lma olmadı ise hamilelik ihtimali yoktur. Adetiniz yaklaştığı için karın ağrıları normal bir durum.

 81. Alii

  22 Nisan 2016 at 20:20

  Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik Bende bisey yoktu sevgilim de boxer vardı boş*lma oldu ama hemen boxerı değiştirdi sevgilim. Acaba hamilelik durumu olur mu çok tedirginim ben .

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   23 Nisan 2016 at 01:45

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik riski çok düşüktür. İsterseniz bir test yaptırabilirsiniz.

   • Alii

    24 Nisan 2016 at 01:16

    Kız arkadaşımın vaj*nasinda biraz ıslaklık varmış silmemiş de .Sorun olur mu. Birde ertesi gün hapını ne zamanada kadar içebilir 4.gün içse nasıl olur ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     25 Nisan 2016 at 05:14

     Sorun olma ihtimali var ama çok yüksek bir ihtimal değildir. Ertesi gün hapı için ise ilişkiden sonra ilk fırsatta alınması ve en geç 3 gün içerisinde alınması öneriliyor. Yani ne kadar erken alınırsa o kadar etkili olacaktır.

 82. Fatma

  22 Nisan 2016 at 22:35

  22 martta adet oldum . 6 nisanda nişanlımla sürüntünme yoluyla ilşki yaşadık. İkimizdede iç çamaşrı var . Hatta ben günlük ped kullanıyordum. Nişanlım kendi iç çamaşarına boşlmış ama ben bunu sonradan gördüm . Günlük pedimde kahverengin lekeler olmştu. Dha sonra bu kahverengi lekelnme 3-4 gün sonra tekrar oldu . Adet olmam gerkiyo . Karnımda adet öncesinde olan agrılarda var . Sizde hamile kalmş olabilirmiyim ? Bide o lekelenmeler neden oldu ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   23 Nisan 2016 at 01:38

   Nişanlınızın iç çamaşırından vajinal bölgenize herhangi bir bulaşma olmadığı için hamile kalma ihtimaliniz yok diyebiliriz. Adetten önce veya biraz geçtikten sonra kahverengi leke olması normal bir durum. Yumurtlama döneminde olduğunuz için yumurtalar çatladığı için oluyor olabilir. Yani bunun için isterseniz bir doktora gidebilirsiniz.

 83. Buglem

  24 Nisan 2016 at 19:04

  Sevgilim eline bos*ldiktan bir sure sonra vajinamin üst kismina dokundu. Ben ilac kullanmadigim surece adet göremiyorum. Ekim ayindan mart ayina kadar adet gormemistim. En son adetimi mart ayinin 26 sinda ilac kullanmadan gördüm. Hamile olma ihtimalim nedir

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   25 Nisan 2016 at 05:16

   Dokunması ile hamile kalmanız olası bir durum değildir. Yine böyle bir durumda ihtimal vardır. Elini temizlediyse hiç endişe etmenize gerek yok. Emin olmak için test yaptırabilirsiniz.

 84. Selim

  24 Nisan 2016 at 21:04

  Kız arkadaşımla sürtünme yoluyka ilişkiye girdik çıplaktık. Vaj*naya temas oldu ama boş*lmadım zevk suyu aktımı bilmiyorum. Adeti 1 gün gecikti risklimidir ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   25 Nisan 2016 at 05:11

   Bahsettiğiniz durumdan eminseniz hamilelik ihtimali yoktur. Adetin gecikmesi başka nedenden kaynaklanıyor olabilir.

   • Selim

    25 Nisan 2016 at 06:27

    Boş*lma kesinlikle ne vajinaya ne de çevresine olmadı. Bundan eminim.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     25 Nisan 2016 at 17:12

     Boş*lma olmadıysa içiniz rahat olabilir. Fakat zevk suyunda az da olsa sperm bulunduğu için zevk suyundan da hamile kalınabiliniyor. Fakat bu da çok zor bir ihtimaldir.

     • Selim

      25 Nisan 2016 at 20:13

      Evet bos*lma olmadı dediğim gibi adrtin gecikmesinden tedirginliğim.

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      26 Nisan 2016 at 19:43

      Başka bir nedenden oluyor olabilir. Günümüzde adet düzensizliği sık karşılaşılan bir durumdur. Test yaptırmanızı tavsiye ederim.

 85. Ceren

  26 Nisan 2016 at 00:36

  Merhaba. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik aslında pekde sayılmaz. Arkadan sürttü biraz ama boş*lıp boş*lmadığına emin olamıyorum ama ben hiç ıslaklık hissetmedim ve hemen yarıda kestik. Bende iç çamaşırı vardı yani vaj*namı kapatıyordu. 2 gin içinde regl olucam hamile olma olasığıö var mı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   26 Nisan 2016 at 02:15

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalma olasılığı çok düşüktür. O yüzden endişe etmenize gerek yok.

 86. tugçee

  27 Nisan 2016 at 23:43

  sevgilimle surtunmeyle iişkiye girdık. adetim 34 gun geciti ama normal sartlarda 34 35 unde geliyo ilişkıden sonrada 3 4 gun sonra da kanamam oldu adetten ayrı . 4 5 gun surdu oda ıkımızde cıplaktık hamıle almış labılırmıyım

 87. Demir

  28 Nisan 2016 at 08:23

  Merhaba biz sevgilimle ciplak bi sekilde nisan 10da surtunmeyle iliski yasadik. Bos*lma olmadi cinsel bolgeye ama zevk sulari birbirine karisti. Bir gun sonra ertesi gun hapi (ella) kullandik. Adetine 1hafta-10 gun zaman vardi daha ayrica sevgilimin adeti duzensizdir normalde. 10 gün kadar sonra adet oldu adeti 3-4 gun sürdü kanamasi fazlaca vardi ve pihtiliydi. Şu an yani olaydan 18 gun sonra gece başi donuyodu biraz sabah da devam etti baş dönmes. Acaba bu adetten sonra bir risk var midir veya adet degil de üstüne gorme ihtimali var midir fazlaca kan gelmesine ragmen.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Nisan 2016 at 17:25

   Zevk suyunda çok az sperm bulunuyor. Zevk suyu ile hamile kalınması çok zor bir ihtimaldir. Kesin bir sonuç için idrar veya kan testi yaptırabilirsiniz.

 88. Selim

  28 Nisan 2016 at 17:08

  Kız arkadasım 3 gün gecikmeli adet gördü sizce risk var mıdır?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Nisan 2016 at 05:19

   Her gecikmeli adet hamilelik riski olmuyor. Ki akla en son gelecek ihtimalde diyebiliriz. Ama dediğim gibi bir test yaptırırsanız daha net sonuç alabilirsiniz.

 89. Eda

  28 Nisan 2016 at 21:28

  Merhaba partnerimle sürtünerek ilişki yaşadık ikimizde çıplaklık o boş*ldı sildi heryerini sonra aradan 10 dk sonra yeniden birşeyler oldu ama o zaman boş*lmadı zevk suyuda deymedi vaj*na bölgeme sizce hamile miyim ? Bu arada 1 hafta var adetime

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Nisan 2016 at 16:17

   İlk boş*ldığında vaj*nal bölgeye gelmediyse herhangi bir hamilelik söz konusu olmaz.

   • Eda

    22 Mayıs 2016 at 15:54

    6 mayısta regl oldum normalde 5 6 gün sürerdi ama bu sefer 4gün sürdü majezik ve parol almıştım birkaç kez acaba onlar mı kesmiştir reglımı

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     23 Mayıs 2016 at 02:52

     Majezik veya Parol’ün adette bir azalma meydana getirmesi olabilecek yan etkileri arasında yer alıyor ama keser veya kesmez diyemeyiz. Ve bu da kişiye göre değişim göstermektedir.

 90. Gamze

  29 Nisan 2016 at 13:39

  15 nisan gibi aramizda biseyler gecti. Adetimin 1. Veya 2. Günüydü benim üstümde kotşort kilot ve ped vardı o ciplakti . Ustume hep surtundu zevk suyu şortuma gogsume gobegime vs geldi. Kendi pen*sini oksadiktan sonra benim vaj*nama dokundu . Sonucunda peceteye boş*ldı . Üstünden bir hafta geçtiginde idrar testi yaptim negatif cikti . Hamilelik riskim nedir ? Kac gun icerisinde yapilan testler dogru sonuc verir ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Nisan 2016 at 17:19

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalınması zor bir ihtimaldir. İdrar testinde ise gebelik kontrolü yapabilmeniz için cinsel ilişkiden 15 Gün geçmesini beklemeniz, daha doğru sonuçlar için önemlidir. Gebelik için kan testi sonucunun doğru olabilmesi için cinsel ilişkinin üzerinden 1 hafta geçmesi yeterli olacaktır.

 91. fatma

  29 Nisan 2016 at 19:13

  Merhaba erkek arkadasimla surtunme yoluyla iliskiye girdik benim ustumde ic camasiri vardi onun ustunde bsy yoktu teat yaptim negatif cikti ama bir turlunhamile olmadigima ikna olamiyorum her saniye bunu duaunuyorum veee artik surekli bunu dusunmekten cok kotu oldum karnima dokunuroldum kalp atisi gibi bsy geliyor kafayi yicem sizce hamilemiyim ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Mayıs 2016 at 03:35

   Bu konuyu takıntı haline getirmiş olabilirsiniz. Sonuç negatif çıktığına göre endişelenecek bir durum yok demektir. Yine bir kan testi yaptırırsanız tabii daha net bir sonuç olmul olur. Bu konu için psikolojik bir destek de alabilirsiniz.

 92. fatma

  1 Mayıs 2016 at 05:40

  merhaba sevgilimle ben üstteyken sürtünme yolu ile ilişki yaşadık zevk suyu gelip gelmediğinden emin değilim boş*lma vaj*nama olmadı 25 günde bir regl oluyorum beklenen regl tarihimden on gün önce oldu ilişki bütün regl belirtilerim vardı ancak regl olmadım 3 gün gecikti ve sadece kahverengi bir leke oluştu aşırı stresliyim ve regl belirt,leri kayboldu hamilel,k olab,l,r mi,

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Mayıs 2016 at 03:31

   Zevk suyunda az da olsa sperm mevcut olduğu için hamilelik olabiliyor. Fakat bu ihtimal düşük bir ihtimaldir. Net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

   Stres yüzünden de adetiniz gecikmiş olabilir.

 93. kamil

  1 Mayıs 2016 at 12:52

  Merhaba, nisanlimin adet doneminden 10gun sonra bir yakinlasmamiz oldu.yaninda bos*ldim birkac damla sp*rm nisanlimin pijamasina siçradi tam olarak cep bolgesine geldi, bu olaydan 4gun sonra bir kere kahverengi birsey gelmis ve adeti 2gun gecikti,goguste sisme olmus, nisanlim bakire, cok korkuyoruz gebelikten.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   1 Mayıs 2016 at 16:11

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalma ihtimali çok düşüktür. Korkulacak bir durum yok gibi görünüyor. Ama test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 94. Sjnxkxk

  7 Mayıs 2016 at 22:17

  İki gun once surtunmeyle ilişki yasadık. Onda boxer vardı bende ise pantolon ve kilot vardı.surtunurken vaj*naya yakın bos*ldıgını söylüyor. Fakat sonra devam etmemiş. Bu durumda pantolonumdan ve kilodumdan içeri geçip hamile kalma riskim var mı teşekkürler

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   9 Mayıs 2016 at 17:48

   Böyle bir ihtimal var fakat o kadar düşük bir ihtimal ki herhang bir risk taşımıyor. İçiniz rahat olabilir. Fakat daha net bir sonuç için kan veya idrar testi yaptırabilirsiniz.

 95. ezgiii

  8 Mayıs 2016 at 19:51

  sevgilim ile sürtünme yolu ile ilişkiye girdik bende iç çamaşırı ondada boxerıı ve üstünde sortu vardi sürtünürken boş*ldıgını soyledi tuvalete gittigimde vaj*namda hafif ıslaklık vardı ama bendende gelmiş olabilir diye düşünüyorum hamile kalma olasılıgım varmı lütfen en kısa surde cevaplayın

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   9 Mayıs 2016 at 17:46

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik olasılığı çok düşüktür. Dediğiniz gibi ıslalık sizden kaynaklı olabilir o yüzden endişe etmenize gerek yok. Ama bir test yaptırarak daha net bir sonuç elde edebilirsiniz.

 96. Meraklı

  8 Mayıs 2016 at 22:37

  Merhaba ben en son 18 nisanda regl oldum yumurtlama günüm takvime göre mayısın 1 inde. Biz nisanlimla 3 mayısta üzerimizde kıyafetler varken onda boxer ve cok kalın olmasa da kumaş şort bende ic çamaşırı ve biraz kalın tayt vardı. Yakınlastik ve hafifte olsa islaklik vardı bende daha sonra o kendi ic camasirina boş*ldı ve sortuna geçmişti biraz suan adetime 6 gün var sadece göğüs ağrım var. Böyle sürtünmeli iliskide hamilelik olur mu yardımcı olursaniz sevinirim.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   9 Mayıs 2016 at 17:43

   Bahsettiğiniz durumda hamile kalınma ihtimali oldukça düşüktür. Endişe edilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Ama içiniz rahat etsin istiyorsanız test yaptırabilir veya yapabilirsiniz.

 97. korkak

  9 Mayıs 2016 at 21:11

  Erkek arkadasmla sürtünerek iliskiye girdik ikimizdede elbise yoktu 10 gün sinra adet oldum fakat fazla kan gelmedi 4 gün sürdü istahsizlk var basm dönüyo fakat dogum kontrol hapida kullandm hamile kalma oranim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   10 Mayıs 2016 at 03:46

   Doğum kontrol haplarının adet de azalma, kısa sürmesi gibi yan etkileri bulunuyor. Ve tam olarak nasıl bir ilişki olduğunu bilmediğimiz için net bir şey söyleyemeyiz. Net bir sonuç için test yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 98. ece

  10 Mayıs 2016 at 05:16

  Merhaba sevgilimle son adet gunumden bir gun sonra sürtünme yoluyla ilişkiye girdik onda boxer ve şort bende de iç çamaşırı çıt çitli atlet ve üstümde pijama vardı. Sonradan fark ettim ki pijamamda ıslaklık vardi o da boş*ldı galiba adetime daha bir gün var ama korkuyorum sizce hamilelik riski var mi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Mayıs 2016 at 13:47

   Anlattığınız şekilde hamile kalma olsılığı yoktur. Hissettiğiniz nemlilik size ait olabilir.

   • ece

    17 Mayıs 2016 at 12:35

    Sevgilim de bosalirken kendini çekmiş ve boxerımdan kendi eşofmanıma bile geçmemiş dedi. Ben adet olmam gerekenden 4 gün sonra oldum ama bende hep boyle olur bugün 3. Günüm ama adetim az geliyor renginde değişiklik yok miktarı az sadece üstüne gorme olayı falan diyorlar. Gebelik ihtimali yok dediniz gerçi. Bi sorun yok yani dimi? Çok teşekkür ederim içimi rahatlattıniz

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     17 Mayıs 2016 at 23:52

     Sevgilinizin dediği gibi ise hamilelik ihtimali yoktur.

    • Hilal

     22 Haziran 2016 at 15:49

     Noldu durumun

 99. tuana ay

  10 Mayıs 2016 at 17:57

  Arkadasimla sürtünme ile ilişkiyyaşadık fakat bende ped içcçamaşırı ve pantolon vardı ondada eeşofman vardı hafif bir nem hissettim ama böylebi durumda risk nedir?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Mayıs 2016 at 12:51

   Anlattığınız gibi bir durumda hamile kalma olasılığınız yoktur. Bu durmda stres yapmanıza gerek yok.

 100. anonim

  11 Mayıs 2016 at 00:10

  Erkek arkadaşıylassürtünme yaşadık fakat kendisi boş*lmadı ikimizde kiyafetlerleydik hatta bende ped vardı ayrıca. Fakat daha sonra pantolonumda bi nemlilik hissettim herhangi leke iz yoktu böyle bi durumda korkmalımıyım?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Mayıs 2016 at 12:53

   Hayır hamile kalmanız gibi bir risk söz konusu değildir. Hissettiğiniz nemlilik kendiniz ile ilgili olabilir.

 101. rose

  11 Mayıs 2016 at 14:05

  Merhaba 27 yasindayim sevgilimin iccamasiri bos*lma sonrasi nemli iken ustune oturdum.iki aydir adet oluyorum ama adetten bi kac gun sonra kahverengi siyah lekeler oluyor. Hamile olabilirmiyim? Cevap verirseniz sevinirm

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Mayıs 2016 at 12:56

   Hamile kalma gibi bir durum değildir. Bu akıntılar bir rahatsızlık belirtisi olabilir. Bir kadın doğum uzmanına gitmenizde fayda var.

 102. Gözde

  12 Mayıs 2016 at 23:56

  Merhaba. Ben 23 Nisanda sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Aslında pekde sayılmaz. Sadece arkadan biraz sürttü o kadar daha sonra yarıda kestik. Herhangi bir bş*lma olmadı yani ben ıslaklık falan hisetmedim. 30 nisanda adet oldum 4 gün sürdü bu. Asettim normaldi yani . Hamile kalma olasığım var mı ? Sanki hamile belirtilerim var stresten mi acaba?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Mayıs 2016 at 04:58

   Durum psikolojik olabilir veya başka bir nedenden olabilir ama hamilelik durumu söz konusu olamaz diyebiliriz. Çok ama çok düşük bir ihtimal olduğu için rahat olabilirsin. Net bir sonuç için ise test yaptırabilirsin.

 103. elanur

  13 Mayıs 2016 at 17:59

  Erkek arkadaşımla iç çamaşırı varken birşeyler yaşadık boşaldı mi bilmiyorum çok korkuyorum adet gunumu net bilmiyorum hamilelik riski var mi ?? Lütfen çabuk cevap verir misiniz 🙁

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Mayıs 2016 at 22:27

   Böyle bir durumda ciddi ıslaklık hissederdiniz zaten, hamilelik riski çok düşük bir ihtimaldir. Fakat çok huzursuzsanız birliktelikten bir- iki hafta sonra hamilelik testi yapabilirsiniz ya da doktora gidebilirsiniz.

   • elanur

    13 Mayıs 2016 at 23:16

    Bende islaklik olmuştu ama onunki olup olmadığını bilmiyorum başıma ilk defa öyle bise geliyo hiç bise anlayamadım

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     14 Mayıs 2016 at 02:57

     Endişe edilecek bir durum yok. Dediğimiz gibi net bir sonuç için kan testi veya idrar testi yaptırabilirsiniz.

     • elanur

      14 Mayıs 2016 at 08:44

      Biraz rahatladım çok sağolun.

 104. Isimsiz

  13 Mayıs 2016 at 18:19

  Merhaba kiz arkadasimla surtunme yoluyla iliskiye girdik ve vaj*nanin uzerine bos*ldm.kiz arkadasim yumurtalik kisti icin dogum kontrol hapi kullaniyor.ølarista ilacin adi ve 2. Ayinda. Gebelik soz konusu olabilirmi acaba

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   14 Mayıs 2016 at 02:59

   Vaj*nal bölgenin üstüne veya yakınına gerçekleşen boş*lmalar genelde daha riskli oluyor. Bu yüzden kesin bir sonuç için test yaptırabilirsiniz ki doğum kontrol hapı kullandığı için de hamilelik olasılığı çok düşük görünüyor.

 105. Elif

  14 Mayıs 2016 at 13:42

  Merhaba. Sevgilimle 3 gün önce çıplak sev*stik. Sürtünme oldu sevgilimin zevk suyu da aktı. Fakat ben bakireyim, ustelik sev*ştikten 1 saat kadar sonra su damlası kadar kan geldi pen*sinin ucunu vaj*nama degdirdi fakat içine girme gibi bir şey yaşanmadı hamile kalma olasılığı varmıdır?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   14 Mayıs 2016 at 16:06

   Bakire iken de hamile kalınabildiği için böyle bir olasılık olabiliyor fakat bahsettiğiniz durumda bu olasılık çok düşüktür. Net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 106. burak

  15 Mayıs 2016 at 13:34

  kız arkadaşımın adetinin 2.günüydü.kız arkadaşımın üzerinde ped,iç çamaşırı ve eşofman vardı.benim üzerimde iç çamaşırı vardı.sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve boş*ldım.kız arkadaşımın üstünün battığını fark ettik ve hemen gitti kıyafetini değiştirip temizlendi.adetinin 2. günü olmasına rağmen hamile kalma ihtimali nedir?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   16 Mayıs 2016 at 06:00

   Bahsettiğiniz durumda ihtimal neredeyse yok denilecek kadar azdır.

 107. Beren

  15 Mayıs 2016 at 16:58

  Merhaba kolay gelsin adetime bi hafta var partnerimde boxer bende pijama çıtçıtlı atlet ve iç çamaşırı vardı pijamamın üstüne boşldı hamile kalma olasılığım var mıdır hocam?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   16 Mayıs 2016 at 05:58

   Böyle bir durumda hamile kalma olasılığı çok zayıftır. Endişe edilecek bir durum yok gibi görünüyor. Fakat net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

 108. Aslı

  16 Mayıs 2016 at 18:30

  Merhaba biz bugün partnerimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Regl olmama 7 gün var. Benim üstümde eşofman ve iç çamaşırı. Onda da pantolon ve iç çamaşırı vardı. Bir kez dışarı boş*ldı. Yine giyinik olarak bi kez daha sürtündük. Biliyorum çok düşük bir ihtimal fakat endişe ediyorum. Gebelik ihtimali nedir sizce?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   17 Mayıs 2016 at 04:57

   Dediğiniz gibi oldu ise her şey herhangi bir risk olacağını düşünmüyorum. Bu tarz durumlarda hamilelik riski yok diyebiliriz.

   • Aslı

    17 Mayıs 2016 at 16:39

    Ama eşofmanımın bacağının yukarısında çok minik böyle mercimek tanesi kadar bir iki damla beyaz leke vardı sorun yaratacağını sanmıyorum ama yine de sormak istedim

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     17 Mayıs 2016 at 23:54

     Kesinlikle sorun yaratmaz. İçiniz rahat olabilir.

     • Aslı

      21 Mayıs 2016 at 10:18

      Midem bulanıyor sık tuvalete çıkıyorum son iki gündür psikolojik midir? Lekeler eşofmanın ağına çok yakındı. İlk defa böyle bir şey oldu. Ve bu yüzden bir türlü içimi rahatlayamıyorum.

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      21 Mayıs 2016 at 18:24

      Psikolojik olması veya başka bir neden olması yüksek ihtimal. Kesin sonuç için test yaptırmalısınız veya yapmalısınız.

 109. Hande

  17 Mayıs 2016 at 09:21

  Size bir sorum olcak ters ilşki yaşadım ama hiç boş*lma olmadı en son mart ayının 1inde adet oldum nisanayının 4 de kahverengi akıntı başladı 6 sında akşam kan gelmiş peçetye sildim sonra peçtye koydun 5 dkka sonra lavobaya girtim kıpkırmızı kan sonra bdaha gelmedi sabahına az geldi bitmiş gibi kahverengi akıntı 6 gün devam etti ama testtw yaptım negatif hç bi şekilde boş*lma olmadı zevk suyundan olabilir mi önede temas yok

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   17 Mayıs 2016 at 23:48

   Bu tarz durumlarda endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. İçiniz rahat olabilir. Zaten testte negatif çıkmış, yani endişe yapmanız gerek yok.

 110. Melis

  17 Mayıs 2016 at 09:34

  Sevgilimle surtunme yoluyla iliski yasadik. Ikimizin de ustunde ic camasirlarimiz vardi. Boxerinin icine bos*ldigi zaman direk gidip temizlendi ve boxerini degistirdi. Benim kiloduma yada vaj*nama bos*lmadi. Suan adetim 8 gun gecikti. Hamile miyimdir cok korkuyorum?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   17 Mayıs 2016 at 23:49

   Bahsettiğiniz durumda az da olsa hamilelik riski olabilir. Fakat dediğim gibi çok az bir olasılıktır bu. Yani pek endişe edilecek bir durum gibi görünmüyor. Bir test yaparak veya yaptırarak kesin sonuç elde edebilirsiniz.

   Adetinizin gecikmesi başka nedenlerden oluyor olabilir. Doktora görünebilirsiniz.

   • Serap

    18 Mayıs 2016 at 03:00

    Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bişeyler yaşadık yüz üstü yatarken bacaklarım kapalıydı benim üzerimde çamaşır vardı onda yoktu birden boş*ldı hemen duşa girdim üstümü çıkartıp yıkadım ama vaj*naya geldi mi bilmiyorum bacaklarım kapalı bi şekilde yattığım için meni içerisine girme ihtimali var mı kızlık zarı korur mu? Ertesi gün hapı almak yararlı olabilir mi?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     18 Mayıs 2016 at 03:40

     Bahsettiğiniz durum oldukça riskli bir durumdur. Bakire iken de hamile kalınabileceği için korur diyemeyiz. Ertesi günü hapı yararlı olabilir, kullanabilirsiniz.

     • Serap

      18 Mayıs 2016 at 12:56

      regl dönemime uygun bi düzeyde ertesi gün regl oldum ama stersten mi bilmiyorum pıhtılaşmam daha az oldu ama onun dışında tüm adet belirtilerini yaşadım. buna rağmen ertesi gün hapını regl iken kullanmalı mıyım

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      18 Mayıs 2016 at 17:54

      Kadın adet döngüsünün her döneminde hamile kalabilir. Bu yüzden kadının adet kanaması yaklaşmış bile olsa ve hatta adet kanamasının olduğu günlerde dahi kullanılmalıdır. Yani kullanmanız öneririz.

     • Serap

      18 Mayıs 2016 at 18:33

      zaten ertesi gün adet gördüğüm için hamilelik söz konusu olur mu

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      19 Mayıs 2016 at 05:45

      Oluşan adet kanaması gebeliğin olmadığının, bu nedenle de gebelik için hazırlanan rahmim tabakasının dışarı atıldığının habercisi olduğu için hamilelik söz konusu olamaz.

 111. tuna

  18 Mayıs 2016 at 18:08

  Peki sperm iç çamaşırlarindan ve pantolondan gecebilir ve gebeliğe yol açabilir mi yani?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   19 Mayıs 2016 at 05:43

   Böyle bir şeyin olması çok zor bir ihtimaldir. Yani böyle bir durum olamaz ve hamilelik söz konusu olamaz diyebiliriz.

 112. Cansu

  18 Mayıs 2016 at 22:45

  Merhaba bugün erkek arkadaşımla bir yakınlaşma oldu onun altında birsey yoktu bende iç çamaşırı vardı ve tam üstüne boş*ldı. Adetin biteli 11 gün oldu bu durumda hamile kalma riski var mı. Çok tedirginim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   19 Mayıs 2016 at 05:38

   Sadece iç çamaşırının bulunması bazen korumayabilir. O yüzden az da olsa böyle bir risk bulunuyor fakat endişe edilecek bir şey yoktur. Net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 113. stress

  19 Mayıs 2016 at 10:54

  Merhaba. gecen ayın 7.sinde adetim bitti ayın 8 inde yani bir gün sonra nişanlımla sürtünme yolu ile ilişkiye girdik. bende iç çamaşırı ve ped vardı onda bişey yoktu. göğslerime boş*ldı. vaj*nama hiç temas olmadı. ilişkiden 50 saat sonra ella hapı kullandım. ve bu ay adetim bir hafta geciktiğinde doktora gittim bana polikistik over var dedi tarlusol kullandım ama adetim hala gelmedi.bugün 18. günü adet gecikmemin defalarca idrar testi yaptım hepsi negatif çıktı. çok stres yaptım. hamile olma ihtimalim var mı? bu gecikme ella hapının yan etkisi olabilir mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Mayıs 2016 at 17:24

   Doğum kontrol hapının yan etkisi olabilir. Vaj*na bölgesine herhangi bir temas olmadı ise hamilelik söz konusu olamaz.

   • Stress

    26 Mayıs 2016 at 19:56

    Vaj*naYa herhangi bir temas olmadı. Adet gecikmemden 18 gün sonra kanda ve idrarda gebeliğe baktırdım . İkisi de negatif çıktı doktor gebelik yok dedi. Şimdi de adet oldum. Kesin olarak hamile değilim değil mu? Psikolojim alt üst oldu. Üstüne görme falan değildir degilmi

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     28 Mayıs 2016 at 17:46

     Sonuçlar negatif çıktıysa hamilelik yok demektir. Üstelik adette olduğunuza göre hamilelikten bahsedemeyiz. Yani sonuçların negatif çıkması sonucun netlik kazanması açısından yeterlidir diyebiliriz.

 114. tuba

  19 Mayıs 2016 at 22:28

  Erkek arkadasimla sürtünme yaşadık üzerimizde kıyafetlerini vardı. bende pantolon iç çamaşırı ve ped onda eşofman vardı yani çıplak bi temas olmadı daha sonra pantolonumda hafif nemlilik hissettim ama iz leke falan yoktu bu olay adetimden bi gün sonra oldu böyle durumda korkmali miyim risk nedir?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Mayıs 2016 at 17:07

   Böyle bir durumda korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Risk çok ama çok az olduğu için rahat olabilirsiniz.

 115. Ceyda

  20 Mayıs 2016 at 01:21

  Merhaba nişanlımla tam yumurtlama günümde birlikte olduk ve geri çekilmeyle korunduk şu an reglime 11 gün var fakat kasıklarımda ve belimde regl ağrısına benzer ağrı yaşıyorum hamile olma ihtimalim varsa bile 2-3 günde belli olurmuki

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Mayıs 2016 at 17:06

   Hamilelik oluşma şüphesi olan bir ilişkiye girilmişse idrarda hamilelik testi adet gecikmesi olunca yapılması daha doğru sonuç verir. Yani 2-3 günde belli olmaz. Kan testi için 1 hafta idrar testi için ise 15 gün falan geçmesi gerekiyor. Ağrılar başka nedenden dolayı oluyor olabilir. Çünkü belirtiler bu kadar kısa süre içersinde meydana gelmez.

 116. Papatya

  20 Mayıs 2016 at 09:47

  Merhaba erkek arkadaşımla sürtünmeyle ilişki yaşadık boş*ldıktan sonra sildik ve tekrar temas oldu. Ertesi gün ben adet oldum acaba hamile olma riskim varmıdır?

 117. Melis

  22 Mayıs 2016 at 05:08

  Merhabalar. Erkek arkadaşımla 1 ay önce sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Ancak ikimizinde pantalonları ve iç çamaşırları üstümüzdeydi. Ayrıca bende günlük ped de vardı. İkimizde orgazm olduk. Normalde her ayın 26si ile 29u arasında regl oluyorum. İlişkiye girdiğimiz ay 20 sinde regl oldum çok stresliydim ve bunun sıkıntı ve stresten olabileceğini düşündüm. Telefonuma indirdiğim adet takvimine göre bu ay 18 inde regl olmam gerekiyordu fakat 4 gün gecikti. Hamilelik riski varmıdır? Yoksa geçen ay stresten dolayı erken oldugum için bu ay reglim normale dönüp 26siyla 29u arasında olabilir mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   26 Mayıs 2016 at 04:33

   Hamilelik ile alakalı olacağını sanmıyorum çünkü üstünüzde pantalonlarınız varmış. Böyle durumda hamilelik riski çok azdır. Hatta hamilelik olamaz diyebiliriz.

 118. Endiseliiii

  22 Mayıs 2016 at 18:46

  Surtunme yoluyla iliskiye grdik ve adet biteli 3 gun olmustu erkek arkadasim direk vaj*nama bos*lmadi ama oraya dogru akti ve hemen farkedip sildik ve yikadik hamilelik riski varmi varsa yuzde kac olabilir herhangi onleyici bir ilac kullanilabilirmi durum bugun gercklesti cok endiseliyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   23 Mayıs 2016 at 02:54

   Bu tarz durumlarda hamilelik olasılığı düşüktür fakat ertesi gün hapı kullanabilirsiniz.

 119. bilinmez

  22 Mayıs 2016 at 19:00

  ben sevgilimle 17 mayısta sürtünme yoluyla ilişki yaşadım kesinlikle içine boş*lmadım ama zevk suyundan şüpheleniyoruz bugun ilişkiden sonra 5. gün hamile kalırmı?????? ve ella kullansa etki edermi çok acil ayrıca içine yaklaşık bir cm kadar girdi ve ikimizde çıpalktık yumurtlama dönemi değildi acil cevap verirmisinz

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   24 Mayıs 2016 at 18:01

   Yumurtlama dönemi olmasa dahi hamilelik olabilir. Eğer bahsettiğiniz gibi bir şey oldu ise hamilelikten bahsedemeyiz. Ve 5 gün geçtiği için ertesi gün hapı faydalı olmaz. Net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 120. Ahmet

  22 Mayıs 2016 at 23:16

  Merhaba hocam.
  Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Adet dönemi bittiği ertesi günü onun üstünde iç çamaşırı kot pantolon bende de baxsır vardı üstüne boş*ldım hamile kalma riski var mıdır acaba lütfen yardımcı olun…

 121. Ezgi

  23 Mayıs 2016 at 19:09

  Sürtünme yolu ile erkek arkadaşımla birlikte olduk o boş*ldım diyip hemen geri cekildi ama vaj*nama sp*rm deydimi deymedi mi bilmiyorum avucundaydı bos*ldigi sivi sonrada girek kalkti uzerimden hamile kalir miyim bakireyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   24 Mayıs 2016 at 01:06

   Bahsettiğiniz durumda az da olsa hamilelik riski bulunuyor. Net bir şey söylemediğiniz için hani bir şey diyemeyiz. Bakire de olsanız hamile kalınabilinir. Bu yüzden net bir sonuç 1 hafta sonra idrar veya kan testi yaptırabilirsiniz.

 122. Murat

  23 Mayıs 2016 at 22:23

  Merhabalar hocam , kız arkadaşımla 2 mizde çıplak bir şekilde , sürtünme yoluyla ilişkiye girdik 3 4 kere , içine tam s*kmadım ama değdiriyordum , baya zevk suyu oldu , ama üstüne boş*lmadım , 1 saniye farkı ile çektim her seferinde , bide boş*ldıktan sonra her seferinde ıslak mendil ile kendi organımı temizledim , sp*rm kalıntısı olmasın diye , ayriyetten adetinin 16. günündeymiş en verimli dönem diye duymuştum, sizce hamile kalma ihtimali var mı , Ella ertesi gün hapı içirmeli miyim sizce ??

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   24 Mayıs 2016 at 01:08

   Bahsettiğiniz durum biraz riskli bir durumdur. O yüzden ertesi gün hapı içmesinde fayda olabilir.

 123. beren

  24 Mayıs 2016 at 20:42

  Kolay gelsin hocam adetim yedi gün sürüyor adetimin üçüncü günü bende ped ve iç çamaşırı partnerimde ise boxer vardı iç çamaşırımın üstüne boşaldı ve adetim normal devam etti hamile kalma riskim var mıdır?

 124. Sumru

  27 Mayıs 2016 at 17:07

  Merhaba, biz adetime 11 gün varken erkek arkadaşımla sürtünme yokuyla ilişki yaşadık. Benim üzerimde ince bol bir pantolon ve iç çamaşırı, onun üzerinde de pantolon ve iç çamaşırı vardı. Hiçbir şekilde kıyafetlerimi çıkartamadım. Pantolonum da hafif bir leke vardı küçük. Erkek arkadaşım da dışarı boş*ldı. Adetim de gecikti bu hafta.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Mayıs 2016 at 17:44

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik söz konusu olamaz. Adet gecikmesi başka nedenlerden oluyor olabilir. Stres veya düzensiz beslenme başlıca nedenlerdendir. Dilerseniz doktora görünebilirsiniz.

 125. Gamze

  27 Mayıs 2016 at 23:59

  Meraba sevgilimle bi kaç kez sürtünme yoluyla ilişkiye girdik bende iç çamaşırı pantolon sevgilim de boxer pantolon vardı bos*ldığını söylemiyor ama ben yinede korkuyorum gecen ay adet gormustum ilişkiden sonra simdi adetim 4 gün gecikti kasıklarım da ve gögüsümde ağrı karnımda büyümede oldu hamile kalmış olabilirmiyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Mayıs 2016 at 17:43

   Karnınızdaki büyüme başka bir nedenden olabilir veya size öyle geliyor olabilir. Çünkü kısa bir süre içinde bu belirtinin olması neredeyse imkansızdır. Bahsettiğiniz ilişkide ise hamile kalınması çok ama çok düşük ihtimaldir. Hatta böyle bir ihtimal yok diyebiliriz. Adet gecikmesi başka bir neden oluyor olabilir. Stres ve düzensiz beslenme başlıca nedenlerdendir.

 126. Kenan

  29 Mayıs 2016 at 01:35

  meraba sevgilimle bi kaç kez sürtünme yoluyla ilişkiye girdik bende iç çamaşırı pantolon sevgilimde iç çamaşır zıbın eşofman wardı bos*lma olmadı sadece iç çamaşırımda bi kac ıslaklık gördüm sevgilimin hamile kalma ihtimali var mı

 127. Seher

  29 Mayıs 2016 at 06:17

  İyi günler biz nisanlimla 15 gun once sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İkimizde de bişi yoktu fakat erkek arkadaşım üzerime hiç boş*lmadı her seferinde geri çekti ve hep pen*sin yıkadı.benim adetimde on günlük bi gecikme oldu. Hamilelik riski var mıdır? Yardımcı olur musunuz?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   30 Mayıs 2016 at 06:28

   Risk olabilir, bu yüzden bir test yapmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Ahmet

   5 Kasım 2016 at 17:08

   Merhabalar, partnerimle sürtünerek ilişkiye girdik 17 ekim ve 18 ekimde ama pen*s vaj*naya çok temas etmedi ben çekindiğim için çok istemedim boş*lmada olmadı ze*k suyu oldu mu diye tedirginim akıp Oray’a girme ihtimaline karşı olarak tedirginim arkadaşım bakire. Sadece klitorise Bi kaç defa deymişimdir. En son 30 eylül de Regl oldu fakat adeti hep düzensizdir 8-9 gün geciktiğide oldu sürekli tarihi değişiyor ve şimdi 36 gün oldu hâla olmadı hocam bilgilendirirseniz çok sevinirim saolun. Adet sancılarım var belim Ağrıyo karnım ağrıyo ama olamıyorum diyor.

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    6 Kasım 2016 at 22:24

    Adet düzensizliklerinin başka bir sebebi de olabileceği gibi, ze*k sıvısı ile hamilelik gerçekleşebilir (özellikle yumurtlama dönemlerinde). Arkadaşınızın yumurtlama dönemini heseplayabilme gibi bir ihtimali de yok (adetleri düzensiz olduğu için).

    Bakire kızlarda da hamilelik riski düşük de olsa vardır, çünkü adet kanamasının gerçekleşmesi için kızlık zarında küçük bir açıklık vardır.

    Test yaptırmanız ya da bir kadın doğum uzmanına başvurmanız uygun olur.

 128. Beçim

  29 Mayıs 2016 at 15:10

  Iyi günler.ben sevgilinle sürtünerek ilişkiye girdinm. Ikimizinde üstunde kiyafet vardi . erkek arkadasin kendi ustune boş*ldi ve ustunü degistirmedi. Boyle bir kac kez sürtunerek iliskiye girdik. Hic ustume birsey bulastigini farketmedim ıslaklik olmadi. Bu iliskiden 2 gun sonra adet oldum. Bu ay ise adetim gecikti . iliskiden 2 gun sonra adet olsam bile hamile kalma riskim var mi ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   30 Mayıs 2016 at 06:27

   Adet olduğunuz için hamilelik olasılığı yok olmuş oluyor. Daha sonra bir şey yaşamadıysanız gecikme başka bir nedenden kaynaklanıyor olabilir.

   • Becim

    30 Mayıs 2016 at 10:12

    Hayir daha sonra bir iliski yasamadim. Hic adetim gecikmezdi ilk defa boyle birsey oluyor . iliskiden 2 gun sonra adet oldum adet olma günumdu ama yinede ustune gorme gibi bi durum olmaz demi. Yined bu ay test yaptirmli miyim? Tesekkurler

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     1 Haziran 2016 at 16:09

     Üstüne görme ihtimali çok zayıf bir ihtimaldir. İçiniz rahat etsin istiyorsanız test yaptırmanızı öneririz.

 129. Gizemli

  29 Mayıs 2016 at 19:58

  24 Nisanda adet olmuştum sevgilimle 9 Mayısta sürtünme ile ilişki yaşadık ikimizde çıplaktık o boş*lacağını anladıktan sonra iç çamaşırının üzerine boş*ldı peçete ile temizledi ama o arada bana birşeyler bulaşıp bulaşmadığını hatırlamıyorum boş*lırken ondan uzaktım ama temizledikten sonra kalıntı fln olmuş olabilir diye korkuyorum çünkü hastalığım 7 gün gecikti ve şimdiye kadar hiç gecikme yaşamamıştım bu beni korkutuyor

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   30 Mayıs 2016 at 06:24

   Adet gecikmesi başka bir nedenden oluyor olabilir. Bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Çünkü bahsettiğiniz durumda hamilelik riski azdır. Fakat net bir sonuç test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 130. Korkulu

  29 Mayıs 2016 at 20:42

  Sürtünme ile sevişme yaşadım ama sevgilim dışarıya boş*ldı hastalığım 1 hafta gecikti hamile miyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   30 Mayıs 2016 at 02:34

   Bahsettiğiniz gibi bir durum olduysa hamile kalma durumu söz konusu olamaz. Gecikme başka bir neden kaynaklanıyor olabilir.

 131. Ceyda

  30 Mayıs 2016 at 03:35

  Adetim bittikten 2 gün sonra sevgilimle sürtünme yoluyla biseyler yasadik üstümüzde birşey yoktu ben o sürtünürken boş*ldim ve oda ondan sonra boş*ldı tam o esnada geri çekildi ama değmedi diye gördüm hemen sildim bölgemi sizce hamile kalmışmıyımdır ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   30 Mayıs 2016 at 06:21

   Bahsettiğiniz durumda net bir şey söylemek yanlış oluyor. Genel olarak sürtünme yolu ilişkide hamile kalınması çok zor bir ihtimaldir. Fakat duruma göre değiştiği için bir şey diyemeyiz. Bahsettiğiniz durumda pek bir risk görünmüyor ama net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

   • Meltem

    5 Haziran 2016 at 16:07

    Merhaba adetimden 3 gun sonra ve 7 gün sonra erkek arkadasimla surtunme yolula iliskiye girdik. Uzerimizde hicbisey yoktu ve ben ustundeyken beni geri cekti ve sonra bos*ldi yani bana hicbisey gelmedi ama korkuyorum ustunsen baya gecti devlet hastabesinde kan testi yaptirsam sonucu doktora gostermesem bi arkadasima sorsam mi diye dusunuyorum ama hastanede kan testini yaptirinca hamile cikaraa aileyi ariyolarmis diyo korkuyorum sizce ne yapmaliyim testi nasil yaptirmaliyim ? Adet olmama 9 gün kaldi ama adetimi de beklemeli miyim ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     5 Haziran 2016 at 20:16

     Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali çok düşüktür. Bahsettiğiniz durumdan eminseniz hamile olacağınız bir durum yok demektir. Dilerseniz idrar testi de yaptırabilirsiniz.

 132. Tülay

  31 Mayıs 2016 at 15:06

  Merhaba sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık Ama benim üzerimde iç çamaşırı zıbın pantolon vardı sevgilim dede pantolon vardı boş*lma olmadı fakat iç çamaşırım da beyaz bi ıslaklık gördüm adet tarihime var daha ama karnım şişyor çok kafaya taktım ondan mı yoksa hamile riski varmı dır acil cevap Rica ediyorum Teşekkürler

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Haziran 2016 at 18:18

   İç çamaşrındaki beyazlık sizden gelen sıvı olabilir. Karnınızın şişmesi hemen olacak bir durum olmadığı için başka bir nedeni olabilir. Veya size öyle geliyor olabilir. Bahsettiğiniz durumda hamilelik söz konusu olamaz.

 133. Hatice

  31 Mayıs 2016 at 16:49

  Erkek arkadaşımla uzerimizde kiyafet varken sürtünme yoluyla iliskiye girdik . erkek arkadasin bos*ldi ama ustume birsey gelmedi. Iliskiden uc gun sonra adet oldum . bu ay adet uc gun gecikti doktorda kan testi yaptirdim(beta hcg) negatif cikti . adet sökutucu verdi . Adet gecikmesi uc gun olsada sonuc dogru mudur biraz daha beklemeli miyin hapi kullanmali miyim ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Haziran 2016 at 18:17

   3 gün erken bir süre olarak kabul edilir. 1 hafta sonra hapı adet söktürücüyü kullanabilirsiniz.

 134. enise

  1 Haziran 2016 at 16:10

  Merhaba erkek arkadasimla adetimden bi gun once surtunme ile ilskiye girdik. Bir gun sonra adet oldum ve duzenli olaraj diane 35 kullaniyorum. Erkek arkadasim disariya bos*ldi ama sildikten sonra temas oldu. Hamile miyim

 135. Sıla

  5 Haziran 2016 at 17:56

  Merhabalar hocam 2 gün önce erkek arkadaşımla sürtünme ile ilişkiye girdi fakat deliğe dokunma olmadı ve ayaktaydik erkek arkadaşımın pen*si benim cis deliğimin ordaydi boş*lma olmadı fakat zevk suyu geldimi bilmiyoruz hamile kalma ihtimalim nedir ? (Yumurtlama dönemim 21 Mayıs olay 3 haziranda yaşandı)

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   5 Haziran 2016 at 20:10

   Bahsettiğiniz durum biraz riskli olabilir. Fakat bu risk oldukça düşük görünüyor. Tam olarak emin olmadığınız için net bir şey söyleyemeyiz. Dilerseniz bir 1 hafta geçtikten sonra test yapabilirsiniz.

   • Sıla

    6 Haziran 2016 at 14:33

    Ha birde adet oldum olacağım günüm geldi normal beyaz akıntım var kokusuz beyaz hamile kalsam bu renk kahverengi ye dönüşmüş olurmu ? Akıntı min olması adet olacağım anlamına mi geliyor

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     8 Haziran 2016 at 06:21

     Bahsettiğiniz beyaz akıntı adet öncesi görülebilen bir akıntıdır. Rahim boynu ve bezeleri tarafından üretilen sıvının dışarı atılması da diyebiliriz. Hatta bu akıntı sağlığınız içinde değerlidir. Çünkü bu sıvı dışarı çıkarken vaj*na içerisinde bulunan vaj*na duvarını saran eski hücrelerinde beraberinde dışarı atar ve vaj*nanın temizlenmesini sağlar. Bu adet öncesi beyaz kremsi akıntı her adet döneminde olabilir ve adet gününe yaklaştıkça yoğunlaşır.

     • Sıla

      11 Haziran 2016 at 18:38

      Dün kahverengi akıntı oldu leke leke hala devam ediyor bugün hemen bi idrar testi yaptım çok net şekilde negatif çıktı acaba stres den dolayı adet olamıyorum ve bu şekilde lekelenmeler mi oluyo yoksa hamilemiyim yerleşme kanaması falan mı

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      13 Haziran 2016 at 00:00

      Bu konu hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz. Ama test negatif çıktığına göre hamilelikten bahsedemeyiz. Kan testi de yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 136. Gulseda

  6 Haziran 2016 at 15:56

  Merhabalar sevgilimle bundan mart sonu gibi iliski yasadim arkadan belime bos*ldi ama zevk suyundan korkuyoruz 22.nisanda regl oldum ve mayis adetim 12 gun gecikti hamile olabilir miyim aciil

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   8 Haziran 2016 at 06:22

   İlişkiden sonra adet olduysanız hamilelikten bahsedemeyiz. Yani dediğiniz gibi mart sonunda ilişki yaşadıysanız sorun yok demektir.

 137. dilek

  10 Haziran 2016 at 11:56

  Adetten temizleneli daha 3 gun olmustu ve Ben sevgilimle sürtünerek ayakta iliskiye girdik benim üstümde ic camasiri vardi onun üstünde bisey yoktu pantolonumda hafif inikti bi anda bos*ldi ve pantolonumun icinden asagi dogru aktı camasırıma gelmediğini söyledi ama hemen temizlendik oda temizlendi bende temizlendim sonra tekrar yaptı ama ikimizde ciplaktik ama bos*lmadı kendisi bu durumda risk varmıdır sizce ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   11 Haziran 2016 at 04:04

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik riski çok ama çok azdır. Net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

   • dilek

    11 Haziran 2016 at 08:25

    Fakat camasırım vardı sonradan direk sildim temizlendim ve eve geldigimde pantolon da leke vardı ic camasırımda yoktu erkek arkadasimin boyu uzun oldugu için direk asagı aktıgını söylüyor strese girdim simdiden adet olmamada daha cok var

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     13 Haziran 2016 at 00:12

     1 hafta geçtikten sonra test yapabilirsiniz. Buradan kesin bir şey söyleyemeyiz. Fakat bahsettiğiniz durumda hamilelik riski azdır. Genel olarak hamile kalmak için gün içerisinde tekrar tekrar ilişkiye giriliyor. Fakat bazen böyle bir durumda bile hamilelik olmuyor. Bu durumdan yola çıkar veya bahsettiğiniz durumu da göz önünde bulundurursak sizin durumunuz hamileliğe çok uzak görünüyor.

 138. Çağl

  10 Haziran 2016 at 22:41

  Erkek arkadaşımın da benim de üstümde iç çamaşırı ve onun üstünde ikimizde de pantalon vardı hatta bende iki tane kilot vardı erkek arkadaşımla ayakta 15-20 dakika sarılır pozisyonda sürtünme yaşadık hamile olma olanağım var mıdır

 139. merve

  11 Haziran 2016 at 10:58

  Merhaba hocam hepimiz korktuğumuz için sürekli aynı şeyleri sorup duruyoruz kusura bakmayın. Çoğu sitede hamile kalmak için içe boş*lmanın şart olduğu,gün aşırı ilişkiye girilmesi gerektiği,yumurtlama dönemine gelmesi gerektiğini yazıyor.Ben adet olalı 7 sene oldu adetim artık çok düzenliydi genellikle 25 günde bir hasta olurdum.Bu ayın başında sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve 2 gün boyunca belli aralıklarla tekrarladik nereye boş*ldığında dikkat etti fakat zevk suyunun vajinama gelme imkanı çok ama çok yüksek üstelik defalarca yaşadık.Ben bakireyim bu durumda diğer herkesten daha yüksek bir ihtimalle hamile olacagimdan korkuyorum.Adetim 2 gün gecikti ve hiç gecikmezdi bu kadar basit mi hamile kalmak hamile olma riskim diğerlerine göre yüksek mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Haziran 2016 at 00:17

   Sizin durumunuz diğerlerine göre yüksek değil. Zevk suyunda çok az miktarda sperm bulunabiliyor. Ki bu da bulunacak anlamını taşımıyor. Sadece temas etmesiylede hamile kalacağınız anlamına gelmiyor. Yakın bir zaman içerisinde test yapmanızı öneririm. Net bir sonucu ancak bu şekilde elde edebilirsiniz. Diğerlerine göre kıyaslama yapmak mantıklı olmaz. Anlattığınız durum üzerinden değerlendirirsek, hamilelik ihtimali çok yüsek değildir.

 140. et

  11 Haziran 2016 at 16:08

  Sevgilimle surtunerek iliski yasadik ben ciplaktim sevgilimde ise ic camasiri vardi b*salma gerceklesti iliskiden 10 gun sonra kanamasi oldu az bi miktar sonra gece adet kanamasi olmus resmen simdi ise az kan var hamilrlik ihtomali var mi

 141. Hilal

  12 Haziran 2016 at 11:25

  Hamilelikte tarlusal kullanılırsa adet olur mu olmaz mı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Haziran 2016 at 23:57

   Eğer hamilelik söz konus ise adet olunmaz. Ama sakıncalı bir durumdur. Bebeğe zarar verme ihtimali olabilir. Doktorunuz ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

   • Hilal

    13 Haziran 2016 at 11:40

    Tarlusal kullanıp adet oldum o zaman hamile değilim demek bu dimi

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     16 Haziran 2016 at 17:57

     Hamile değilsiniz, içiniz rahat olabilir.

     • Hilal

      21 Haziran 2016 at 14:14

      Nisan ayının 4 de kahverengi akıntı başladı 6 sında akşam lavovaya girdim sildim peçete ful kırmızı kan oldu sonra hasta pldum dedim peçete koydum 2 dakka sonra oda ful kırmızı kan doluydu sonra sabahına tam pembede değil kırmızıda değil adet biter silersin belli olmaz ya hiç bişey kurur kalır öyle soluk bi renkti kahverengi akıntı 6 gün sürdü böyle bişey yaşadığım için endişe ettim bu adetmi hamilelikte yerleşme kanaması diyolar öyle bişeyle alakası var mıdır bunun arkadan ilişki yaşadım vajinın arka tarafına değmiş olabilir ama boş*lma hiç olmadı z*vk suyula böyle ihtimal var mı

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      22 Haziran 2016 at 03:51

      Bahsettiğiniz yerleşme kanaması lekelenme şeklinde olup birkaç gün sürebiliyor. Sizin 6 gün sürmüş. Tabii duruma göre değişeceği için bir şey diyemeyiz. Net bir sonuç için test yaptırılması gerekiyor. Fakat zevk suyu ile hamile kalınması çok zor bir ihtimaldir.

     • Hilal

      22 Haziran 2016 at 11:32

      İdrar testi yaptım hep zaten hepsi negatif sonra tarlusal kulandım adet oldum o adet olabilir mi öyle kırmıxı kan 1 gün akşam geldi sadece baya doldu bi anda yani

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      24 Haziran 2016 at 06:51

      Adet söktürücü kullandığınız için bir anda gelmesi normal.

     • Hilal

      22 Haziran 2016 at 11:46

      Kahverengi lekelelenme oldu ama kıpkırımızı kan sadece akşam oldu böyle adet olabilir mi yerleşme kanamsı açık pembe kahveren oluyomuş leke şeklinde benim yoğun bi kan geldi yani ped dolcak kadar

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      24 Haziran 2016 at 06:52

      Adet söktürücü kullanıldığında bu tarz kanamalar olabiliyor. Endişe edilecek bir şey yok diyebiliriz.

 142. ENDİŞELİ

  12 Haziran 2016 at 14:07

  Surtunme yoluyla iliskiye grdik ve adet biteli 3 gun olmustu erkek arkadasim direk vaj*nama bos*lmadi ama oraya dogru akti ve hemen farkedip sildik ve yikadik hamilelik riski varmi 35 saat sonra ella hap kullandim ve herhangi bir kusma olmadi kullandiktan sonra bugunle birlikte adet 3 gun gecikti cok endiselim hamilelik riski varmi varsa ihtimal ne kadar yuksek hamile kalmak istemiyorum

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Haziran 2016 at 00:18

   İhtimal olabilir fakat bu ihtimal çok yüksek değildir. Net bir sonuç için test yapmanız gerekiyor.

 143. cyln

  14 Haziran 2016 at 02:20

  Merhaba ben adet bitiminden 1 gün sonra nisanlimla sürtünme yoluyla ilişki yasadim o dışarıya bos*lmasina ragmen zevk suyu gelmiş olabilir benim bu ay Ise adetim 6 gündür gecikiyor korkuyoruz lutfe yardımcı olurmusunuz

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   16 Haziran 2016 at 17:58

   Zevk suyunda az da olsa sperm bulunuyor. Ama hamilelik durumu genelde zayıf bir ihtimaldir. Net bir sonuç için test yaptırmanızı öneririm.

 144. İsimsiz

  14 Haziran 2016 at 13:05

  Erkek arkadaşımla çıplakken sürtünme yoluyla fakat zevk suyu falan genital bölgeme falan geldi ve adetim gecikti acaba hamilelik riski varmıdır

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   16 Haziran 2016 at 18:05

   Zevk suyunda sperm bulunabiliyor. Bu yüzden hamilelik durumu gerçekleşebilir fakat zayıf bir ihtimaldir. Dilerseniz bir test yaparak net bir sonuç elde edebilirsiniz.

 145. ceyda güler

  15 Haziran 2016 at 05:55

  Merhaba sevgilimle iki hafta önce sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ikimizde ciplaktik vajinal bolgeye çok fazla temas oldu acı bile hissettim bi ara ama kızlık zarimin bozulmadığindan eminim. Daha sonra göbeğimin alt kısmına doğru boş*ldı rahime ulaşabilme ihtimali varmidir ? Hamile kalmış olabilir miyim ? Ayrıca birkaç günden beri mide bulantısı kusma tuvalete cok sık cikma ishal baş dönmesi baş ağrısı halsizlik var ve bedeninde bi ağırlık varmış gibi hissediyorum ve bu aralar çok fazla uyuyorum lütfen acil cevaplar mısınız?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   16 Haziran 2016 at 18:02

   Halsizlik, baş dönmesi, mide bulantısı gibi nedenler başka bir durum yüzünden kaynaklanıyor olabilir. Bu belirtileri hamileliğe yormak doğru olmaz. Göbeğinizin alt kısmına boş*lınmış olsada rahime ulaşabilir. Fakat bu durum çok zor bir ihtimaldir. Endişe edilecek bir durum yok gibi görünüyor. Net bir sonuç için test yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 146. rose

  17 Haziran 2016 at 14:52

  Merhabalar.Kiyafetler ve ic camasirlari vardi ama bacagin basladigi yerde islaklik hissedilse hamile kalinabilir mi ?? Acaba mide bulantisi bas agrisi ve geniz akintisi psikolojikmidir ? Cevabinizi bekliyorum.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Haziran 2016 at 18:06

   Hamile kalmak bu kadar kolay değildir. Hamile kalmak isteyenler gün içerisinde 1-2 kere normal ilişkiye giriyorlar. Yine de hamile kalmaları mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden bahsettiğiniz durumda hamlilelik ihtimali çok düşüktür.

 147. rose

  18 Haziran 2016 at 13:18

  Merhaba sorumu goremedigim icin tekrar soruyorum rahatsiz etmem umarim. Kumas pantolonlar ve ic camasirlari varken ve islaklik bacagin basladigi yerde hssedilse hamile kalinir mi ? Bas agrisi mide bulantisi geniz akintisi psikolojikmidir ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   18 Haziran 2016 at 17:25

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik durumu çok zayıf bir ihtimaldir. Bahsettiğiniz belirtiler psikolojik veya herhangi bir sağlık sorunu yüzünden olabilir.

   • rose

    5 Temmuz 2016 at 17:28

    Merhaba ben tekrar rahatsiz ediyorum sizi adetim 6 gun gecikti ve 1’temmuzda akinti kanla karisikti bi kere oldu durdu. Test te yapamiyorum fikrnizi almak istiyorum 🙁 cok ihtiyacim vat

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     7 Temmuz 2016 at 12:52

     Bu tür bir durumda ıslaklık hissetmiş olsanız bile hamile kalınması imkansız sayılabilir. Adet gecikmesi düzensiz adet gören bayanlarda normaldir. Çok fazla takıldınız ise eczaneden alacağınız hamilelik testlerini evde de yapabilirsiniz fakat anlattığınız durum korkmayı gerektirecek bir durum değildir.

 148. Sertap

  18 Haziran 2016 at 21:25

  Sorum görülmediği için tekrar yazıyorum. Özür dilerim rahatsız ettiğim için. Dün erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Yani pek ilişki sayılmaz. Çünkü sütünürken kıyafetlerimiz üzerimizdeydi ve onun pen*si neredeyse göbeğime denk geliyordu. Yani Üç kısmı. Bu dan sonra bir kez oral ile bir kez de mastrubasyon ile boş*lma oldu. İkisi de kendi göbeğine doğru. Fakat kuruduktan sonra belki hafif nemliyken pantolonla üzerine oturmuş olabilirim. Sizce gebelik riski olur mu bu durumda? Zevk suyundan veya oturduğum yerden yani. İkimizin de pantolonları vardı.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Haziran 2016 at 18:02

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali çok düşüktür. Net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

   • Sertap

    21 Haziran 2016 at 04:44

    Ella hap kullanmama gerek var mıdır?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     22 Haziran 2016 at 02:14

     Ertesi gün hapları korunmadan bulunulan cinsel ilişkiden sonraki 72 saat içinde alınmalıdır.

 149. Mehmet

  18 Haziran 2016 at 22:09

  Merhaba kız arkadaşım la sürtünme yoluyla ilişkiye girdik fakat biraz iç çamaşırına sp*rm bulaştı hemen duşa ve wcye girdi sonrasında normal adet gününde 2 kere adet geçirdi fakat aldatıcı olabiliyormuş sizce herhangi bir hamilelik durumu varmı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Haziran 2016 at 18:01

   Sp*rmin bulaşması ile hamilelik hemen olacak diye bir şey yok. Üstelik iç çamaşarına bulaşmış sadece. Yani buradan kesin bir şey söyleyemeyiz ama bu tarz durumlarda hamilelik çok düşük ihtimaldir. Net bir sonuç test yaptırabilirsiniz.

 150. Sertap

  20 Haziran 2016 at 00:54

  Adetin normalde 7 gün sürüyor ben adetinin altıncı günü sürtünerek ilişki yasadim bende ped iç çamaşırı ve çıtçıtlı badi vardı sevgilim de ise bisey yoktu tam vaj*nanın üstünden sürtünmedik genital bölüm ve bacak arasında sürtünme oldu sevgilim boş*ldı ama üzerine gelmediğini söylüyor arkami dönüp olduğumun için yere gelmiş diyor ama ben yinede korkuyorum kenardan falan sızma olmuşsa ve üzerinde bu kadar şey varken hamilelik olabilir mi acil cevaplar misin çok korkuyorum ve ilişkiden adet kalanam biraz daha geldi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Haziran 2016 at 17:59

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik olasılığı çok düşüktür. Endişe edilecek bir durum yok gibi görünüyor.

 151. Rabia

  20 Haziran 2016 at 09:28

  Merhaba hocam kolay gelsin adetimin ikinci günü erkek arkadaşımda boxter bende kot pantolon iç çamaşırı ve ped varken sürtünme yoluyla ilişkiye girdik pantolonuma boş*ldı,hamile kalma olasılığım nedir?

 152. Esra

  20 Haziran 2016 at 18:39

  Benim kaderim normalde 7 gün sürüyor adetinin 6 günü sürtünerek ilişki yasadim ama bende ped iç çamaşırı bide tayt vardı sevgilim de ise bisey yoktu sürtünürken bi an boş*ldı ama üstüme gelmediğini söylüyor ben yine de tedirginim korkuyorum hamilelik olabilir mi acaba ne olur acil cevap verirmisiniz

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   22 Haziran 2016 at 02:47

   Bahsettiğiniz durumdan emin olmadığınız için ihtimal ne kadar az da olsa bir test yapmanızı öneririm.

 153. Gamze

  21 Haziran 2016 at 00:38

  Hocam merhaba nisanlimla surtunme yoluyla iliski yasadik o ustume bos*ldi fakat icime girip girmediginden emin degilim. İliskiden sonra 3 gun gecikmeli adet oldum. Bir sonraki ayda 10 gun gecikmeli adet oldum. Yani iliski sonrasi 2 ay adet oldum fakat suan ucuncu ayimdayim adetime on gun gibi bi sure var ve kasiklarim sirtim agriyor mide bulantisi yok bas donmesi var. Cok korkuyorum. Hamile olma düşük yapiyo olma tehlikem var mi? İliski gunu 6 nisan ilk adet 16 nisan

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   22 Haziran 2016 at 02:35

   İlişkinin üstünden 2 kere adet olduğunuza göre hamilelikten bahsetmemiz doğru olmaz. Bahsettiğiniz sıkıntılar başka bir nedenden dolayı oluyor olabilir. Bir doktora görünebilirsiniz.

 154. Çağrı

  21 Haziran 2016 at 16:49

  Merhaba hocam, sürtünme ile ilişkide iki taraf da giyinikken boş*lma dışarı olduğunda risk var mıdır?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   22 Haziran 2016 at 02:11

   İki tarafın giyinik olması hamilelik riskini olabildiğince azaltmış olur. Yani herhangi bir risk yoktur.

   • Çağrı

    1 Temmuz 2016 at 22:02

    Hocam kız arkadaşımın adeti gecikmiş bugün normalde de düzeldi değildi zaten 28-40 arası zamanlarda oluyordu olay da sonraki adete 16 gün kala oldu yani gün sayısına göre doğurgan bir dönem değildi sanırım ama internetten hesapladığımıza göre doğurgan dönem değildi.

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     2 Temmuz 2016 at 14:37

     Adet günleri düzenli olan (28-30 günde bir olan) kadınlarda yumurtlama dönemi hesabı tutabilir, ancak adet dönemleri düzensiz olan kadınlarda yumurtlama dönemi hesabı bazen tutmayabilir. Genellikle adet gününe 13-14 gün kala korunmasız cinsellikte hamilelik riski çok düşüktür fakat 15-16-17 gün kala risk daha yüksektir. Ayrıca arkadaşınızın adet dönemleri düzensiz olduğu için bunu hesaplamak daha zordur. Bu tür bir risk var ve adet dönemi gecikmiş ise idrar ya da kan testi yaptırmanız doğru olur.

     • Çağrı

      3 Temmuz 2016 at 11:09

      Anladım hocam ve tekrar rahatsız ettiğim için çok özür dilerim ama zaten 4 kat kıyafetten sadece meni bile değil zevk suyunun geçmesi imkansız gibi bir şey değil mi kaldı ki o gün ben tam vaj*nasına doğru da baskı yapmamıştım biraz yukarıdaki adet dönemi de kullandığı uygulamaya göre 36 günmüş ortalama ama 34 37 arası oynuyormuş

  • Çağrı

   3 Temmuz 2016 at 11:11

   Stresten ve mevsimmlerden aralığın açıldığını söylüyor

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    3 Temmuz 2016 at 12:47

    Söylediğniz durumda hamilelik olasılığı sizinde söylediğniz gibi imkansız denilebilir. Adet gecikmesi stresten, hava değişimlerinden, kişinin kendisi ile ilgili bazı durumlardan olabilir. Ayrıca bazı kızlarda belli dönemlerde de adet düzensizliği olabilir. Hormonal nedenlere bağlı adet düzensizliği olabilir.

 155. Kerem

  22 Haziran 2016 at 15:46

  Kiz arkadasimla surtunme yolu ile iliski yasadik onda pantolon zibin atlet ic camasiri vardi bendede sort ve ic camasiri ayrica ped taktiginida soyledi iliskiden 5-6 gu sonra adet oldu kancak adeti 3 gun gecikti ve 8 gun surdu adeti bittikten sonra 1 hafta sonra koyu kahve bir akıntı geldigini soyledi sizce durum nediir bu akinti neyden kaynaklanmis olabilir

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   24 Haziran 2016 at 06:51

   Bu akıntı hamilelik yüzünden olmuş olamaz. Gecikmelide olsa ilişkiden sonra adet olmuş. Bu yüzden hamilelik söz konusu olamaz. Bu akıntının nedeni için doktora görünebilir.

 156. Bbb

  23 Haziran 2016 at 11:49

  Adetim normalde 7 gün sürüyor ben adetimin altıncı günü sürtünerek ilişki yasadim bende ped iç çamaşırı ve tayt vardı sevgilim de ise bisey yoktu tam vaj*nanın üstünden sürtünmedik genital bölüm ve bacak arasında sürtünme oldu sevgilim boş*ldı ama üzerine gelmediğini söylüyor arkami dönüp olduğumun için yere gelmiş diyor ama ben yinede korkuyorum kenardan falan sızma olmuşsa ve üzerinde bu kadar şey varken hamilelik olabilir mi acil cevap misiniz çok korkuyorum ve ilişkiden sonra adet kalanam biraz daha geldi ve suan adetime bir iki gün var idrar test ti yapsam sonuç çıkarmi ilişkinin üzerinden 20 gün gecti

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   24 Haziran 2016 at 06:49

   İdrar testi yaparsanız sonuç çıkar. Bahsettiğiniz durumda endişe edilecek bir şey yok gibi görünüyor ama siz yine de içiniz rahat etmesi için test yaptırabilirsiniz.

 157. Merakk

  23 Haziran 2016 at 17:01

  Nişanlımla bu gün sürtünme yoluyla ilişki yaşadım bende eşofman ve boxer onda ise kot zibin ve iç çamaşırı vardı.Boş*lma oldu kotunda hafif nemlilik gördüm. Hamile kalma olasılığı var mı?

 158. Feyza

  25 Haziran 2016 at 04:22

  Sevgilimle adetimin birinci günü surtunme ile iliski yasadk bende ped zıbın ve pantolon vardi o ciplakti yanmda bos*lmadi ama snrasinda ust uste yattk temizledkten snra kendini smdide adetim 4 gun gecikti test yaptm 3kere negatif ckti ama kasık agrisi var mide bulntsi bel agrisi ve uzermde halsizlk var vücudum resmen agir geliyor çok korkuyorum hocam lutfen cevap verin psikolojim bozuldu p

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Haziran 2016 at 19:14

   Bahsettiğini belirtiler ve gecikme başka bir nedenden oluyor olabilir. 3 testin de negatif çıkması hamilelik ihtimalini zayıflatıyor. Ayrıca hamilelikten bahsedebileceğimiz önemli herhangi bir şey yaşanmamış. Bu yüzden endişe edilecek bir durum yok gibi görünüyor.

 159. Burak

  26 Haziran 2016 at 13:06

  Kız arkadaşımın adeti bittikten sonraki gün ve devamında 3 4 gün üst üste sürütnerek ilişki yaşadım boş*lma sürekli dışarıya oldu daha öncede çoğu kez yapmıştık ama hiç bir sorun yaşamamıştık. 1 hafta sonra kız arkadaşım iftar açarken su içip kustu 1 gün sonrada bademcik şişmesi, halsizlik, ateş yutkunamama ve mide bulantıları oldu doktara gitti boğazla ilgili ilaçlar aldı ve şuan iyi maa bulantıları arada devam ediyor size o bahsedilen hamile kalınma dönemine denk gelmişmidir yoksa o dönemden uzakmıdır sürtünme yaptığımız tarih. V*AJİNA Bölgesine gel git yaptım ama boş*lma olmadı oraya sonrasında sürtünerek v*ajınanın ust bolgesine boş*lma oldu. İkimizde öğrenciyiz ve bu bizi çok tedirgin ediyor hamilelik durumu olabilirmi sizce kız arkadaşım korktuğu içni hasteneyede gidemiyor.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Haziran 2016 at 06:54

   V*jinanın üst kısmına boş*lma olduğu için ihtimal olabilir. Ama bu ihtimal düşük bir ihtimaldir. Net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz. Ayrıca mide bulantıları veya kusma başka bir nedenden olmuş olabilir.

   • Burak

    1 Temmuz 2016 at 02:19

    Hocam kız arkadaşım bugün yani gününde adet olduğunu söyledi uzakta olduğum in onunla kan testi filan yaptiramadik kendiside utanıyor gitmeye gününde adet olduysa hala hamilelik söz konusu olabilir mi ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     2 Temmuz 2016 at 12:32

     Adet gördükten sonra hamilelik söz konusu olmaz, bu çok nadir görülen bir durumdur.

 160. Beyza

  26 Haziran 2016 at 22:02

  Hocam 14mayısta reglim başladı genelde 5-7 ün sürer 21 inde erkek arkadasimla ic camasirlariyla surtunme yoluyla iliski yasadik ama surtunmede denmez 3 dakika surmustur en fazla ayrica bende gunluk ped vardi sonra hemen o bolgeyi yikadim ve pedi degistirdim ayrica bos*lma da olmadi dedigim gibi cok da kisa surdu o bolgeyle bile cok surtunme olmadi ama adetimi bu ayin 14 u gibi beklerdim gerci duzensiz ama ustunden 12 gün geçti bugün de kahverengi leke gelmiş sizce bu implantasyon mu yoksa regl öncesi akıntı mı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Haziran 2016 at 06:49

   Boş*lma olmadıysa hamilelik için bir koşul oluşmuş diyemeyiz. Regl öncesi akıntı olması büyük bir olasılık gibi görünüyor.

 161. Vedat

  27 Haziran 2016 at 22:38

  Hocam iyi gunler sevgilimle surtunme yasadik ikimizde ciplaktikpen*sim vaj*nasina sadece dokundu iceri girmedibos*lma olmadi zevk suyundab korkuyoruz hamilelik riski varmi acaba tessekkurler

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Haziran 2016 at 06:47

   Zevk suyunda az miktarda sperm bulunabiliyor. Genelde bu durumda endişe edilecek bir şey olmuyor. Ama net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

 162. Buse

  28 Haziran 2016 at 03:42

  Merhaba hocam ben 20 mayısta adet oldum ve 17haziranda sevgilimle surtunme yoluyla beraber olduk ben ıslaklık falan hiç hissetmedim zaten bosalacagi zaman beni uyardı ve çekildikten 2 dk sonra bos*ldi ama bugün haziranın 28i ve ben hala adet olmadım ve çok korkuyorum acaba hamilemiyim 29u doktora randevu aldım ama hastanede arkadaşlarım var bu durum ortaya çıksın istemiyorum yaşım 20 fakat evlilik için erken ve sevgilimle 3-4 senye kadar evlenemyiz yardımcı olun lütfen

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Haziran 2016 at 06:46

   Boş*lma dışarıya olduğu için endişe edilecek bir durum yok gibi görünüyor.

 163. İrem

  28 Haziran 2016 at 16:55

  Merhaba sevgilimle kıyafetsiz olarak seviştik cinsel bi birleşme olmadan ama göbeğimin üstüne boş*ldı hemen yıkadık sona adetim 6 gün gecikti bende endişelenmeye başladım hamile kalma olasılığım varmıdır

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Haziran 2016 at 19:09

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik olasılığı çok düşüktür. Gecikme başka nedenlerden oluyor olabilir. Daha da gecikirse doktora görünebilirsiniz.

 164. Zeynep

  29 Haziran 2016 at 07:39

  Merhaba. En son reglimi 29 mayısta oldum. 12 haziranda sürtünme yolu ile ilişki yaşadık ama boşalma kesinlikle dışarıya oldu. Adet düzensizliğim var genelde periyotlarım 28 günden 1 veya 2 hafta uzun olabiliyor. İlişkiden 1 hafta sonra benden kahverengi bir kanama geldi çok az ve 3 gün sürdü. Daha önce de olmuştu 2 hafta sonra regl olmuştum. Bu sefer gebelikten mi kaynaklanıyor yoksa hastalık belirtisi olabilir mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Temmuz 2016 at 16:35

   Gebelikten kaynaklanması için daha çok erken diyebiliriz. Bu yüzden adet kanamanız geleceği için olabilir.

 165. Leyla

  30 Haziran 2016 at 13:13

  Merhaba ben. 20 haziranda regl olacaktım fakt tatil durumunuz var diye primolut-n içtim daha sonra 27 sinde erkek arkasasımla da tekrar tatile çıktım ilaca devam ettim bu süreçte de ama ayın 29 ve 30 unda sürtünme yolu ile ilişkiye girdik ikimizin de sıvısı aktı ve üzerimizde bir şey yoktu çıplaktık ben ikisinde de hemen gidip vajinamı yıkadım her hangi bir sorun olur mu kullanmam gereken biri ilaç var mı ? Hala da primolut günde 3 kez içiyorum..

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Temmuz 2016 at 16:34

   Kullandığınız ilaç hamileliği önlemez. Ertesi gün hapı kullanabilirsiniz bunun için

 166. Mehtap

  3 Temmuz 2016 at 14:09

  İyi günler erkek arkadaşımla sürtünme yollu birlikteliğimiz oldu çamaşırıma boş*ldı ertesi gün kanamam oldu üzerine görme ilişkiden 1 gün sonra olur mu yoksa o regl miydi kafam karıştı çünkü regl takvimime uyan ağrılı bi kanama oldu ertesi ayda aynı şekilde oldum ama internette kesin bilgi bulamadım size danışmak istedim eğer üzerine görmeyse kaç sefer olur bu durum? İlişkiden 1 gün sonra üzerine görme olur mu? Teşekkürler

 167. mine

  3 Temmuz 2016 at 19:07

  Merhabalar 20 mayista adet oldum ve erkek arkadasimla uzak oldugumuz icin 26,27mayista 2 gun yanina gittim kalmaya ve yakinlasmamiz oldu onda pijama vardi bende birsey yoktu ve surtunme oldu vajinaya giris falan olmadi ve 19 haziranda adetimide oldum.hamilelik riskim varmi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   4 Temmuz 2016 at 01:35

   Vaj*nal bölgeye boş*lma oldu ise hamilelik riski olabilir. Ama böyle bir durum yok ise hamilelikten bahsedemeyiz.

 168. semra

  4 Temmuz 2016 at 13:32

  Merhabalar sevgilimle 2 gun surtunme yoluyla iliski yasadik erkek arkadasimda sort bende ise birsey yoktu p*nis vajinaya hic girmedi ve vajinaya bosalmada olmadi ve tam gununde gecikme olmadan adetimide oldum bu durumda hamile olma ihtimalim varmi(suan sadece goguslerimde agri var ve sanirim dusundugum icin psikolojikman karnimda agrilar hissediyorim)

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   7 Temmuz 2016 at 12:14

   Anlattığınız durumda hamilelik olasılığı çok çok düşüktür, zaten adet kanamanız da olmuş, göğüslerde hassasiyet, karın ağrıları adet günlerinden sonra da bir hafta kadar devam edebilir.

 169. rose

  5 Temmuz 2016 at 01:19

  Merhaba yardim edin lutfen kafayi yicem. Kumas pantolonlar ve ic camasirlar varken bosalma oldu ama bacagin ic kisminda yani bacagjn basladigi yerde hissettim islakligi. Adetim duzensiz ve 5 gun gecikti. Test yapamiyorum bulundugum yerden dolayi 🙁

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   7 Temmuz 2016 at 12:49

   Bu tür bir durumda ıslaklık hissetmiş olsanız bile hamile kalınması imkansız sayılabilir. Adet gecikmesi düzensiz adet gören bayanlarda normaldir. Çok fazla takıldınız ise eczaneden alacağınız hamilelik testlerini evde de yapabilirsiniz fakat anlattığınız durum korkmayı gerektirecek bir durum değildir.

 170. duygu

  6 Temmuz 2016 at 18:14

  Merhabalar gecen ay adet bitimimden 7 gun sonra sevgilimle surtunme yoluyla iliski yasadik vajinaya p*nis temas etmedi sevgilimde boxer vardi bende birsey yoktu bu olaydan sonra adet oldum ve 13 gun oldu biteli ama yinede kesin sonuc icin idrar testi yapmak istiyorum testi gunun herhangi bir saatinde yapabilirmiyim yoksa sabah ilk idrarlami yapmaliyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   7 Temmuz 2016 at 18:57

   Testi günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz. Fakat sabah yapılan ilk idrar daha konsantre olduğu için daha sağlıklı sonuç verebilir.

 171. Beren

  7 Temmuz 2016 at 11:15

  Iyi gunler ben sevgilimle uzerimizde kiyafetler varken surtunme yoluyla iliskiye girdik. Adetim iki gun geciktikten sonra doktorda kan testi yaptirdim negatif cikti. Doktor adet sokturucu verdi. Ilaci kullandim. Dokuz gun gecikme devam etti tekrar doktora gittim bi kan testi daha yaptirdim . Bu da nefatif cikti . daha sonra adet oldum . Ama bu ayda adetimde gecikme oldu . kam testi negatif cikmasina ragmen hamile olabir miyim? Kan testlerini adet gecikmesinden iki ve dokuz gun gectikten sonra yaptirdim. Bu aralikta tarlusal adet sokturucu ilac kullandim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   7 Temmuz 2016 at 18:54

   Adet olduğunuz için hamilelikten bahsedemeyiz. Ki yaptırdığınız testlerde hep negatif çıkmış. Bu yüzden hamilelik durumu söz konusu olamaz.

 172. ebru

  8 Temmuz 2016 at 08:30

  Iyı gunler benerkek arkadasımla surtunme yoluyla ilişkiye gırdık ben çıplaktm onda sadece boxer vardı anal yoldan surtunurkrn boşalma oldu ama boxera oldu ıslaklık oldu ama vajinaya ıslaklıgın değdiğini hıssetmedim sizce hamile olasılığı varmı acaba lutfen çok zor durumdayım..eğer ıslaklık hafif değmişse ne olur acaba adetime 1 gun vardı buarada

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   10 Temmuz 2016 at 12:47

   Anlattığınız durumda hamile kalma olasılığı çok düşüktür.

 173. şeyda

  10 Temmuz 2016 at 19:10

  Selam, erkek arkadasimla kiyafetlerimizle cinsellik yasadik yani sevistik fakat bos*lmadigini söyledi sadece zevk suyu pantolonunu islatmisti o şekilde üzere cikti.ve optu hamilelik olurmu sprem.varmidir o zevk suyunun içersinde korkuyorum ):

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Temmuz 2016 at 18:48

   Zevk suyunun içinde sperm olabiliyor ama sizin anlattığınız duruma göre herhangi bir tehlike oluşturmuyor.

 174. anonim

  12 Temmuz 2016 at 00:20

  Merhaba biz sevgilimle dun surtunmeyle ilişki yasadik sevgilimin ustunde baksır bende de iç çamaşırı ve kot pantolon vardı sevgilim boş*lma söz konusu olmadığını söylüyor fakat ben yinede endişeliyim adet gunume daha 12 gün var her hangi bi hamilelik söz konusu olabilir mi ?

 175. Dilara

  12 Temmuz 2016 at 14:29

  Ben erkek arkadaşımla geçen ay sürtünme yoluyla kıyafetler varken ilişkiye girdim boşalma olmadı arkasından bir kanama oldu ilk iki gün her şey normaldi pıhtı geldi kıpkırmızı ve yoğundu ama üçüncü gün ağır şekilde gribe yakalandım yataktan bile çıkamayacak durumdaydım ve aniden bir azalma oldu pembemsi kırmızı ve daha az yoğun geliyordu. dördüncü gün çok azaldı ve tamamen kesildi. Normalde 6 7 gün sürerdi. Bu kez gripten midir yani normal adettir yoksa hamilelik ihtimali var mıdır üstüne görme gibi bir şey midir?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Temmuz 2016 at 18:44

   Gripten dolayı kısa sürmüş olabilir. Hamilelik ihtimali yok gibi görünüyor ama net bir sonuç için test yapmanızı öneririz.

 176. hasann

  13 Temmuz 2016 at 20:00

  Merhaba
  sevgilimle surtunme yolu ile ilişki yasadiik bende prezervatif vardi sevvgilim ciplakti ve uzeriindeyken prezervatife bosaldim prezervatifin delik olduğunu düşünmuyorum hammilelik durumu soz konusumudur? Sevgilimin adetinin bitisinin 4.gunuydu

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   14 Temmuz 2016 at 17:57

   Vaj*nal bölgeye herhangi bir temas olmadıysa endişe edilecek bir durum yoktur. Eğer var ise kesin bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

 177. gönül

  14 Temmuz 2016 at 15:07

  Merhaba. Partnerimle reglimin bitiminden 1 gün sonra sürtünme yolu ile ilişkiye yaşadık. Benim çamaşırım yoktu ama onun üzerinde boxer bulunuyordu. Boş*lması makat yakınına iç çamaşırı üzerinde iken oldu. Böyle bir durumda gebe kalma olasılığı var mıdır? İç çamaşırı üzerinden vaj*na dudaklarına temas eden zevk suyunun gebe oluşturma ihtimali var mıdır? teşekkürler

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   14 Temmuz 2016 at 17:49

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik söz konusu olması güç bir durumdur. Net bir sonuç için 1-2 hafta içinde test yaptırabilirsiniz.

 178. no name

  14 Temmuz 2016 at 21:12

  meraba arkadasim erkek arkadasiyla surtunme yolu ile iliski yasadi ama su ile temizlemis bos*lma pakete olmus sonra edet gununde adet olmus ama pihitli olmus ilk gun sonra cok az ve cabuk bitmis evvellere bakinca simdiyse agrisi var midesindee karin bolgesinde adet agrisina benzer siskinlikde azca sizce hamile ola bilirmi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   17 Temmuz 2016 at 00:41

   Böyle bir durumda hamilelik ihtimali yoktur. Gerçekten adet olduysa hamilelikten söz edemeyiz. Ama içiniz rahat etsin diyorsanız bir test yapabilir.

 179. Merve

  15 Temmuz 2016 at 23:24

  Bende günlük ped ve iç camasiri erkek arkadaşım da ise boxer vardı bos*lma boxerin icine oldu bu durumda hamilelikten söz edilebilir mi Simdiden teşekkürler

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   17 Temmuz 2016 at 00:38

   Böyle bir durumda hamilelik söz konusu değildir.

   • Merve

    4 Ağustos 2016 at 05:12

    Tarlusal kullanip adet olan bi insanin hamilelik riski varmidir

 180. Bendeniz

  17 Temmuz 2016 at 00:53

  Merhabalar sorum şu iki kişinin üzerinde de tamamen kıyafetler varken (kot) temas olmadan ancak partnerim elini kot üzerinden önce kendi organına sonra benim organıma götürdüğü taktirde boş*lma olmasa da hamile kalma olasılığı varmıdır reglime iki gün var normalde her zaman karın ağrım olur ancak sadece göğüs ağrım mevcut şimdiden teşekkürler

 181. Ayse

  18 Temmuz 2016 at 20:18

  Merhabalar sevgilimle üç ay önce engelsiz sürtünme yaşadık üstüme boş*lmadı üç kez de adet gördüm hamile olma riskim varmıdır?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   19 Temmuz 2016 at 06:26

   Adet olduğunuz için herhangi bir hamilelik riski bulunmamaktadır.

 182. Büşra

  20 Temmuz 2016 at 19:54

  bundan 40 gün önce sevgilimle üzerimizde panton ve iç çamasırıları varken ilişki yasadık hastalığımın gününü 20 gün geçti ama bn hala hasta olmadımüzerine üç test yaptım evde hepsi negatif çık bundan bir hafta öncede ultrosna gittim durumu anlatmadım ama herşeyin sağlıklı oldugunu söyledi ama hala korkuorum sizce hamilemiyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   21 Temmuz 2016 at 18:20

   Sürtünmeden sonra eğer Adet olduysanız hamilelik durumu söz konusu olamaz.

 183. Esra

  22 Temmuz 2016 at 12:31

  Reglime 19 gün kala erkek arkadaşımla kıyafetler varken kısa bir süre kucağına oturdum ve herhangi bir boş*lma olmadı bu durumda risk var mıdır? Iç çamaşırım çok ıslak Pantolon um da nemliydi fakat kendimden kaynaklanıyor diye düşünüyorum

 184. Mert

  22 Temmuz 2016 at 17:55

  Sevgilimle ön sev*sme sonrası karın bölgesine ve ellerine boş*ldım. 5-6 sonra duş aldı temizlemek için sp*rmlerin su yardimiyla vaj*naya gelmemesi için dikkatli davrandim dedi ama gelmişte olabilir,geldiyse eğer hamilelik riski var mı? (Karın ağrısı sorunu var sadece)

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   26 Temmuz 2016 at 18:56

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik oluşumu çok düşük bir ihtimaldir. Net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

 185. Boş ver

  24 Temmuz 2016 at 18:11

  Sevgilimle adet dönemin bittikten 4 gün snra ilişkiye girdik sadece arkama bos*ldi ama sp*rmleri vaj*nama girmiş olabilir mi bide bende polikistikover sendromu var ama genede tesirginim bsi olur mu ertesi gün doğum kontrol hali attim bide

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   26 Temmuz 2016 at 18:41

   Boş*lma arka tarafınıza olsa dahi bazen sp*rmler vaj*nal bölgeye ulaşabiliyor. Fakat bu endişe edecek kadar sık yaşanan bir durum değildir. Yaşansa dahi hamilelik riski oluşturmaz. Yani hamilelik durumunuz çok düşük bir ihtimaldir.

 186. Eylül

  24 Temmuz 2016 at 21:06

  Meraba sevgilimle iç çamaşırları varken sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ve boş*lma oldu iç çamaşrima nemi geçti. Risk var mıdır

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   26 Temmuz 2016 at 18:20

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali çok düşük olmasına rağmen risk teşkil edebiliyor. Bu yüzden net bir sonuç için test yaptırmanızı öneririm.

 187. Burcu

  26 Temmuz 2016 at 14:15

  Hocam meraba yardiminiza ihtiyacım var nolur cevap verin bana. Sevgilimle çıplak bir şekilde surtunmeyle ilişki yaşadık tam bir sürtünme denemez çünkü pen*sin vaj*naya değmesi olmadı. Sadece klitoris kısmına oldu. Gelgit gıbı bir sürtünme yaşanmadı. Ve erkek arkadaşım bos*lacagi zaman banyoya gitti. Ne vaj*na üzerine nede etrafına herhangi bir bos*lma olmadı. Belki sadece zevk suyu degmistir. Bende 24 saat içinde nolur nolmaz diye ella hapini kullandım ama çok tedirginim sizce hamile kalirmiyim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   26 Temmuz 2016 at 18:04

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali çok zayıftır. Endişe etmeniz gerek yok diyebiliriz.

 188. fatih

  26 Temmuz 2016 at 21:54

  Kiz arkdasim kas gevsetici igne ve majezik kulaniyordu ikimizdede kiyafet varken 5 dakikalık sürtünme oldu dokunma girme falan olmadı adet gününe daha 5 gün varken adet oldu bu herhanqi bi sorun icerirmi ? Suandada normal adet dewam kanamsi gibi kanama var ama emin olmak istemiyor adet miyim diye

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   27 Temmuz 2016 at 18:49

   Kullandığı ilaçlar adetinin erken olmasına neden olmuş olabilir. Herhangi bir sorun içermez ama bu adet dengesizliği devam ederse doktora gitmesini öneririm. Adet olduğu için hamilelik durumu söz konusu olamaz.

   • Fatih

    28 Temmuz 2016 at 11:48

    Majezik ve kas gevşeticiti bel ağrılaro için kulanıyordu bugün adetin 7. Günü kahverengi akıntiyla karisik çok az kan gördü normal zedelenme falan olsa en fazla 8 damla kan gelir zara bisey olmamistir demi hocam sonucta normak adet kanamasi gördü 4 5gün üstelik adetide normalde düzenli 27 den 27 ye bu ay elbiseyle sürtündük 5 gün erken oldu

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     31 Temmuz 2016 at 20:31

     Bahsettiğiniz durumda hamilelikten bahsedemeyiz. Endişe edilecek bir durum yok gibi görünüyor.

 189. fatih

  28 Temmuz 2016 at 11:24

  Majezik ve kas gevşeticiti bel ağrılaro için kulanıyordu bugün adetin 7. Günü kahverengi akıntiyla karisik çok az kan gördü normal zedelenme falan olsa en fazla 8 damla kan gelir zara bisey olmamistir demi hocam sonucta normak adet kanamasi gördü 4 5gün üstelik adetide normalde düzenli 27 den 27 ye bu ay elbiseyle sürtündük 5 gün erken oldu

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   29 Temmuz 2016 at 17:28

   Kıyafetler ile sürtünmede hamilelik söz konusu olmuyor. Kullandığı ilaçlar yüzünden erken adet olmuş olabilir. Endişe edilecek bir durum yok gibi görünüyor.

 190. eda

  29 Temmuz 2016 at 23:37

  arkadasimla ikimizde ic çamaşırları varken ilişki yaşadık ama hiç bi şekilde genital organlarımız da temas olmadı. o kendi boxerina boşaldı üstümdeyken sonra hemen kalkıp her ihtimale karsi temizledim çok endişeliyim adetime 1 hafta var göğsümde sertlik hissediyorum kasiklarim ağrıyor

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   31 Temmuz 2016 at 14:31

   Anlattığınız durumda hamilelik olasılığı yoktur. Kasık ağrıları ve göğüslerde hassasiyet adet görme zamanınız az kaldığı için başlamıştır.

 191. Ayşe

  30 Temmuz 2016 at 11:22

  Merhaba erkek arkadaşimla adetimin hemen ertesi günü sürtünme yoluyla sev*ştik ilimizde çiplaktık benim kızlık zarıma dokunmadı hiç kanama falanda olmadı . 1 hafta önce oldu bu ilişki . 1 kere boş*ldı . boşalacağini anlayınca karnıma boş*ldı hemen sonra peceteyle temizledi ama bir kaç gündür mide bulantısı yaşıyorum hamile kalma riskin var mı ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   31 Temmuz 2016 at 20:30

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik olasılığı her zaman çok düşüktür. Hatta bahsettiğiniz durumdan eminseniz hamilelik söz konusu değildir. Mide bulantınız başka sebepten dolayı olabilir.

 192. Murat

  3 Ağustos 2016 at 16:02

  Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla yakınlaşma yaşadığımızda benim üzerimde baksır ve şort vardı. Kız arkadaşımda ise sadece iç çamaşırı vardı. Yumurtlama dönemi başlangıcıydı. Boş*lma olmadı. Sadece halk arasında da bilinen adıyla gelen az bir zevk suyunu gördük o kadar. Onu da sadece baksırımın yüzeyinde gördüm. Şu ana kadar düzenli hatta hep erken adet görürdü. Adeti 3 gün gecikti. Gebelik söz konusu olabilir mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Ağustos 2016 at 19:46

   Bahsettiğiniz durumda hamilelikten bahsetmek doğru olmaz. Çok düşük bir ihtimal dahi taşımıyor. Gecikmesi başka nedenlerden oluyor olabilir.

   • Murat

    4 Ağustos 2016 at 11:33

    Öncelikle teşekkür ederim.Yumurtlama dönemi başlangıcı yanlış tabir oldu sanırım. En iyi olduğu dönemdi bu yaşadığımız yakınlaşma anında yumurtlamanın en iyi olduğu dönem olduğunu söylemişti. Bugün yine olmamış. Biliyorum bu tarz sorularla çok karşılaşıyorsunuz ama yinede ben belirtmek istedim. Yani benim üzerimdeki şort hafif uzun bildiğimiz eşofman tarzı kumaş kapri şort gibi bir kıyafet,onun altında baksırım vardı. Yukarda da dediğim gibi kız arkadaşımda da iç çamaşırı. B*şalma kesinlikle olmadı bundan net bir şekilde eminim. Hiç bir şekilde ten teması da olmadı. Sadece dediğim gibi her zaman olduğu gibi benim z*vk suyu o da zaten öyle yoğun gelmedi serçe parmak tırnağı alan kadar bir ıslaklık o da baksırımda yani şortumda herhangi bir ıslaklık olmadı. Dün günü yanlış yazmışım bugünle 6. gün oldu tekrar bir yorumunuzu alabilir miyim acaba?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     4 Ağustos 2016 at 19:15

     Bahsettiğiniz durumda hamilelik durumu neredeyse imkansızdır. Bahsettiğiniz dışında herhangi bir şey olmadı ise içiniz bu konuda rahat olabilir. Gecikme nedeni için bir doktora görünmesini tavsiye ederiz.

   • Murat

    4 Ağustos 2016 at 18:50

    Bir sorumu daha eklemek istiyorum. Birde bu gecikmeye kasıklarında 2 gündür hafif hafif iğne batması şeklinde değişik bir his oluyor dedi kız arkadaşım bu sizce ne olabilir. Gebelik belirtisi konuşulan bütün sitelerde ve çevrede ilk belirtilerden diye belirtiliyor. Bir yorumda bulunabilir misiniz ?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     4 Ağustos 2016 at 19:26

     Bu belirtiler sadece hamilelik durumda meydana gelmiyor. Eğer bir kist oluşumu var ise bu tarz belirtiler olabiliyor. Veya başka bir nedenden oluyor olabilir. Muayene etmeden bu konuda kesin bir şey söyleyemeyiz. Bu konu için bir doktora görünmenizi öneririz.

 193. eda

  7 Ağustos 2016 at 00:49

  merhaba tam yumurtlama döneminde sürtünme yoluyla ilişkiye girdik 3 defa oldu her boş*lmadan sonra temizlendik kıyafet yoktu ama boş*lma vaj*nal bölgeye yakın olmadı sadece zevk suyundan şüpheleniyorum hamile kalma olasılıgım varmı? lütfen acil cevap verirmisiniz cok panik oldum 9 gün sonra regl olmam lazım ama gecen ay adet geciktirici ilaç kullandım 10 gün şimdide adetim gecikirmi lütfen cok acil

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   7 Ağustos 2016 at 20:39

   Bahsettiğiniz durumdan tam olarak eminseniz hamilelik ihtimali çok zayıftır. Zevk suyundan genellikle hamilelik durumu meydana gelmiyor. Bu yüzden endişe edilecek bir durum yok gibi görünüyor.

   • eda

    19 Ağustos 2016 at 02:18

    merhaba adetim gecikti ayın 15 inde adet olmam gereken günde test yaptım negatif çıktı ertesi gün tekrar yaptım yine negatif cıktı ama karnımın altında bi şişlik var ve hiç adet olucakmısım gibi bi ağrım yok normalde hiç gecikme yaşamam hamile olma ihtimalim varmı

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     23 Ağustos 2016 at 01:19

     Buradan net bir şey söylememiz mümkün değil. Bazen testlerin sonuçları yanıltabiliyor. Bu yüzden bir doktora gitmenizi öneririz.

 194. Selennn

  8 Ağustos 2016 at 21:14

  Merhaba. Sevgilim askerliginin son 2 ayında izine geldi. Mayısın 31 inde adet oldum 4. Günü bitmek üzereyken hatta bitmiş gibi bişeydi. Çıplak s*rtünerek ilişkiye girdik. Sonra askere gitti hasta oldum o ay hiç sıkıntı olmadi. 1 ay sonra ben yanina gittim. 29 haziranda hasta oldum 4 gün sürdü bittiği gün biz yine çıplak bi şekilde 3 4 kere korunmasiz s*rtünerek ilişkiye girdik sevgilim boş*lmaya yakın kendisini çekti göbeğime boş*ldı hemen gidip duş aldım. Orama zevk suyu büyük ihtimalle geldi. Sonra sevgilimin askerliği bitti yanima geldiğinde yani 1 buçuk hafta önce biz tekrar aynı şekilde birlikte olduk p*nisi orama değdi oramda hep hissettim. Zevk suyu değmiştir bence. Bir kere benden önce boş*ldı beni beklemesini söyledim bitmek uzereydi o şekilde 10 20 saniye sürtündük sonra bende bitirdim ve ben en son 29 haziranda hasta oldum. Hic gecikmezdi böyle. 5 ağustosta 3 gün önce test yaptım negatif çıktı. Ve hala hasta olmadim. Sizce gebe olma ihtimalim varmı? Yeni gebe olduğum için test yanıltıyor olabilirmi? Hocam acil cevap bekliyorum

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   10 Ağustos 2016 at 17:43

   İlişkiden 1-2 hafta sonra yaptırılan testlerde doğruluk oranı daha yüksektir. Ama yine de yanıltıcı sonuçlar çıkabilir. Ayrıca kan testi de yaptırabilirsiniz.

 195. seda

  11 Ağustos 2016 at 07:00

  merhaba,sevgilimle adet olacağımın son günü surtunme yoluyla birliktelik yaşadık korunduk fakat ilk başlarda değil boşalmadi ama zevk suyundan şüpheleniyorum 4 saat sonra adet oldum ayın 1 inde. sonra ayın 23 ünde tekrar adet oldum yabi ayda 2 kere zaten duzensiz ya ayin birinde ya 25 inde bir de 2 gun gecikti ama adet olmadan önce sivilce falan cikti sadece adet olacağım zaman çıkıyor ama gecikti ve bebek karına yerleşrken bir kanama oluyormuş acaba o mu ya bir hafta sürdü adet dönemim sizce risk var mi çok stres yaptım ya

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   14 Ağustos 2016 at 17:01

   Anlattığınız durumda hamilelik olasılığınız yoktur, adet kanamasının zamanı yaklaştığında hamilelik riski düşüktür zaten.

   Ayrıca iki kez adet olmuşsunuz bu durumda hamilelik olmaz.

   25 günlük adet araları düzensiz sayılmaz. Adet araları en düzenli olan kadınlarda bile 25 günde bir, 28 günde bir ve bu aralarda adet olmak normal olarak kabul edilir.

   Ayrıca yerleşme kanaması adet kanaması gibi çok miktarda ve birkaç gün olmaz.

 196. aysun

  11 Ağustos 2016 at 21:46

  merhaba, sevgilimle an*l ilişkiye girdik boş*lacağı esnada pen*sini çıkardı ve vaj*namın üst kısmına (göbeğimin altına) boş*ldı, böyle bir durumda vaj*naya sp*rm sızdıysa hamile kalınabilir demişsiniz fakat vaj*na dudaklarına değmiş olması da ya da o bölgeye sızması da aynı şekilde hamile kalma konusu geçerli midir, sızıp sızmadığından da emin değilim açıkçası.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Ağustos 2016 at 17:29

   Gerçerlidir fakat bu tarz durumlarda hamilelik oluşumu çok düşük bir ihtimaldir. Hamilelik durumu meydana gelmez de diyebiliriz.

 197. Suna

  12 Ağustos 2016 at 03:38

  Acil yardımcı olurmusunuz sürtünme yoluyla benden kan geldi cok hemde ama bende esortman erkek arkadaşımda pantolonu vardı boyle birşey olabilir mi yani kızlığıma bisey mi oldu yada hamilelik felen lütfen yardımcı olun cevabınızı bekliyorum

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   12 Ağustos 2016 at 16:12

   Anlattığınız gibi bir cinsellikte kızlık zarına bir zarar gelmesi ve hamile kalmanız olanaksızdır. Adet kanaması başlamış olabilir.

   Eğer adet döneminiz yakın değil ise, adet günleriniz düzenli ise ve kanama ile birlikte ağrılar var ise, kanama adet döneminde olduğu gibi birkaç gün devam etmez ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanız uygun olur.

 198. Selen

  13 Ağustos 2016 at 11:56

  Merhaba hocam,
  Sevgilim ile dün korunarak tam birleşme yaşamadan ön sevi*me ve sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Akşamına benim göğüsümde bi ağrı başladı. Ama sadece bi tanesinde. İlişki sırasında ğ*püslerim ile sevgilim çok oynadı. Bundan dolayı olabilir mi? 2 tane prezervatif taktık. İkiside yırtılabilir mi? Yırtılma olsaydı anlaşılırdı sanırım? Bide benim afetime 10 gün var bundan dolayı mı oluyor dersiniz? Boş*lma olmadı. Yumurtlama tarihim değil.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   13 Ağustos 2016 at 17:04

   İlişki yaşadıktan hemen sonra veya akşamına herhangi bir belirti meydana gelmez. Dediğiniz durum yüzünden göğüslerinizde ağrı hissediyorsunuzdur. Yırtılma durumu konusunda net bir şey söyleyemeyiz. Ama boş*lma olmadı ise herhangi bir sorun yok demektir.

 199. ceren

  14 Ağustos 2016 at 14:52

  Ben ve erkek arkadaşım sürtünme yoluyla birlikte olduk ama boş*lmasını dışa doğru yaptı ama ikimizinde üstünde bişey yoktu sizce hamile kalma ihtimali varmı .

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   16 Ağustos 2016 at 18:10

   Eğer dışa doğru yaptığından eminseniz hamilelik durumu bulunmamaktadır.

 200. Gzde

  17 Ağustos 2016 at 12:02

  Merhaba erkek arkadaşımla adetimden 2 gün sonra sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Z*vk suyu boxeri varken aktı ama sonrasında direkt temasta bulunduk. Adetimi 3-4 gün var ama göğüslerim şiş çok stresliyim. Hamile olabilir miyim acaba yoksa psikolojik mi benim ki anlamadım göğüs dolgunluğum dışında bişey yok.

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   20 Ağustos 2016 at 02:58

   Zevk suyu ile hamilelik durumu pek olası değildir. Göğüs dolgunluğunuz psikolojik olabilir. Yani size öyle geliyordur. Net bir sonuç için test yaptırabilirsiniz.

 201. ceren

  18 Ağustos 2016 at 11:39

  Merhaba, Erkek arkadasımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik kendisi boş*lmadı ancak m*ni öncesi gelen sıvının vaj*namın içine kaçmasından korkuyorum.Adet günüm 5 gün gecikti 6.gün oldum ancak yine ikna olmayıp adet olduğum gün idrar testi yaptım negatif çıktı.Tam kafamdan siliyordum ki yaptırdgım kansızlık testimde Kreatin seviyem 0.48 çıktı.Aynı anda demirim ve D vitaminimde düşük çıktı ancak Kreatin düşüşü gebelikte olur yazıyor.İlişkiden 35 gün sonra yani bugün bi idrar testi daha yaptım o da negatif cıktı.Lütfen bana bir yardım edin.. Teşekkürler

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   23 Ağustos 2016 at 01:25

   Kreatin düşüklüğünün bir çok nedeni bulunmaktadır. Protein eksikliği, kas kitlesindeki azalma, karaciğer hastalıkları, hamilelik gibi bir sürü nedeni olabilir. Bu durumu hamilelik ile ilişkilendirmek doğru olmaz. İlişkiden sonra adet gerçekleşirse hamilelikten bahsetmemiz münkün değildir. Endişe edilecek bir durum yok diyebiliriz.

 202. melek

  22 Ağustos 2016 at 20:40

  Merhaba hocam eşimle ilk geceden sonra ilişki yaşamaya korkuyorum bu yüzden sürtünme yoluyla ilişki yasiyoruz eşim bi kaç defa vaj*namin üzerine boş*ldı bu şekilde hamile kalma olasılığim var mi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   23 Ağustos 2016 at 01:08

   Bahsettiğini durumda hamilelik ihtimali bulunuyor ama çok düşük bir ihtimaldir. Çünkü günde birkaç kez tam ilişkiye giren çiftlerin dahi hamilelik süreci zor meydana gelmektedir. Eğer hamile kalmak istiyorsanız tam birleşmeyi denemelisiniz. Endişe edilecek bir durum yoktur.

 203. Sude

  23 Ağustos 2016 at 10:34

  Ben 2 ay önce erkek arkadaşımla kıyafetlerimiz üzerimizdeyken kucağına oturdum kısa bir süreydi bundan sonra kanama olduğum gününde yani olaydan 20 gün kadar sonra gayet normal gibiydi. Fakat bugün reglime 16 gün kala iç çamaşırını koyu kahverengi bir leke gördüm. Sizce ihtimal var mı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   25 Ağustos 2016 at 12:42

   İlişkiden sonra normal adet görmüşseniz bu tür bir ihtimal yoktur. Adet kanamasından sonra bazen adet döneminin ortalarında hafif kehverengimsi bir kanama olabilir ve bu yumurtlama kanaması olarak da gerçekleşebilir.

   Her kızda veya aynı kızda her ay olmasa da bazen yumurtlama kanaması görülebilir.

   • Sude

    25 Ağustos 2016 at 19:56

    Çok teşekkür ederim tekrar rahatsız ettiğim için özür dilerim ama üstüne görme olayından korktum ama uzun sürdü kırmızıydı ve pıhtı atımı da oldu bir iki kez ama o arada denize girmiştim o şekilde bir iki gün o yüzden olabilir mi akıntı da oluyor

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     27 Ağustos 2016 at 07:46

     Buradan kesin bir şey söyleyemeyiz. Ama hamilelik ile alakalı bir durum değildir. Bahsettiğiniz durumda hamile kalmanız mümkün değildir. Bu yüzden akıntı için bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

 204. Naz ece

  23 Ağustos 2016 at 16:02

  İyi günler ben bişey sorucaktım ben sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım ama hiç üzerime boş*lma olmadı zaten kıyafetlerimiz vardı adetim gecikti 6.gününde test yaptım negatif çıktı bugün 9.günüm geciktim hala olmadım endişeleniyorum bişey var mıdır acaba sormak istedim akıntım var göğüslerimde şiş

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   24 Ağustos 2016 at 01:25

   Durum bahsettiğiniz gibiyse hamilelik durumu söz konusu olamaz. Akıntının kokusu çok keskin ise muhtemelen akıntı vaj*nada bulunan enfeksiyonların dışarı atılmasından kaynaklanıyordur. Tabii buradan kesin bir şey söylememiz doğru olmaz. Bu yüzden adetinde epeyce gecikmesini göz önünde bulundurursak doktora gitmenizi öneririz.

 205. Emre

  24 Ağustos 2016 at 01:56

  Merhaba.
  Nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Vajinanın üstüne bs*lma oldu ama hemen gidip duşta vajina kısmını yıkadı. Hamile kalma riski vardır ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   25 Ağustos 2016 at 13:21

   Geçen süreçte vajina içine bulaşma oldu ve nişanlınız yumurtlama döneminde ise böyle bir ihtimal olabilir.

   1 hafta ve 2 hafta sonra test yaptırmanızda veya yapmanızda fayda var.

 206. Sinem aydogan

  24 Ağustos 2016 at 03:53

  Hocam erkek arkadasmla aramda gecen olayda ustumde pantolan zibin ve ped vardi onda bisey yoktu yani pantolnn ustunden yapti surtundu ben adettim ilk günümdü uzerme bulasti biraz 2 sat snra dus aldm ben yaklsk 2.5 ay once oldu bu bugüne kadar pek cok test yaptim hep negatfti sadece bi hafta once bi test yaptm 5 sat snra ikinci czgi belirdi bida hstnde kan testibyaptrdm negatfto. Adeten 6gun once yapiln hassas testi yaptm negatfti bugun yine 5tlilik olandan yaptm oda 5saat snra cizgi cikar gibi oldu. Smdi 2.5 ay snra olblrmi gebelik yada kan testi 2.5 aynonce iliski uzerinden degerlendirilse net sonuc verir mi bide bu idrar testleri kac dkdan snra kale alinmamlo psikljm bozuldu nolur cevap verin dha oncede yazdm cevaplamdnz litfen cevaplyn kafayi yicem

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   25 Ağustos 2016 at 13:55

   Anlattığınız durumda hamilelik olasılığı 0 denilecek kadar yoktur. Adet düzensizliğnizin nedeni başka bir durum olabilir. Enfeksiyonel bir durum olabilir, sistemik bir hastalığa bağlı olabilir, strese bağlı olabilir, hava değişimine bağlı olabilir, hormonal nedenlere bağlı olabilir, kistlere bağlı olabilir, yumurtalıklara bağlı olabilir.

   Adet düzensizliğiniz için mutlaka bir kadın doğum uzmanına gitmenizde fayda var.

 207. Sinem aydogan

  26 Ağustos 2016 at 02:58

  Hocam bide karnımda sislik var karin altımda da yani tam vajina uzerinde de sislikler var karnimda resmen bisey hareket ediyor kafayı yemek üzereyim daha adetime 7gun var oda olursam tabisiz yoktur diyosunuz dimi

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   27 Ağustos 2016 at 07:48

   Hamilelik durumu için olmasa da karnınızda ki şişlik için bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

   • Sinem aydogan

    29 Ağustos 2016 at 02:51

    Peki teşekkür ederim

 208. esranur

  26 Ağustos 2016 at 17:42

  iyi günler,erkek arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişki yaşadık ikimizin de kıyafetleri ve vaj*nbal bölgeme baskı uyguladı.vaj*nal bölgeye boşalma söz konusu bile değil fakat az bir ihtimal olsa da zevk suyundan korkuyoruz ve adetim 9-10 gün gecikti.aynı zamanda bağışıklık sistemiyle ilgili romatizmal fmf hastalığım var atak geçirdim,gecikmenin bununla bir ilgisi olabilir mi veya hamilelik söz konusu mudur

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   27 Ağustos 2016 at 07:32

   Zevk suyu ile hamile kalınma ihtimali çok ama çok düşüktür. Ki üstünüzde de kıyafetlerinizin olduğunu söylüyorsunuz. Hal böyle olunca ihtimal ortadan kalkıyor. Gecikmenin bir çok nedeni olduğu için buradan kesin bir şey söyleyemeyiz. Doktora gitmenizi öneririz.

 209. anonimxxx

  27 Ağustos 2016 at 13:40

  Merhaba ayın 24 unde erkek arkadaşımla sürtünerek ilişkiye girdik boşalıcakken çekildi 1-2 damla belki gelmiştir direk sildim üstüne suyla yıkadım her ay bu dönemlerde regl olurum regl belirtileri var karnım çok ağrıyo fakat bi türlü olmadım temmuz ve ağustosda da regl geciktirici hap kullandım hamile olma şansım varmı

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Ağustos 2016 at 20:19

   1-2 damla dahi olsa hamilelik ihtimali olabilecek nitelik taşımaktadır. Buradan kesin bir şey söylememiz mümkün değildir. Adet geciktirici kullandığınız için adet gecikmesi yaşıyor olmanız olası bir ihtimal gibi görünüyor.

   • anonimxxx

    29 Ağustos 2016 at 22:56

    Peki testi nezaman yapmamiz dogru olur eger boyle bi durum varsa dogum kontrol hapini nezaman kullanmaya basliyim carsamba 1 hafta olucak etki edermi cok stres yaptim

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     30 Ağustos 2016 at 20:05

     Adet gecikmesi olduktan 5-7 gün sonra testin yapılması sonucunda daha net bir sonuç elde ediliyor. İdrar testleri her zaman doğru sonuç vermemektedir. Kan testi yaptırmanız daha doğru olur. Doğum kontrol hapını doktorunuzun vereceği bilgi doğrultusunda kullanmanız doğru olanıdır.

     • anonimxxx

      31 Ağustos 2016 at 11:20

      Peki son birşey daha sorucam dün akşam tutunma kanamasına benzer bi kanama oldu ara ara geldi gece boyu gelmedi sabahda regl oldum reglken idrar testi yaptırmam doğru olurmu

     • Sağlık Ocağım

      Sağlık Ocağım

      1 Eylül 2016 at 01:00

      İdrar testi yapmanız mümkündür. Yanlış olur diyemeyiz. Ama adet olduğunuz için hamilelik durumu olmayacaktır.

 210. duygu

  28 Ağustos 2016 at 14:10

  2 sene önce sevgilimle sürtünme ile ilişki yaşadık z*vk suyu üstüme geldiim hatırlamıyorum sizce hamile kalırmıyım bide geçnlerde parmağımı şeyime s*ktum adetdiyidim ondada ogünde bitmişti elime çok az kan geldi sizce kızlığım bozulmuş olabilirmi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   28 Ağustos 2016 at 20:08

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali bulunmamaktadır. Kızlık zarınız hasar görmüş olabilir. Burada net bir şey söylememiz mümkün değildir.

   • melisa

    29 Ağustos 2016 at 11:21

    geçenlerde şeyim kaşındı parmağımı soktum parmağım çok az kan oldu bir gün öncede adetim bitmişti kan çok az geliyodu sizce kızlığıma bişi olmuşmudur ama kan çok gelmedi sadece parmağım hafif kan sadece parmağımın hepsini sokmadım ztn

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     30 Ağustos 2016 at 15:13

     Adet kanamanızın yeni bittiği için veya kaşındığı için o bölge tahriş olmuştur ve bunlara bağlı bu tür bir şey olmuş olabilir, kızlık zarı bozulduğunda o kadar az kan gelmez.

     Fakat bu kaşıntı sorununuz sürekli var veya sık sık tekrarlıyor ise bu durum için mutlaka bir kadın doğum veya cildiye uzmanına gitmeniz de fayda var, çünkü enfeksiyonlara bağlı olabilir.

     Sağlık dileğiyle.

 211. adımagerekyok

  29 Ağustos 2016 at 17:36

  merhaba temmuzda geciktirici kullandım ilacı bıraktım ve 20 temmuzda mens oldum.mens bittikten sonra 27 temmuzda erkek arkadaşımla çıplak sürtünme yolu ile ilişki yaşadık,boş*lma vaj*nal bölgeye veya etrafında olmadı ancak 18 ağustos gibi civarda olmam gerekirken 11 gün geçti hala mens olmadım.temmuzda kullandığım geciktirici ile alakalı olabilir mi gebelik durumu yüzde kaçtır? ayrıca kolşisin kullanıyorum sabah akşam düzenli olarak o gecikme yapabilir mi?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   30 Ağustos 2016 at 20:08

   Kullandığınız ilaçlar geciktirmiş olabilir. Çünkü bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali bulunmamaktadır.

 212. sadecesadecee

  29 Ağustos 2016 at 18:08

  birkaç gün önce idrar tahlili verdim ateşim çıkmıştı hastaydım.tahlil sonucunda gebe olup olmadığım anlaşılır mı?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   30 Ağustos 2016 at 20:09

   İdrar tahlilindeki sonuçlar yanıltıcı olabiliyor. Kan testi ile daha net sonuç elde edebilirsiniz.

 213. Sevtap

  29 Ağustos 2016 at 23:25

  merhaba sevgilimi şortunun üzerinden elimle tatmin ettim boş*lmaya yakın esnada bıraktım boş*lmadığını kendini tuttuğunu söyledi. Ardından 5-10 dk yürüdük ve sonra 10 dakika daha aracla yolculuk yaptık. Araçtan inmeden önce organını elime aldım, elimde sıvı hissetmedim. Ancak o elimle peçeteyi tutup o peçeteyle vaj*namı temizledim wc de. Adetliydim adetimin 2.günüydü. Hamile kalır mıyım?

 214. Zehra

  31 Ağustos 2016 at 21:58

  4 yıldır düzenli doğum kontrol kullanıyorum polikistik over olduğum için. 24 mayısta adetimin son gününde erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. 3 gün böyle ilişki yaşadık.Çok dikkat ettim vaj*nama deymemesine. Bu arada hep ilacı da kullandım. 3. Adetimi gördüm sadece miktarı azdı rengi koyu kırmızıydı. Test de yaptım negatif çıktı. Üstüne görme yaşamış olabilir miyim ?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Eylül 2016 at 02:13

   Kullandığınız ilaç yüzünden miktarında azalma olmuş olabilir. Vaj*nal bölgeye herhangi bir boş*lma olmadı ise endişe edilecek bir durum olmayacaktır.

 215. Elif

  2 Eylül 2016 at 18:15

  Merhabalar erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik herhangi boş*lma olmadı fakat eline geldi ve beni olsada hamile kalır miyim

 216. Sude

  2 Eylül 2016 at 21:13

  Merhaba erkek arkadaşımla ilişkiye girdik sürtünme yoluyla ama , iç çamaşırımı çıkarttı herhangi boş*lma olmadı zevk suyu vardı sadece bu şekilde hamile kalır mıyım ve beni okş*dı elinde zevk suyu olabilir bakireyim ama çok hafif parmağını hissettim hamile miyim sizce

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Eylül 2016 at 06:35

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali bulunmamaktadır. İçiniz rahat olabilir.

 217. Ahmet

  3 Eylül 2016 at 19:59

  merhabalar biz kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik.ayakta iken vaj*nasına sürtünme oldu zevk suyu bulaşmış olabilir ama ayakta idik zevk suyu vaj*naya ulaştımı bilmiyorum ama 2 saat sonra sevgilim duş almış yıkanmış 30-32 saat sonrada ella hap aldı.hamile kalma ihtimali nedir ella hap hamileliği önlemezmi ? birde şuan 4. gün oluyor hamileliğin 4.gündeki belirtileri acaba nelerdir?

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   4 Eylül 2016 at 06:49

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali çok düşüktür. Aslında böyle bir ihtimal yok diyebiliriz. Kullandığı hap bu tarz durumlar için faydalı olmaktadır. 4. gün için henüz bir belirti bulunmamaktadır.

 218. Melis

  4 Eylül 2016 at 09:11

  Merhaba , saat 12 gibi bi boş*lması olmus erkek arkadasımın ama mast*rbasyon yaparak(tuvalete gıtmedı) , sonra saat 2.30 gıbı yanı aradan bı 2 saatı askın sure gectıkten sonra surtunme yoluyla bı ılıskı yasadık ama bu ılıskıde vaj*na bolgeme 4 5 sanıye bı temas ettı sadece surttu dudak kısmıma bakıreyım zaten zar noktamın azıcık ustune temas etti , 2 saatı askın bı sure gecıtgınden dahada bos*lma olamaz dıye dusunduk sızce hamıle olma olasılgım cok yuksekmı veya varmı her sordugum %5 dıyor ? yuzde verebılırmısınız tesekkurler

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   5 Eylül 2016 at 06:59

   Bahsettiğiniz durumda hamilelik ihtimali bulunmamaktadır. Net bir sonuç için ilişkinin üzerinden 14 gün geçmesi gerekir.

  • melis

   5 Eylül 2016 at 08:39

   tesekkurler cevabınız ıcın ılıskı ustunden 9 10 gun gecmıstı testımı yaptım bugun negatıf cıktı 5 gun sonra tekrar yapıcam saolun ılgınız ıcın

 219. hatice

  4 Eylül 2016 at 21:22

  Merhaba sevgilimle sürtünerek ilişki yaşadık. Bir hafta sonra adetim geldi. Adetim bittikten 1 hafta sonra kahverengi akıntı geldi. Hamile olmaktan korkuyorum. Sonra bobreklerimde bir ağrı başladı gazım var biraz da. Midem bulanmaya başladı. Acaba psikolojik olabilir mi yoksa hamile miyim karnimda da şişlik var

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   5 Eylül 2016 at 02:13

   İlişkiden sonra adet olduğunuz için hamilelikten bahsetmek yanlış olur. Sorununuz ile alakalı başka bir neden olabilir. Bu yüzden doktora gitmenizde fayda olacaktır.

   • melis

    5 Eylül 2016 at 09:30

    Tekrar özür dileyerek bir şey sormak istiyorum. Adetim de biraz gecikmişti. Ilişki yasadiktan bir hafta sonra geldi. Geciktiği için hamile imkanım olabilir mi?

    • Sağlık Ocağım

     Sağlık Ocağım

     5 Eylül 2016 at 18:30

     Geçte olsa adet olduysanız bunun nedeni hamileliktir diyemeyiz. Çünkü hamilelik durumu söz konusu olsaydı adet olmazdınız.

   • hatice

    5 Eylül 2016 at 12:06

    Kusura bakmayin tekrar bir sorum olacak adetim gecikmisti biraz biz o sırada yapmistik surtunmeyi. Ve o yüzden korkuyorum birazcık acaba hamile olabilir miyim diye ya da psikolojik de olabilir. Çünkü sevgilim başka yere yani göbeğime boş*ldı vaj*nama z*vk suyu gelebilir diye kokuyorum hamile olma imkanim olmaz değil mi?

  • melis

   5 Eylül 2016 at 09:25

   O sorun bende de var bende sevgilimle ilişki yaşadım ve aynı sebin anlattığın gibi sorumlar var ve bende hamile olmaktan korkuyorum

 220. Ayça