Bitkisel Sağlık

Sık İdrara Çıkma Bitkisel Tedavisi – Sık İdrara Çıkma Neden Olur?

Sık İdrara Çıkma Neden Oluyor?

Sık idrara çıkma tamamı ile üriner sistem ile alakalı olduğu için, bu sistemi etkileyen her türü hastalıklar neden olacaktır. Üriner sistem böbrekler, mesane ve idrar kesesinden meydana gelmektedir. Sık idrara çıkma nedenleri ile ilgili aşağıda bilgi edinebilirsiniz.

Sık İdrara Çıkma Nedenleri

 • İdrar enfeksiyonu, hastalık veya yaralanma.
 • Kas, sinir ve diğer dokularda kasılmalar ve enfeksiyonlar.
 • Prostat ve diyabet.
 • Bel ağrısı.
 • Kullanılan ilaçlar da sık idrara çıkmaya neden olur.
 • Mesanenin küçülmesi.

İdrar Enfeksiyonu Belirtileri

 • İdrar yaparken yanma oluyorsa.
 • İdrarın rengi çok koyu ise.
 • İdrar kanlı geliyor ise.
 • İdrarın kötü bir kokusu var ise.

Sık İdrara Çıkma İçin Kullanılan Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Devamlı idrara çıkma hastalığı olan birinin bu hastalıktan şifaya kavuşması için Andız Kökü tavsiye edilmektedir. Andız kökünü kullanan sık, sık idrara çıkma hastalığından kurtulur denmektedir. Sık idrara çıkma bitkisel tedavi yöntemleri ile ilgili en büyük öneri Andız Kökü’dür. Doktorunuza danışmayı unutmayınız ve bu bilgiler geçmişten günümüze kadar gelen bilgilerdir. Uygulama inisiyatifi tamamen size kalmıştır.

Sık İdrara Çıkma Bitkisel Tedavisi

 • Andız kökünden 100 gr. alınarak parçalara bölünmelidir. 10’ar gr. bir bardak su ile kaynatılıp günde 3 su bardağı içilmelidir.
 • Andız kökü toz haline getirilmeli ve yeteri kadar bal ile macun yapılıp günde 3 kaşık yutulmalıdır.

7 Yorum

 1. Sağlık Ocağım

  Sağlık Ocağım

  16 Şubat 2016 at 16:01

  Merhaba, Bahsettiğimiz Andız kökü Anthelmintik olarak kullanılıyor.

  • Şahin

   1 Ocak 2018 at 18:04

   Selam ben 14 diyalize girdim 5 yıl oldu böbrek nakil oldum nakilden 9 ay sonra üretra ra darlık oluştu bir defa kapalı amelyay oldum acılmadı 3 yıl 21 gün de bir defa hastaneye gidip sonta takılıyordum gene tekrarlıyor du yaklaşık 10 ay oldu açık amelyat oldum gidiş gene iyi deyil 45 ve 1 sahata lavaboya gidiyorum günde 13 15 defa gidiyorum cok rahatsız edici bana ne tafsiye edersiniz saygılar selahattin

   • Sağlık Ocağım

    Sağlık Ocağım

    3 Ocak 2018 at 12:16

    Üretra darlıkları; tanısı, tedavi zorluğu, yüksek tekrarlama olasılığı, ameliyat sonrası hasta bakımı ve takibi açısından ürolojinin karmaşık konulardan biridir. Üretra darlıkları en sık bulber üretrada gözlenmekle beraber, daha seyrek olarak penil üretrada gelişebilmektedir. Cerrahi girişimler sonrası idrar yolu enfeksiyonlarına bağlı da üretra darlıkları olabilir.

    Doktorunuza başvurmanızda fayda vardır. Doktor kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz.

    İnternet sitesi üzerinden herhangi bir tedavi önermek mümkün değildir.

    Sağlıklı yaşam dileğiyle.

 2. Ukte

  27 Ocak 2018 at 03:48

  Merhaba ben surekli idrara cikma istegi duyuyorum ihtiyacimi gorup geldikten 10 dakika sonra tekrar varmis gibi hissediyorum ve agri yapiyor 2 aydir bu sekildeyim doktorlar ilk iltihap dediler antibiyotik kullandim 2 3 paket sonra iltihap temizlendi dendi ama hala ayniydi bu sefer tas kum dendi bakildi temiz cikti allah a sukur ama yumurtalikta kist denildi ama onun icin bi ilac vermedi onemli degil dendi bu sefer seker hastasi dendi oda temiz cikti ama ben hala ayniyim üropan aldim eczaneden recetesiz onu kullaniyorum 2 3 gundur bide doktorun verdigi antideprasan vardi 1 ay oncesine kadar ona devam ediyorum fakat disari cikamiyorum okuluma gidemiyorum sosyal hayatim bitti ruhsal olarakta çöktüm tuvaletim gelince yetisemene korkum var cok sık geliyorcunku bana lutfen yardim edin

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   2 Şubat 2018 at 13:17

   Okuluma gidemiyorum dediğiniz için en fazla 20-23 veya daha küçük yaşlarda olabilirsiniz düşüncesiyle ve yapılan incelemelerde ele gelir bir patolojiye rastlanmaması nedeniyle ve taş-kum var demelerinden dolayı ve bunlara ait net bir bulguya rastlanmasından dolayı anlattığınız şikayetlerin ana kaynağının Akdeniz ateşi hastalığı olabileceği göz önünde bulundurulabilir. Bu konuda doktorunuzla değerlendirme yapmanızda fayda vardır. Çünkü bu hastalığın birçok organ ve sistem tutulumları ve daha birçok farklı dönemlerde ve farklı sürelerde tutulumları olmakla birlikte böbrekler ve idrar yolları ile ilgili bu tür sorunları, stresli durumlarda bu tür sorunlarda artış, böbrek taşıyla karışması, idrar yolu enfeksiyonlarıyla karışması, yumurtalık sorunlarıyla ilgili çeşitli tanılar gibi ürolojik tutulumları da söz konusudur. Romatoloji alanında bu hastalığın araştırılması (özellikle gerekli veya gereksiz yere daha fazla antibiyotik kullanımını önlemek için) son derece önemlidir. Çünkü bu antibiyotik kullanımları zamanla midede gastrite, bağırsak florasının bozulmasına da neden olur.

   Altta verilen linkten Akdeniz ateşi hastalığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

   https://www.saglikocagim.net/ailevi-akdeniz-atesi-fmf-hastaligi-nedir/

   Yine sık idrara çıkma mesane sarkması, rahim sarkması, mesanede büyüyen bir bir oluşum, rahimde büyüyen bir oluşum, sistit, aktif mesane sendromu, nörolojik bazı hastalıklar (multipl skleroz, parkinson gibi), bel fıtığı (idrar torbasına giden sinirlerin sıkışmasına neden oluyorsa). Bunlar açısından da değerlendirmeler yapılabilir.

   Sağlıklı kalmanız dileğiyle.

 3. Nadya

  4 Mart 2018 at 08:18

  Merhaba bende sık sık tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorum.gittigimdede 1 damla geliyo hatta yarim saat 1 saat cikamiyom tuvaletten tam ayağı kalkıyorum tekrar tuvaletim geliyo ve yaparken yanma oluyo cook.napmaliyim bitkisel birşey yapabilirmiyim acaba

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   6 Mart 2018 at 18:07

   Herhangi bir yol denemeden bir üroloji doktoruna gitmeniz en uygunudur. Yanma olduğu için iltihabi bir durum olabilir ve ilaç tedavisi gerektirebilir.

   Sağlıklı yaşam dileğiyle.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git