Bitkisel Sağlık

Siğil Bitkisel Tedavisi

 Siğil

Siğil, derinin üst tabakasında veya mukozaya yerleşen insan papilloma virüsü / HPV olarak bilinen bir virüse ait enfeksiyonlara denir. Siğillerin tek bir şekli yoktur. Siğillerin şekli bulunduğu bölgeye ve tipine göre değişmekle beraber, genel olarak derinin rengine sahip, nasır gibi sert ve kabarık bir görünüme sahiptirler.

Siğillerin neden çıktığı genel olarak pek bilinmez ama pislikten meydana geldiği kesin olarak kabul ediliyor. Hatta halk arasında kurbağaların attığı da oldukça yaygın bir bilgi olmakla beraber bilimsel hiçbir kanıtı yoktur. Siğiller oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Kişiden kişiye el ile veya başka yolla temas edilerek hemen bulaşabilecek bir sorundur. Siğiller bulaştıktan sonra hemen meydana gelmezler ve kuluçka dönemi günlerce hatta aylar sürebiliyor. El, ayak gibi düz siğillerin bulaşması biraz zordur fakat genital siğiller cinsel yolla temas ettiği için bulaşması oldukça yüksektir.

Siğilleri bitkisel yol ile tedavi edebilirsiniz. Ya da doktorunuza gidebilir size Asitik kremler verebilir ya da ek olarak Buz tedavisi, Yakarak tedavi, Lazer tedavisi veya en büyük ihtimalle Cerrahi müdahale ile siğilleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bu konumuzda sizlere siğilin bitkisel tedavi yöntemini anlatacağız. Doktorunuza danıştıktan sonra bu bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Siğil İçin Kullanılan Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  • Yabani incir dalı ile siğillerin ucunu yakınız.
  • Cevizin yeşil kabuğu ile kuru inciri hamur yaparak sürünürüz.
  • Kavak ağacı kökünün kabuğu veya külünü sirke ile hamur yaparak sürünüz.
  • Üzerklik tohumu ile, kınayı su ile hamur haline getirin ve siğilin olduğu bölgeye sürün.
  • Sütlüğen otunun sütünü devamlı olarak siğilin olduğu bölgeye sürünüz.
  • Tekenin ödünü sürünüz.

1 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git