Bitkisel Sağlık

Safra Kesesi Taşlarına Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Safra Kesesi Taşları Nasıl Oluşur?

Safra kesesinde taşı oluşumunda en büyük etken safra da ki değişmelerdir. Safrada ki kolesterol ve kalsiyum bilirubinat gibi maddelerin yükselmesi, safra tuzlarının yoğunluğunun azalması, safra pH’ının değişmesi, mikrosferolitler, safrada ki makromoleküler komplekslerin safra kesesinde taş oluşumuna neden olacaktır.

Safra Kesesi Taşlarında Kullanılan Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Safra kesesi taşlarında geçmiş yıllardan günümüze kadar kullanılmış olan tedavi yöntemlerini bu yazımız da siz değerli Sağlık Ocağım okurlarına safra kesesi taşlarının bitkisel tedavi yöntemlerini paylaşacağım. Ama bu yöntemler her zaman işe yarayacak diye bir kaide yok tabii ki. Her zaman belirttiğim gibi biz sadece geçmişte kullanılmış olan bitkisel tedavi yöntemlerini sizlere ulaştırıyoruz. Uygulamak tamamen size kalmıştır. Yöntemler en az 15 gün boyunca uygulanması gerekiyor. Ve sonra belli bir süre ara verilmesi iyi olur.

  • Yarım çay bardağı halis zeytinyağına 1 adet limon sıkılıp günde 3 kere içmeye devam edilir.
  • Tarçın toz haline getirilip günde 3 çay kaşığı yutulmaya devam edilir.
  • Maydanoz tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karına günde 3 kere 1’er su bardağı içilir.

Safra kesesi taşları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız linke tıklayarak Safra Kesesi Taşları hakkında ki konumuza gidebilirsiniz. Sağlık ocağım ekibi olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Sağlıcakla kalın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git