Enfeksiyon Hastalıkları

Puerperal Sepsis Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Belirtiler arasında yüksek ateş, titreme, alt karın ağrısı ve genellikle kötü kokulu vajinal akıntı gibi belirtiler vardır.

Puerperal sepsis nedir?

  • Puerperal sepsis nedir? Postpartum enfeksiyonlar olarak da tanımlanan enfeksiyonlardan dır. Bu enfeksiyon doğum, düşük ya da kürtajdan sonraki ilk on gün içerisinde genital yolda meydana gelir.
  • Puerperal sepsis belirtileri: Belirtiler arasında yüksek ateş, titreme, alt karın ağrısı ve genellikle kötü kokulu vajinal akıntı gibi belirtiler vardır.
  • Puerperal sepsis tedavisi: Puerperal sepsis, geçmişte ölüme neden olan yaygın bir durum iken, günümüzde antibiyotik ilaçlar ile kolayca tedavi edilmektedir.

Benzer sağlık yazıları

  1. Postpartum kanama nedenleri ve tedavisi
  2. Doğumdan sonra normal yaşama dönüş nedir
  3. Doğum sonrası depresyon nedenleri ve tedavisi
  4. Doğum sonrası için faydalı bilgiler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git