Hastalıklar ve Tedaviler

Psikanaliz Nedir? Psikanaliz Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Modern psikanaliz, genellikle duygusal sorunların çoğuna çocukluk dönemindeki deneyimlerin neden olduğu fikrine dayandırılır.

Psikanaliz nedir?

Modern psikanaliz, genellikle duygusal sorunların çoğuna çocukluk dönemindeki deneyimlerin neden olduğu fikrine dayandırılır. Psikanalizin amacı kişiyi geçmişinden ayırmak böylece, onu içinde bulunduğu zamana uyum göstermesini sağlamaktır.

Psikanaliz ne için kullanılır?

Psikanaliz, geçmişte nevroz ve kişilik bozuklukları olan insanlara yardımcı olmak için kullanılan tedavi şeklidir. Psikoz tedavisinde de modifiye olmuş bir yaklaşım kullanılabilmektedir. Psikanaliz, hastanın duygusal gelişimini anlamasına ve belirli durumlara uyum sağlamasına yardımcı olmayı amaçlar. Tedavinin bir diğer açısı da hastaların rüyalarının yorumlanmasıdır.

Benzer sağlık yazıları

  1. Psikoterapi nedir
  2. Çocuklarda davranış bozuklukları neden olur
  3. Psikoz nedir
  4. Antisosyal kişilik bozukluğu neden olur

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git