Bitkisel Sağlık

Mide Ülseri Hastalığının Bitkisel Tedavisi

Mide Ülseri Nedir?

Ülser midenin iç yüzeyinde meydana gelen bozulmadır. Mide bu kısımlarda iç yüzeyini koruyan salgıyı yapamaz ve hazım için salgılanan asit bozulan kısmı yakar ve ağrı yapar. Mide ülseri bitkisel tedavisi mevcuttur. Aşağıda ki yazılanları okuyarak bitkisel tedavi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Mide Ülseri Nedenleri? ve Mide Ülseri Belirtileri

Mide ülseri; midede asit fazlalığı, gastrit, midenin zayıflaması, sinir bozukluğu, fazla miktarda çay, kahve, sigara ve ilaç kullanılması, karaciğer yetersizliği, safra azlığı ile çok soğuk ve sıcak yemek yeme, beslenme bozukluğu sonucu bazı vitaminlerin devamlı alınmaması gibi nedenlerden olmaktadır. Bu belirtiler var ise eğer doktora gitmenizi öneririz.

Mide Ülserinin Şifalı Bitkilerle Tedavisi

Önce ülseri yapan sebep doktor tarafından tespit edilip, tedavisi yapılmalıdır. Doktorunuza danıştıktan sonra eğer bitkiler ile tedavi etmek istiyorsanız aşağıda ki adımları kullanabilirsiniz.

Dezenfekte Etmek İçin

  • Kekik çayı, papatya çayı, limonlu su ve sarımsaklı ayran gibi içeceklerin birinden mide boşken iken 1-2 çay bardağı içilerek, ülserli kısım dezenfekte edilerek, orada mikropların üremesine engel olunmalıdır.

Yaranın İyileşmesi İçin

  • Kantaron çayı, meyan kökü, nergis çayı ve havuç + lahana + bal veya patates + lahana + bal karışımı ile zeytin yağı içerisinde eritilmiş kudret narı kullanılmalıdır.

Ülser Kanamasını Durdurmak İçin

  • Atkuyruğu, meşe yaprağı ve sinirli ot çaylarından aç karnına 2-3 bardak içilir.
  • Ayrıca bir çay bardağı soğuk suya yarım limon sıkılır veya bir fincan havuç suyu konup aç karnına 1-2 bardak içilmelidir.

Ülser Ağrısı İçin

  • Kantaron, meyan kökü, nane, pelin otu, papatya ve şerbetçi otu gibi bitkilerden bulunanlar karıştırılıp demlenir ve aç karnına 2-3 bardak içilir. 12 parmak ülserinde bu karışım içildikten sonra mutlaka 5 dakika sağ tarafa yatılmalıdır.

Ülserde Beslenme

  • Ülserde beslenme oldukça önemlidir. Mide fazla yorulmamalı ve A,B,C,D ve E vitaminlerini ihtiva eden yiyecekler her gün yenilmelidir.
  • Ayrıca çinkolu ve mangalı yiyecekler sofradan eksik edilmemelidir.

Ülser İçin Ayrı Bir Pratik Çözüm

  • 3 su bardağı kaynar su içerisine birer tatlı kaşığı ezilmiş veya toz halinde Civanperçemi, Meyan kökü ve Kantaron otu konularak 20 dakika demlenir; sabah, öğle ve akşam olmak üzere aç bir şekilde bir su bardağı içilmelidir. Şeker hastalığı olanlar Meyan kökü kullanmamalıdır.
  • Ayrıca günde 1 defa aç iken bir kaşık kudret narı yenilir veya su ile içilir. Düzenli olarak 1 ay devam edilmesi gerekiyor.

Mide ülseri hakkında daha fazla bilgi edinmek için linke tıklayarak Mide ülseri hakkında ki konumuza gidebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git