M

Mezomorf Ne Demek? Mezomorf Vücut Yapısının Özellikleri

Mezomorf, bu terim kare başlı, büyük kalpli, geniş ve kaslı göğüs ve omuzlu, güçlü kol ve bacaklı, az vücut yağı olan bireyler için kullanılır. Fakat terimin klinik önemi yoktur.

Mezomorf vücut yapısı olanlar çok kolay kas yaparlar, ancak ektomorflara göre daha kolay yağlanırlar. Groft ve testosteron hormonları fazladır. Belleri ince, kemikleri kalındır. Vücut geliştirmeye en uygun vücut tipidir. Fakat bu vücut yapısına sahip olmanın avantajları olduğu gibi, dezavantajları da vardır. Örneğin, esneklikleri çok azdır, göğüs ve omuzları daha geniştir. Karınları gergin, belleri ince ama kalçaları omuzları ile aynı genişliktedir.

Benzer sağlık yazıları

  1. Hızlı kas geliştirme yöntemleri
  2. Spor yapanlar için beslenme önerileri
  3. Adipoz doku nedir

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git