Erkek Hastalıkları ve Tedavileri

Mesterolon Nedir? Mesterolonun Yan Etkileri

Proviron markası altında satılan Mesterolone, esas olarak düşük testosteron seviyelerinin tedavisinde kullanılan bir androjen ve anabolik steroid (AAS) ilaçtır. 

Mesterolon (mesterolone) ne için kullanılır?

Mesterolon: Mesterolone, esas olarak düşük testosteron seviyelerinin tedavisinde kullanılan bir androjen ve anabolik steroid (AAS) ilaçtır.

Mesterolon ne için kullanılır? Hipogonadizmin tedavisinde kullanılan androjen hormonudur (erkek cinsellik hormonu). Mesterolon ayrıca erkek infertiletisini (erkek kısırlık sorununu) tedavi etmek için de kullanılmaktadır, ancak erkek infertilitesi için kullanılması tartışmalıdır. Mesterolon pubertesi gecikmiş erkek çocuklarda da kullanılır. Bu ilaç kısmi androjen olarak da tanımlanır, bu nedenle nadiren androjen replasman tedavisi için de kullanılır.

Mesterolonun yan etkileri: Yan etkiler arasında sivilce gibi maskülinizasyon belirtileri (kıl oranında artış, ses kalınlaşması, kas oranında artma, cinsel arzunun artması gibi), prostat problemleri, baş ağrısı, ve depresyon gibi yan etkiler sayılabilir.

Mesterolon İçeren İlaçlar

Benzer sağlık yazıları

  1. Androjen hormonu nedir
  2. Testosteron hormonu yüksekliği ve düşüklüğü neden olur
  3. Erkeklerde kısırlık neden olur
  4. Hipofiz yetmezliği nedenleri ve tedavisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Üste Git