Hastalıklar ve Tedaviler

Kaza ile Ölüm Nedir?

Kaza ile ölüm nasıl gerçekleşir?

Kaza ile ölüm, bir kazanın doğrudan sonucu olarak ortaya çıkan ölüm şeklidir. Genç erişkinlerde, özellikle erkeklerde olan ölümlerin büyük kısmı kaza ile olmaktadır. Bu ölümlerin çoğu karayollanndaki trafik kazalarına, boğulmaya veya aşın dozda ilaç alınmasına bağlıdır ve alkol, katkıda bulunan önemli bir faktördür.

Evde düşmeler ve yangın sonucunda yanma ya da boğulma yaşlılarda sık rastlanan kaza ile ölüm nedenleridir. Bebeklerde görülen önemli kaza ile ölüm nedenleri, yiyecekler ile boğulma, yatak örtüleri veya plastik torbalar gibi diğer malzemeler ile boğulma ve ani çocuk ölüm sendromudur. İş yerlerinde ölümcül kazalar, etkili güvenlik önlemlerinin hayata geçirilmesi sayesinde azalmıştır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git