Bitkisel Sağlık

Kas (Adale) Romatizması Bitkisel Tedavisi

Kas (Adale) Romatizması Nedenleri

Kas (adale) romatizması genellikle şiddetli soğuk algınlığının sebep olduğu ve adale ağrısı, hareket zorluğu şeklinde belirtisi görülmektedir. Kas adale romatizması bitkisel tedavisi için aşağıda ki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ama önce doktorunuza danışmayı unutmayın. Bu bilgiler geçmişten günümüze kadar kullanılan bitkisel tedavi yöntemleridir.

Kas (Adale) Romatizması Bitkisel Tedavisi

  • Zencefil, havlıcan ve şam fıstığı bala katılarak macun yapılır, sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yutulur.
  • Kereviz tohumu, elma kabuğu, ayrık otu, menekşe, söğüt yaprağı ve meyan kökü gibi bitkilerden biri veya birkaçı birlikte kaynatılır günde üç bardak suyu içilirse bu kas romatizmasına iyi gelecektir.
  • Canlı bitkinin sapı yere yakın bölümünden kesilerek, romatizma, gut, siyatik ve lumbago ağrılarına karşı, doğrudan ağrılı bölgelere sürülür. Bitkinin yakıcı tüylerinin deriyi tahriş etmesiyle uzun süreli rahatlatıcı bir sıcaklık meydana gelir ve ağrılar diner. Başlangıçta rahatsız edici olan deri yanması bir süre sonra azalır ve daha sonra sona erecektir.

Kas (adale) yırtılması hakkında bilgi edinmek için linke tıklayarak kas yırtılması ile ilgili konumuza gidebilirsiniz.

8 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git