Bitkisel Sağlık

Kas (Adale) Romatizması Bitkisel Tedavisi

Kas (Adale) Romatizması Nedenleri

Kas (adale) romatizması genellikle şiddetli soğuk algınlığının sebep olduğu ve adale ağrısı, hareket zorluğu şeklinde belirtisi görülmektedir. Kas adale romatizması bitkisel tedavisi için aşağıda ki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ama önce doktorunuza danışmayı unutmayın. Bu bilgiler geçmişten günümüze kadar kullanılan bitkisel tedavi yöntemleridir.

Kas (Adale) Romatizması Bitkisel Tedavisi

 • Zencefil, havlıcan ve şam fıstığı bala katılarak macun yapılır, sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yutulur.
 • Kereviz tohumu, elma kabuğu, ayrık otu, menekşe, söğüt yaprağı ve meyan kökü gibi bitkilerden biri veya birkaçı birlikte kaynatılır günde üç bardak suyu içilirse bu kas romatizmasına iyi gelecektir.
 • Canlı bitkinin sapı yere yakın bölümünden kesilerek, romatizma, gut, siyatik ve lumbago ağrılarına karşı, doğrudan ağrılı bölgelere sürülür. Bitkinin yakıcı tüylerinin deriyi tahriş etmesiyle uzun süreli rahatlatıcı bir sıcaklık meydana gelir ve ağrılar diner. Başlangıçta rahatsız edici olan deri yanması bir süre sonra azalır ve daha sonra sona erecektir.

Kas (adale) yırtılması hakkında bilgi edinmek için linke tıklayarak kas yırtılması ile ilgili konumuza gidebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Mustafa

  31 Temmuz 2016 at 21:04

  İyi Akşamlar,
  Uzun süre sağ tarafıma döndüğüm anda, göğsümün sağında ciddi ağrılar oluyordu. Şimdi rahat bir şekilde dönebiliyorum; fakat çok sık olmasa da parmaktan çıkan ses benzeri bir çıtlama sesi geliyor sağ göğüs tarafımdan ve kendimi kontrol amaçlı gerdiğimde de yine sağ tarafımda hafif ağrı oluyor. Bu durum normal midir?
  Teşekkür ederim.

  • Sağlık Ocağım

   1 Ağustos 2016 at 23:00

   Parmaklarda cıtlama sesi gibi sesler genellikle kireçlenmeye bağlı olabilir. Göğüs bölgesinde ağrı birçok nedene bağlı olabilir.

   Kalp kasına bağlı olabilir, göğüs kasına bağlı olabilir. bir spor yapıp sonra ara vermeye bağlı olabilir.

   Kas ağrısı şüphesi var ise bir fizik tedavi uzmanına gitmeniz daha uygun olur.

   Geçmiş olsun.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Üste Git