Bitkisel Sağlık

Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavisi

Kalp Yetmezliği

Kalp yetmezliği, kalbin yapısal ve fonksiyonel bozukluğuna neden olabilen karmaşık kronik bir sendromdur. Kalp yetmezliği dünyada oldukça büyük bir sorun haline gelmiştir. Çocuklarda kalp yetmezliği, hamilelerde kalp yetmezliği ve yaşlılarda kalp yetmezliği gibi kategorilere de ayrılan bu hastalık dikkat edilmediği sürece büyük bir sorun haline dönüşebiliyor.

Kalp yetmezliği belirtileri ve teşhisi yapıldıktan sonra, kalp yetmezliğini önlemek için bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamak bir fikir olarak göze çarpıyor fakat öncelikle doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Kalbiniz ile alakalı bir sıkıntı hissediyorsanız yapmanız gereken doktora görünmek olması gerekir. Kalp yetmezliği bitkisel tedavisi için aşağıda ki adımları uygulasanız yeterli olacaktır.

Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  • Birer bardak oğul otu üsaresi içilmelidir. Üsaresini elde etmek mümkün değilse kurusu kaynatılır ve birer bardak ıhlamur gibi içilmelidir.
  • Ham ipek kaynatılıp birer bardak suyu içilmelidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git