Bitkisel Sağlık

Kalp Romatizması Hastalığına Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kalp Romatizması Nedir?

Kalp romatizması üşütmeden kaynaklanır ve kalpte sızı ve ağrı meydana gelir. Tıp dilinde ise; Kalp romatizması bazı bakteriyel infeksiyonlardan sonra gelişen ve kalp dokularını tutan sistemik bir rahatsızlıktır. Kalp Romatizması hastalığı; romatizmal ateş, romatizmal kalp hastalığı, romatizmal kapak hastalığı gibi farklı isimlerle de karşımıza çıkabilir. Aslında bu isimler hastalığın farklı evreleri veya oluşturduğu farklı tabloların adlarıdır.

Kalp Romatizması Hastalığının Ana Belirtileri Nelerdir?

Kalp romatizması hastalığının belirtileri; zamanla nefes darlığı, çarpıntı, çabuk yorulma ve ayaklarda şişkinlikler gibi yakınmalara yol açar. Üstelik kalp romatizması hastalığı yıllarca ortaya çıkmayabilir.

Kalp Romatizması Hastalığı Nasıl Teşhis Edilir?

Oldukça kapsamlı iyi bir kalp muayenesi ile saptanabilinir. Ama kalp romatizması hastalığı en iyi ve en kolay yöntem olan ekokardiyografi incelemesi sonucu ortaya çıkar.

Kalp Romatizması Hastalığında Bitkisel Tedavi

Kalp romatizması hastalığında yıllardan beri gelen bitkisel tedavi yöntemleri oldukça fayda sağlanmıştır. Sizlere bu hastalıkta kullanılan bitkisel tedavi yöntemlerini anlatacağım ama herkeste aynı etkiyi verecek diye de bir kaide yok. Sağlık Ocağım ekibi olarak sizlere sadece tavsiyelerde bulunabiliriz. Yaparsanız olur diye bir kaide yok. Ama yıllardan beri gelen bu tedavi yöntemleri işinize yarayabilir.

  • Oğul otu ve kekik karışımı demletilip balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı sıcak olarak içmeye devam edilir.
  • Çörek otu, misvak, kekik ve sinameki karışımı demletilip balla tatlandırılarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.
  • Karanfil ve oğul otu karışımı kaynatılıp içmeye devam edilir.

Kalp romatizması hastalığı hakkında daha fazla bilgi için linkte tıklayarak gideceğiniz yazımızda edinebilirsiniz. Sağlık Ocağım ekibi olarak siz değer kullanıcılara en iyi bilgiyi vermeye çalışıyoruz. Düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız, çok memnun oluruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git