Bitkisel Sağlık

Kalp Damar Tıkanıklığında Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kalp Damar Tıkanıklığı Neden Olur?

Kalp damar hastalığı ülkemizde oldukça sık görülmekte. Kalp damar tıkanıklığı hastalığını tetikleyen en önemli faktörler; sigara, alkol, yağlı gıdalar ve strestir. Bu neden yağlı etlerden, sakatatlardan, hamur işlerinden ve kızartmalardan uzak durarak meyve-sebze ağırlıklı beslenilmesi gerekiyor. Bu yazımızda sizlere geçmişten günümüze kadar kalp damar tıkanıklığı hastalığında kullanılan bitkisel tedavi yöntemlerini anlatacağım.

Kalp Damar Tıkanıklığı Belirtileri

 • Nefes darlığı,
 • Ağrı,
 • Bitkinlik ve yorgun hissetme,
 • Çarpıntı,
 • Öksürük,
 • Bayılma,
 • Baş ve ense ağrıları.

Kalp Damar Tıkanıklığına Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 • 100 gr. oğul otu, 50 gr. karabaş otu, kabukları ile birlikte limon doğranır ve ıhlamur gibi kaynatılıp balla tatlandırılarak soğuk olarak günde 3 su bardağı içilmeye devam edilir.
 • Yarım çay bardağı halis zeytinyağına 1 adet limon sıkılıp günde 3 kere içilmeye devam edilir.
 • Deve dikeni yada diğer diken cinsleri, sinameki ile beraber demletilip balla tatlandırılarak normal soğuklukta içilmeye devam edilir.
 • Sarımsak maddesinde ki sarımsak şurubu içilir.

Kalp damar tıkanıklığı hastalığı hakkında daha fazla bilgi için link’e tıklayarak Kalp damar tıkanıklığı hastalığı ile ilgi konumuza gidebilirsiniz.

3 Yorum

 1. aysun

  5 Mart 2016 at 04:40

  merhaba 22 yasındayım ve uzun zamandır sigara iciyorum bunu acıklarsanız sevinirim.

  Sol üst ektremite venlerine yönelik rebkli doppler us bakısında

  Sol taradta brakial, aksiller, subklavian venlerde akım antegrad ve dalga formları tabii görünümdedir. Sözkonusu venlerde solunumsal faz değişiklikleri gözlenmektedir.

  Yukarı da venlerib sonografik olarak izlenebileb segnebtkerşnde anlamlı patoloji saptanmadı. ekstrensel bası bulgusu izlenmedi

  Sonuç: Normal sınırlarda sol üst ekstrenete venleribe yönelik renkli doppler us tetkiki.

 2. aysun

  5 Mart 2016 at 04:51

  Bu solunumsal faz değişiklikleri sigaradan mı kaynaklanıyo doktorum birşey demedi benimde gözümden kacmış yoksa ciddi birşey mi acıklarsanız sevinirim

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   5 Mart 2016 at 14:11

   Merhabalar, bu sonuç uzmanı olan doktorunuz tarafından değerlendirilmiş ise önemli bir şey olmadığı için herhangi bir şey söylememiş olmalı. Bu tür sonuçlar uzmanı tarafından değerlendirilir ise daha doğru olur. Fakat önemli bir şey olmadığı görülüyor. Bir şey olsaydı doktorunuz zaten size söylerdi. Sigara kullanımına bağlı solunum evrelerinde dengesizlik olması normaldir. Faz, solunum evreleridir. Sigara kullanan biri ile kullanmayan birinin solunumu mutlaka farklı olur. Daha gençken sigarayı bırakmak en doğru yol olur aslında. Ayrıca bu tür tetkikler hastanın şikayetleri ile birlikte göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Doktor kontrolünüz var ise kontrolleri ihmal etmemek de fayda var.

   Sigarasız ve sağlıklı yaşam dileğiyle.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Üste Git