Güncel Sağlık Haberleri ve Bilgileri

İstanbul’da Ebola Virüsü Şüphesi Taşıyan Afrika’lı Kadının Durumu

Bakanlık'tan Ebola virüsü şüphesi açıklamasıNijerya'nın Lagos kentinden İstanbul'a gelen türk hava yolları uçağı yolcusu olan Nijerya'lı bir kadına yüksek ateş ve kusma nedeni ile havalimanında alarma geçilmişti. Bu uçaktan yolcular tahliye edilmiş ve uçak dezenfekte edilmişti. Kadın ve çocuğu ambulans ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişlerdi.

Bakanlık’tan Ebola virüsü şüphesi açıklaması

Nijerya’nın Lagos kentinden İstanbul’a gelen türk hava yolları uçağı yolcusu olan Nijerya’lı bir kadına yüksek ateş ve kusma nedeni ile havalimanında alarma geçilmişti. Bu uçaktan yolcular tahliye edilmiş ve uçak dezenfekte edilmişti. Kadın ve çocuğu ambulans ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişlerdi.

Sağlık Baknlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Nijerya’lı kadında ebola virüsüne rastlanmadığı bildirilmiştir. Yapılan yazılı açıklamada uzmanlar tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonucu kadında sıtma virüsüne rastlandığı açıklanmıştır.

Ebola virüsü şüphesi ile hastaneye kaldırılan Nijerya’lı kadın yapılan tetkiklerden sonra hastaneden taburcu edilmiştir. Hastanın sıtma tedavisi sevk edildiği hastanede başlatılıp, kalan dozlarıda yanına verilmiştir. Hastaya gerekli bilgiler de öğretilmiştir. Barcelona yolcusu olan kadın ve oğlu Türk havayolları personeli tarafından havalimanına getirilmiş ve Türkiye’den memnun ayrılmışlardır.

Ebola virüsü nedir? Ebola virüsü nasıl bulaşır? Ebola aşısı nedir? Ebola virüsü önlenebilir mi?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git