Bitkisel Sağlık

Gut Hastalığı Bitkisel Tedavisi

Gut Hastalığı

Gut hastalığı, serumda ürik asit yüksekliği, eklemlerin etrafında ve içerisinde monosodyum ürat monohidrat birikintileri, akut artritisinin rekkuran atakları, interstisyel dokular ve damarları işgal eden, renal hastalık ve ürik asit nefrolitiyazisi ile birlikte seyreden tofüslü depolanma karakterli doğumsal metabolizma hastalığıdır.

Halk arasında ‘Kralların hastalığı’ veya “Hastalıkların kralı” olarak bilinen gut hastalığı bitkisel tedavisi bulunmaktadır. Ayrıca gut hastalığı sonucu ayak ve parmaklar da oluşan sancı ve yaralar için bu tedavi yöntemleri uygulanabilir. Öncelikle doktorunuza danışın ve sonra da bitkisel tedavisi için aşağıda ki adımlardan birini mutlaka uygulayın.

Gut Hastalığı Bitkisel Tedavisi

 • Çemen veya yahudi baklası lapa halinde yara olan ayak veya parmak bölümüne konulmalıdır.
 • Kına, sirke ve arpa unu lapa halinde yine konulur.
 • Kırk gün kırkar adet kabuklu mercimek yutulur.
 • Bakla, sığır ağı lapa yapılır ve lapa halinde konulur.
 • Lahana, sarımsak salata yapılarak yenir.
 • Papatya, bal ile macun yapılır, günde üç defa birer kaşık yutulursa Gut hastalığına iyi gelecektir.
 • Şalgam kaynatılıp, ayaklar içine konarak banyo yapılmalıdır.

2 Yorum

 1. Avatar

  Feridun Yozgatli

  1 Şubat 2017 at 00:52

  Merhaba benim sol ayak bas parmagimda kirecleme var ilk once röntgen çektirdim sonra ortabeti gittim rontgen filim neticesi ameliyat olcaksin dedi dr basparmagim ortan kırılıp yeni biletin cıvata yapılacak söyledi bende ameliyatını bir yıl erteledim.Ben ne yapmam gerekir lütfen aydinlamanizi arz ederim. Saygilar

  • Sağlık Ocağım

   Sağlık Ocağım

   3 Şubat 2017 at 13:59

   Baş parmak kireçlenmesi durumunda o parmağın ve ayağın egzersizleri ve ameliyat dışında yapılabilecek çok fazla bir şey olmayabilir. Ağrı oluyorsa bir fizik tedavi uzmanına gitmeniz de fayda vardır, ilgili egzersiz ve ilaçlar verebilir.

   Sağlık dileğiyle.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git