Topuk kırığı sonrası genel seyirim nasıl sizce

'Ayak Sağlığı ve Hastalıkları' forumunda Müslüm tarafından 19 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. Müslüm

Müslüm New Member

Sayın hocam merhabalar daha önce değerli görüşlerinizi almıştım benim topuk kırığım 1 yılı doldurdum şükür ağrı tamamen geçmese de azaldı alçı ile tedavi olmuştum yazın kumsal yürüşünün inanılmaz faydasını gördüm 20 güne yakın her gün 2-3 km kumsalda yürüdüm ön ayak güçsüzlüğü büyük iyileşme kaydetti

Şu an lateralde fibula başı çevresinde ağrım kaldı gün içinde çok yormazsam aksamam olmuyor ağrı tahammül edilecek seviyede oluyor ancak sabahları 10-15 dakika kulunç tarzı tendonlarda sanırım ağrılı tutukluk oluyor gün içinde rahatlıyorum

Her an dairesel bilek hareketi sıcak su masajı ve glukozamin jel masajı uyguluyorum sizin tavsiyesiniz var mı genel seyir sizce nasıl Hocam

2. saglikocagim

saglikocagim Administrator Site Yetkilisi

Geçmiş verilerinize bakıldığında oldukça sıkıntılı bir süreç sonrası (1 yıl sonra) durumunuz oldukça iyi görünmekte. Kırıklar sonrası kemiklerde oluşan şekil bozuklukları, alçılama, kaslarda ve tendonlarda kalınlaşma ve tenton iltihabı gibi durumlar tarsal tünel sendromuna neden olabilir. Bu da topukta, ayak tabanında batıcı ve yanıcı tarzda ağrıya neden olabilir.

Kırık ve verdiği sıkıntılardan dolayı uygunsuz basma gibi nedenlere bağlı plantar fasiit denilen durum oluşmuş olabilir.

Fizik tedavi uzmanınız ile görüşmenizde ve tekrar muayene olmanızda fayda vardır.

Geçmiş olsun.