Sırtımın tam ortasında ağrılarım var

'Bel, Omurga ve Boyun Sağlığı ve Hastalıkları' forumunda Kerim tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. Kerim

  Kerim New Member

  Merhaba 37 yasindayim sırtımın tam ortasında Ağrılarım var omurların üzerine bastırdığım zaman tam orta noktaya gelen yerde ağrım oluyor Özellikle geceleyin yani çok uyuduğum zaman 8 saat ve üzerinde Beni uykudan kaldırıyor yataktayken vücudumu yukarı öne doğru ittiğimde çok ağrılarım oluyor sol tarafa doğru kayan bir ağrım va yatakta düz bir şekilde yazmak zor oluyor ağrılar oluyor Ayrıca hafif düzeyde kansızlığın var B12 ve D vitamini eksik teşekkür ederim
   
 2. saglikocagim

  saglikocagim Administrator Site Yetkilisi

  Omurganın sırt kısmında, bel kısmında fıtık olabilir. Bunun anlaşılması için bir fizik tedavi uzmanına gitmeniz uygundur. Fıtıkların teşhisinde en belirleyici yöntem manyetik rezonans görüntülemedir. Sinir ileti testleri de yardımcı olabilir. Bu tür durumlarda fizik tedavi uzmanının yanı sıra sinir-beyin cerrahisi uzmanlığı da araştırmaya ve tedaviye katılabilir.

  Bu ağrılar romatizmal bir hastalığa (örn. Ankilozan spondilit veya başka bir romatizmal hastalık gibi) bağlı da olabilir. Romatizmal hastalıkların doğru araştırılması ve bulunması için romatoloji bölümüne gitmek gerekir.

  Yine omurga kanal darlığı, omurga enfeksiyonları, omurga tümörleri gibi hastalıklar da anlattığınız ağrılara neden olabilir. Kireçlenmeler, omurga şekil bozuklukları (skolyoz gibi), kemik erimesi gibi dejeneratif bozukluklar da sırt-bel-omuz ağrılarına neden olabilir.

  Kürek kemiğine yansıyan sırt ağrıları kalp krizi habercisi olabilir.

  Özellikle gece başlayan ya da şiddetlenen, sabit bir bölgede devam eden, basit önlemlerle geçmeyen, uzun süren sırt ağrıları kesinlikle önemsenmeli ve bir uzmana başvurulmalıdır.

  Sağlıklı kalmanız dileğiyle.