Kronik faranjit ve nazal septum deviasyonu

'Burun Sağlığı ve Hastalıkları' forumunda Ibrahım tarafından 24 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Ibrahım

Ibrahım New Member

MerhabA. Bende yaklaşık 5 aydır kronik faranjit var ve sürekli tekrarlıyor . Bugün doktora gıttıgımde bana nazal septum devıasyonu olduğunu soyledı . Ancak pek beni rahatsız etmiyor . Cerrahı bır müdahale yapıldığında faranjit 'ın duzelmesı mumkunmu veya ne kadar duzelır

2. saglikocagim

saglikocagim Administrator Site Yetkilisi

Burun bölmesinin eğriliği (septum deviasyonu) hem yüz kemiklerindeki gelişim bozukluklarına bağlı çekilmeler hem de doğum sırasında bile oluşabilen burun kemiği kırıkları sonucu ortaya çıkar. Eğer eğrilik bazı sorunlara sebep oluyorsa ameliyatla düzeltilmesi kaçınılmaz olabilir. Burundan nefes alma güçlüğü, Sürekli ağızdan nefes almaya bağlı boğazda kuruma, yanma, yabancı cisim hissi gibi şikayetler, Horlama, Uykuda nefes kesilmesi, Baş/yüz ağrısı, Tekrarlayan sinüs iltihaplanmaları, Tekrarlayan bronş ve Gırtlak iltihaplanmaları, Orta kulak iltihaplanmaları, Farenjit, Östaki borusu nezlesi gibi şikayetleri olan hastalar septum deviasyonu ameliyatı için kabul gören hastalardır.

Her ameliyatın başarısını etkileyen faktörler ve her ameliyatın yan etkileri olabilir, doktorunuz size ameliyat öncesi bilgilendirme formu verecektir zaten.

Sağlıklı kalmanız dileğiyle.

Son düzenleme: 10 Aralık 2017