Kemik tümörü ameliyatı oldum ağrılarım var

'Kemik Sağlığı ve Hastalıkları' forumunda Aleyna tarafından 17 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Aleyna

Aleyna New Member

16 yaşındayım 1 yıl 2 ay önce kemik tümörü ameliyatı oldum şuan hala ağrım var odaklanmamda sorunum var göz kapağımla kaşımın arasındaydı ve 2 yaşımda düşmemden kaynaklandığı söyleniyor 2004 de de ameliyat oldum ve geri geldiğiğ için 1 yıl önce yeniden oldum ağrılarım var ne yapmalıyım hocam

2. saglikocagim

saglikocagim Administrator Site Yetkilisi

Kemik dokusundan kaynaklanan selim tümörler; osteoma, osteoid osteoma, osteoblastoma, fibröz displazi, osteofibröz displazi gibi tümörlerdir.

Osteoma: En sık kafa ve yüz kemiklerinde yerleşim gösteren periosteal veya parosteal yerleşimli nadir, selim soliter bir kemik tümörüdür. Ancak yassı ve uzun kemiklerde de oluşabilir. Bu tümörlerde habisleşme nadirdir. Hastada bir yakınmaya neden olmayan osteoma gözlem altında tutulur. Hastada şikayete neden olan osteoma cerrahi olarak alınır. Sizdeki kemik tümörü tipi osteoma olabilir, çünkü bu tümör tipi genellikle kafa ve yüz kemiklerinde oluşur.

Diğer bazı kemik tümörleri ve kemik kistleri de kafa ve yüz kemiklerinde yerleşim gösterebilir. Tümörün tipi hakkında buradan tam bir tahmin yapmak ve bilgi vermek çok mümkün olmamaktadır.

Doktorunuza gitmenizde fayda vardır. Tümör tekrarlamış olabilir veya cerrahiye bağlı başka bir problem (örn. enfeksiyon gibi) oluşmuş olabilir.

Geçmiş olsun.