Kangren başlangıcından şüpheleniyorum

'Damar Sağlığı ve Hastalıkları' forumunda deniz tarafından 7 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. deniz

  deniz New Member

  kangren başlangıcından şüpheleniyorum. diz kapagımdan aşşağısı soguk ve ağırlık var. ovalayıp masaj yapınca sanki kan dolaşımı rahatlıyormuşsasına his uyandırıyor. belli ki psikolojik.
  hangi doktora gitmeliyim. damarda çekilen ultrasyonlar da sorun yoksa başka hangi tetkik yapılmalı,farklı branşa müraacat etmeliyim. teşekkürler.
   
 2. saglikocagim

  saglikocagim Administrator Site Yetkilisi

  Damarlar için bir doktora müracaat etmişseniz sonuçlar ile birlikte doktorunuz size hangi bölüme başvurmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir.

  Dizden aşağıda bacakta soğukluk, hissizlik var ve bu durum masaj yapınca rahatlıyorsa damarlarda tıkanma, pıhtı oluşması veya varisler olduğu için olabilir.

  Akut arter tıkanması (ani atardamar tıkanıklığı) olarak bilinen bir durumda bacakta ani başlayan bir ağrı, uzvun soluk ve soğuk olması, ağrının devam etmesine rağmen uzuvda his kaybı gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu durum sizde ani başladı ve bu belirtiler var ve sigara kullanımı da var ise damar tıkanıklığı riski yüksektir.

  Yine bu belirtiler omurgada ya da pelvis kısmında sinir sıkışması olduğunda da olabilir. Bu durumda sinir-beyin cerrahisine gitmek gerekir. Bel fıtığı nedeni ile de bu durum olabilir.

  Sağlıklı yaşam dileğiyle.
   
  Son düzenleme: 9 Ocak 2018