Göğüs kıllarım canımı yakıyor ve kaşınıyor

'Cilt Sağlığı ve Dermatolojik Hastalıklar' forumunda bayram tarafından 9 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. bayram

bayram New Member

gögüs kıllarım canımı yakacak anlamda yani ciddi ciddi canımı yakıyor hafifçe çekiyorum çok acıyor kaşıntı çok var gibi daha dogrusu hem kaşıntı hem acı birbirine karışmış garip bişi daha önceden çok kaşıntı vardı sadece rahatsız ediyordu bi kaç kişiye sordum saglık bilgisi olan kısalt dediler ben biraz kısalttım daha dogru beceremedim çok kısaltmak zorunda kaldım ciddi anlamda kaşıntı yada agrı hepsi geçmişti çok rahatlamıştım ama bu seferde atletime degdiginde canım çok yanmaya başladı tekrar büyüyene kadar bayagı zorluk çektim ama şimdi sadece uc kısımlarında birazcık aldım belki rahatlarım die canım çok yanıyor yumuşatıcı krem yada agrı kesici ne bileyim iyi gelecek bişi lütfen çok rica ediyorum

2. saglikocagim

saglikocagim Administrator Site Yetkilisi

Buradan, yani internet sitesi üzerinde herhangi bir teşhis ya da tedavi önermek ne doğru olur ne de mümkündür.

Anlattığınız durum kıl dibi iltihabı (kıl kökü iltihabı) denilen durum olabilir. İltihap dışında egzama da bu soruna neden olabilir. Alerjik bir etkene (kullandığınız sabun ve benzeri yıkanma ürünlerine, krem gibi bir ürüne, parfüm-deodorant gibi ürünlere, giydiğiniz kıyafetlere bağlı) olabilir. Deride kahverengiye dönüşme varsa, bu durum liken simpleks kronikus da olabilir. Genellikle stres sonucu meydana gelir. Mevsimsel değişiklikler de kaşıntıya neden olabilir. Bazı kişilerde soğuğa bağlı alerjik kaşıntılar olabilir. Mantar enfeksiyonları Bu tür şikayetlere yol açabilir. İlaç alerjileri bu tür şikayetlere neden olabilir.

En kısa zamanda (tüm vücuda dağılabilecek bir enfeksiyon da olabileceği için) bir cildiye uzmanına başvurmanızda fayda vardır. İhmal etmemeniz önemlidir.

Sağlıklı kalmanız dileğiyle.