Bitkisel Sağlık

Çocuklarda Saç Dökülmesi Bitkisel Tedavisi

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Çocuklarda saç dökülmesi yada yetişkinlerde herkes ırsi olduğunu zanneder ama aslında tam olarak öyle değildir. Saç kökleri şekil olarak soğan gibidir. Kök kılcal damarlarda beslenmektedir. Dengesiz beslenme, stres gibi sebeplerle kanda saçları besleyecek gıda azalır, saçar sonbaharda ki ağaç yaprakları gibi tarağa veya yastığa dökülür. Başa giyilen takkenin, örtülen bezin sentetik olması; saçın hava almasını engellemektedir. Pamuk, keten, yün olsa daha iyi olacaktır.

Saç dökülmesinin diğer sebebi ise düşük PH‘lı şampuanlardır. Kir, ter, toz, güneş ışığı, yağ, hormon bozukluğu, damar tıkanıklığı, aşırı cinsellik, karaciğer rahatsızlığı ve demir eksikliği saç dökülmesine neden olur.

Sağlık Ocağım ekibi olarak sizlere çocuklarda saç dökülmesi ve yetişkinlerde saç dökülmesi hakkında geçmişten günümüze kadar kullanılan bitkisel tedavi yöntemlerini anlatacağım. Uygulamak tamamen size kalmıştır.

Saç Dökülmesi Bitkisel Tedavisi

  • Bol miktarda hurma yenilir, bal şerbeti içilmeye devam edilir.
  • Doğal zeytinyağı sabunlar kullanılması en iyisidir.
  • Mersin yaprağı kaynatılıp, saç sık, sık yıkanır.
  • Saça haftada bir doğal kına yakılır.
  • Yumurta sarısı zeytinyağı karışımı saç diplerine sürülüp 3-4 saat beklenir ve sonra temiz bir su ile yıkanır.

Çocuklarda saç dökülmesi hakkında daha fazla bilgi için linke tıklayarak çocuklarda saç dökülmesi başlığı altında ki konumuza gidebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git