Bitkisel Sağlık

Böbrek Taşı Bitkisel Tedavisi – Böbrek Taşı Nedir?

Böbrek Taşı Nedir?

Böbrek taşı: Renal toplayıcı sistemde görülen makroskobik kalsifikasyonlardır. Bu tür taşlar safra kesesinde, böbreklerde ve mesanede oluşabilen sert, katı bir kütledir. Bu tip taşlar farklı sebeplerden oluşur ve her birinin tedavi yöntemi farklıdır. Böbrek taşı hastalığı sık görülen bir rahatsızlıktır. Bir insanın yaşam boyunce %5 ve %10 arası taş oluşturma risk vardır. Taş hastaları yaşam boyunca 1 defadan fazla taş oluştururlar. Böbrek taşı hastalığında bitkisel tedavi yöntemi önemli bir yer taşıyor. Geçmişten bugüne kullanılan bitkisel tedavi yöntemlerini sizlere paylaşacağım. Uygulamak tamamen size kalmıştır.

Böbrek Taşı Hastalığında Kullanılan Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  • Yarım çay bardağı halis zeytinyağına, 1 adet limon sıkılıp aç karına en az 15 gün boyunca günde 3 kere içilmeye devam edilir.
  • Fındık kabuğu, hatmi çiçeği, çörek otu ve kekik karışımı kaynatılıp balla tatlandırılarak günde 3 kere 1’er su bardağı içilmeye devam edilir, yine en az 15 gün boyunca.
  • Limon, yeşil elma, ve az bir miktar maydanoz ilave ederek sularını çıkartın günde 1’er su bardağı içilmesi gerekiyor.

Böbrek taşı hastalığı ile alakalı daha fazla bilgi için linke tıklayarak Böbrek taşı ile ilgili konumuza gidebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git