B

Bepanthol Sensiderm Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır? Bepanthol Sensiderm Nasıl Kullanılır?

Bepanthol sensiderm krem ciltte; kuruluk, atopik dermatit, ekzema ve alerjik reaksiyonlar kaynaklı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklıklarda etkilidir.

Bepanthol sensiderm krem kullanma talimatı nedir?

Bepanthol sensiderm krem’in bileşenleri: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Pentylene glycol, Olea Europaea Fruit Oil, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Limnanthes Alba Seed Oil, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Ceramide 3, Sodium PCA, Squalane, Stearyl Glycyrrheti-nate, Carbomer, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Hydroxyphenyl Propamidobenzoic acid gibi bileşenler içerir.

Bepanthol sensiderm krem nedir ve ne için kullanılır?

Kaşıntı giderici kremdir. Tahriş olmuş ciltte görülen kızarıklık ve kaşıntıyı giderir, cildi rahatlatır.

Kuruluk, atopik dermatit/ekzema, alerjik cilt reaksiyonları ve farklı pek çok tahriş ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntıya neden olabilir. Yoğun kaşıntı, ciltte kazıma isteği oluşturabilir ve bu da cildin daha fazla zarar görmesine neden olur.

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem beyaz krem yapısı ve kortizon içermeyen formülüyle kaşıntıyı yatıştırır ve cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasını sağlar. Bu sayede cildi iyileştirir ve kaşıntı hissini giderir.

Bepanthol sensiderm krem ciltte; kuruluk, atopik dermatit, ekzema ve alerjik reaksiyonlar kaynaklı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklıklarda etkilidir.

Bepanthol sensiderm krem cilt bariyerini lamellar lipid teknolojisiyle güçlendirir. Bu teknoloji sayesinde, tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturan cildin kendi lipid tabakaları güçlenir ve bu da kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesini sağlarken cildin yenilenerek düzelme sürecini de destekler.

Bepanthol sendiderm krem’de kortizon var mıdır?

Kortizon içermez. Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem kortizon içermeyen formülüyle kaşıntıyı yatıştırırken, cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasını sağlayarak cildi iyileştirir ve kaşıntı hissini giderir.

Kaşıntı nedir ve nasıl tedavi edilir?

Kuruluk, atopik dermatit/ekzema, alerjik cilt reaksiyonları ve pek çok farklı tahriş ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntıya neden olabilir. Bu gibi durumlarda, karniye tabakası (cilt bariyerini oluşturan lipidler) zarar görür ve kaşıntı tetiklenebilir. Temel olarak seramidlerden oluşan bu lipidler tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturur. Bu koruyucu bariyer zarar gördüğünde, cilt su kaybeder, bu durum da ciltte kuruluk ve kaşıntıya sebep olur. Savunmasız cilt bariyeri ciltte tahrişe neden olabilecek irritanların vücuda girişine engel olmakta zorlanır ve bu durum daha fazla kaşıntıya yo açar. Dolayısıyla kuruluk, atopik dermatit/ekzema, alerjik cilt reaksiyonları ve diğer farklı cilt tahrişleri gibi durumlarda, Bepanthol sensiderm krem gibi özel bir krem ile koruyucu cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasıyla kaşıntının giderilmesi tedavinin önemli bir kısmını oluşturur.

Kaşıntı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir

Bepanthol sensiderm krem cilt bariyerini nasıl onarır?

Cilt bariyeri cildin en dış kısmıdır ve katmanlı lipid tabakalarından oluşan güçlü organize bir yapıya sahiptir. Bu katmanlardaki başlıca lipidler seramidlerdir. Bu katmanların arasında yer alan doğal nemlendiriciler suyu cilt bariyerine bağlar ve bu sayede cildin nemli kalmasını sağlar.

Bepanthol sensiderm krem özel lamellar lipid teknolojisiyle tahriş ve kaşıntıyı giderir. Ayrıca seramidler gibi cildin kendi lipid yapısına benzeyen katmanlı yapıya sahip lipidler içerir. Katmanlı lipidler cilde nüfuz ederek, cilt bariyerinin zarar görmüş kısımlarına tutunur ve bu şekilde cildin eski sağlıklı haline kavuşmasını sağlar. Cilt bariyeri zarar gördüğünde kaşıntıya sebep olduğundan, cilt bütünlüğünün bozulmaması önemlidir.

Uzun süreli nemlendirme cildin iyileşmesine yardımcı olur ve böylece kaşıntı ve tahriş azalır. Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem, ayrıca gliserin gibi suyu tutarak sağlıklı cilde bağlayan doğal nemlendiriciler de içerir. Cilt bariyerini nemlendiren Pro-vitamin B5 tarafından desteklenen bu etki cildin doğal yenilenme süreci için en uygun koşulları sağlar.

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem derinin hassas lipid katmanlı yapısına zarar verdiği bilinen emülsifiye edici madde içermez. Bepanthol sensiderm krem tahrişe neden olduğu bilinen koruyucu ve parfüm içermez.

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem üç yolla cildin doğal yenilenme sürecine dahil olarak kaşıntıyı rahatlatır: 

 • Lamellar lipid teknoloji sayesinde cilt bariyerindeki katmanlara benzer lipidler (örneğin seramidler) sağlar,
 • Nemlendirmeyi arttırmak için doğal nemlendiriciler sağlar,
 • Doğal bakım lipidleri sağlar, bunlar da, cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasına yardımcı olarak kaşıntının giderilmesinde etki eder.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Kremin Citteki Etkisi

Bepanthol sensiderm krem nasıl kullanılır?

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem bebekler, çocuklar ve yetişkinlerde cilt tahrişlerine bağlı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesi için geliştirilmiştir. Açık yaralarda kullanımı uygun değildir.

Bu tür deri tahrişleri genellikle kuruluk, atopik dermatit, ekzema ve alerjik reaksiyonlar gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır.

Bepanthol sensiderm krem ihtiyaç duyuldukça kullanılabilir.

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem kortizon içermez.

Bepanthol sensiderm krem kullanılmaması gereken durumlar (kontrendikasyonları)

Ürünün içerdiği maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı bilinen kişilerde kullanılmamalıdır. Eğer alerjik reaksiyon gelişirse, ürünü kullanmayı bırakınız.

Açık cilt yaralarında kullanmayınız.

Bepanthol sensiderm krem gebelik ve emzirme döneminde kullanılabilir mi?

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem gebelik ve emzirme döneminde kullanılabilir.

Emzirme döneminde kullanıldığında, bir sonraki emzirme öncesinde kremden herhangi bir kalıntı kalmayacak şekilde silinmesi önemlidir.

Bepanthol sensiderm krem kullanılırken dikkat edilmesi gereken durumlar (uyarılar/önlemler)

 • Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem’in bebekler üzerinde kullanımı güvenlidir. Ancak geniş yüzeylerde veya uzun süreli kullanım durumunda bir doktor veya eczacıdan tavsiye alınması önerilmektedir.
 • Herhangi bir cilt reaksiyonu oluşması durumunda kullanmayı bırakınız ve gerekirse doktor veya eczacınıza danışınız.
 • Herhangi bir enfeksiyon belirtisi görüldüğünde doktor veya eczacınıza başvurunuz.
 • Sadece harici kullanım içindir.
 • Bepanthol sensiderm krem göze uygulanmaz.

Bepanthol sensiderm’in herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında, yan etki göstermesi beklenmez, ancak dermatolojik ürünler kullanılırken bölgesel cilt reaksiyonları ortaya çıkabilir.

Bepanthol sensiderm nasıl saklanır?

 • Bepanthol sensiderm’i çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde saklayınız.
 • Bepanthol sensiderm’i son kullanma tarihiyle uyumlu olarak kullanınız.
 • Bepanthol sensiderm’i 25°C altındaki oda sıcaklığında saklayınız.

 

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem’i nereden satın alabilirim?

BepantholSensiderm Kaşıntı Giderici Krem’i eczanelerden temin edebilirsiniz.

Bepanthol sendsidem krem klinik olarak test edilmiştir. 

Benzer sağlık yazıları

 1. Atopik dermatit nedenleri ve tedavisi
 2. Çocuklarda ve bebeklerde seboreik dermatit neden olur
 3. Fucifort krem nedir ve ne için kullanılır
 4. Vücutta kabarcıklar neden olur
 5. Kaşıntı nedenleri ve tedavisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git