Bitkisel Sağlık

Bağırsak Kurtlarına Bitkisel Tedavi – Bağırsak Paraziti Nedir?

Bağırsak Paraziti (Kurdu) Nedir?

Bağırsak paraziti (kurdu), vücudumuza sonradan dahil olan mikroorganizmal canlıların oluşturduğu hastalık türüdür. Genel bilinen bir hastalık olmasına rağmen ağır hastalık ölüm gibi ağır sonuçlar doğurmaz fakat günlük yaşamda sıkıntı yaratabilir.

Bağırsak Paraziti (Kurdu) Neden Olur?

Bağırsak parazitinin (kurdunun) oluşumu, kirli sulardan, iyi temizlenmemiş sebzelerden, musluklardan, az pişmiş etten, kirli çarşaf ve çamaşırlardan, topraktan, hayvanlardan kısacası tüm pislik taşıma olasılığı olan her şey neden olabilir.

Bağırsak Parazitinin (Kurdunun) Belirtileri

Bağırsak parazitinin (kurdunun) belirtileri ; karın ağrısı, ağrılı ve çok gaz çıkarma, kısa süren ishaller, dışkıda yumuşama yada kuzu dışkısı gibi dışkılama, burun kaşıntısı, anüste kaşıntı, uykuda salya akması, dilin kenarının kabarması, kilo alamama, sabah bulantıları, ağız kokusu, iştahsızlık yada aşırı yeme, vücutta kaşıntılardır.

Bağırsak Parazitlerine (Kurtlarına) Bitkisel Tedavi

Bağırsak parazitlerini (kurtlarını) bitkisel yolla temizlemek istiyorsanız yazılanları uygulamanız gerekiyor. Fakat kesin bir sonuç çıkacağının garantisi hiçbir zaman yoktur. Doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. Biz bağırsak kurtları için geçmişte kullanılan bitkisel önerileri yansıtacağız.

Bağırsak Kurtlarının Bitkiler İle Tedavisi

  • 200 GR çörek otu, 100 GR kabak çekirdeği öğütülüp 1 KG balla karıştırılarak aç iken 1’er yemek kaşığı yenmeye devam edilmesi gerekir. Yemek 1 saat sonra yenmelidir. Bu küre 15 gün devam edilir ve 15 gün sonra, 1-2 yemek kaşığı bu macundan yenilmesi gerekiyor.
  • Kabak çekirdeği dövülüp kaynatılıp bir su bardağı içilir. Bu esnada kurtlar, parazitler felç olacaktır. 1 saat sonra 1 baş sarımsak az ekmek ile tüketilmelidir. Öğleye doğru parazitlerden kurtulmak için müshil içilmesi gerekiyor.
  • Müshil olarak 50 GR hint yağı alınabilir.
  • Sinameki kaynatılıp, balla tatlandırılarak 1-2 su bardağı sıcak olarak içilebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git