B

Baclofen İlaç Nedir?

Baklofen ilaç, omurilikte sinir aktivitesini bloke eden bir kas gevşetici ilaçtır.

Baclofen ilaç neden kullanılır?

Baclofen ilaç, omurilikte sinir aktivitesini bloke eden bir kas gevşetici ilaçtır. Baclofen, multipl skleroz gibi nörolojik hastalıklar veya inme sonucu oluşan beyin veya omurilik hasarına bağlı kas spazmını ve sertliğini gidermek için kullanılır. Baclofen ilaç altta yatan hastalığı tedavi etmez fakat hastanın hareketlerini kolaylaştırır ve fizyoterapinin daha etkili olmasını sağlar.

Baclofen ilacının yan etkileri

Baclofen ilaç tablet veya sıvı şeklinde bulunur. Baclofen ilacının yan etkileri baş dönmesi ve kas güçsüzlüğü, uyuşukluk şeklinde yan etkileri en sık görülen yan etkiler arasındadır. İstenen derecede gevşeme elde edilene kadar tıbbi gözetim altında ilaç dozu yavaş yavaş artırıldığı takdirde bu yan etkiler azaltılabilir.

Nörolojik hastalıklar ile ilgili benzer sağlık yazıları

  1. Multipl skleroz hastalığı nedir
  2. Nörolojik hastalıklar nelerdir
  3. Menenjit nedenleri ve tedavisi
  4. Beyin felci nedenleri ve tedavisi
  5. İnme nedenleri ve tedavisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git