A

Antisosyal Kişilik Bozukluğu Nedir?

Antisosyal kişilik bozukluğu genellikle diğer insanların duygularını ve düşüncelerini göz ardı eden zorlayıcı, yıkıcı davranış şeklidir.

Antisosyal kişilik bozukluğu nedenleri, belirtileri ve tedavisi

  • Antisosyal kişilik bozukluğu nedir?Antisosyal kişilik bozukluğu genellikle diğer insanların duygularını ve düşüncelerini göz ardı eden zorlayıcı, yıkıcı davranış şeklidir. Antisosyal kişilik bozukluğunun nedeni tam olarak bilinmemektedir, ancak biyolojik ve genetik faktörlerin rol oynayabileceği düşünülmektedir.
  • Antisosyal kişilik bozukluğu belirtileri: Antisosyal kişilik bozukluğu olan kişiler suçluluk duygusu taşımazlar ve engellenmeyi asla istemezler. Bu bireylerin ilişkileri ile ilgili sorunları vardır ve başları genellikle kanunlar ile derde girer. Sürekli olarak moralleri bozuk, sinirli haller, endişe gibi belirtiler de bu bireylerde sık görülür.
  • Antisosyal kişilik bozukluğu tedavisi: Antisosyal kişilik bozukluğu olan kişilerin davranış terapileri ve çeşitli psikoterapi tedavileri sayesinde sosyal ilişkilerinde düzelme sağlanabilir. Antisosyal kişilik bozukluğu genellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte biraz düzelir.

Benzer sağlık yazıları

  1. Çocuk ve ergenlerde obsesif kompülsif bozukluk neden olur
  2. Çocuklarda davranış bozuklukları neden olur
  3. Psikoz nedenleri ve tedavisi
  4. ergenlerde depresyon nedenleri ve tedavisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git