A

Amlodipin Nedir? Amlodipinin Yan Etkileri

Amlodipin ne için kullanılır? : anjinayı önlemek ve hipertansiyonu (yüksek kan basıncı) tedavi etmek için kullanılan bir kalsiyum kanal blokeri ilaçtır.

Amlodipin ilaç hangi hastalıklarda kullanılır?

  1. Amlodipin ne için kullanılır? : Anjinayı önlemek ve hipertansiyonu (yüksek kan basıncı) tedavi etmek için kullanılan bir kalsiyum kanal blokeri ilaçtır.
  2. Amlodipin ilacın yan etkileri : Amlodipinin olası yan etkileri arasında baş ağrıları, baş dönmesi, yorgunluk, istemsiz tireme, iştahsızlık, alerjik reaksiyonlar, kas krampları, cinsel bozukluklar, görme sorunları, konjunktivit, sık idrara çıkma, geceleri aşırı idrara çıkma, kan şekerinin yükselmesi, lökopeni, trombositopeni ve kırmızı-mor renkte deri döküntüsü gibi yan etkiler vardır.
  3. Amlodipin maddesi içeren ilaçlar : Amlodıs tablet, Amlohex tablet, Amlokard tablet, Amlovas tablet, Amloneb tablet, As-amlo tablet, Dılopın tablet, Monovas tablet,  Nıpıdol tablet, Norday tablet, Norlopın tablet, Normopres tablet, Norvadın tablet, Norvasc tablet, Penvasc tablet, Vasocard tablet, Vasonorm tablet, Vazkor tablet gibi ilaçlar amlodipin içeren ilaçlar arasındadır.

”Bu ilaçlar doktor reçetesi olmadan kullanılmaz”.

Benzer sağlık yazıları

  1. Hipertansiyon (yüksek tansiyon) neden olur
  2. Hipertansiyon (yüksek tansiyon) belirtileri
  3. Hipertansiyon (yüksek tansiyon) tedavisi
  4. Göğüs ağrısı nedenleri ve tedavisi
  5. Çocuklarda hipertansiyon nedenleri ve tedavisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Üste Git