A

Amlodipin Nedir? Amlodipinin Yan Etkileri

Amlodipin ne için kullanılır? : anjinayı önlemek ve hipertansiyonu (yüksek kan basıncı) tedavi etmek için kullanılan bir kalsiyum kanal blokeri ilaçtır.

Amlodipin ilaç hangi hastalıklarda kullanılır?

Amlodipin ne için kullanılır? Anjinayı önlemek ve hipertansiyonu (yüksek kan basıncı) tedavi etmek için kullanılan bir kalsiyum kanal blokeri ilaçtır.

Amlodipin ilacın yan etkileri: Amlodipinin olası yan etkileri arasında baş ağrıları, baş dönmesi, yorgunluk, istemsiz tireme, iştahsızlık, alerjik reaksiyonlar, kas krampları, cinsel bozukluklar, görme sorunları, konjunktivit, sık idrara çıkma, geceleri aşırı idrara çıkma, kan şekerinin yükselmesi, lökopeni, trombositopeni ve kırmızı-mor renkte deri döküntüsü gibi yan etkiler vardır.

Amlodipin maddesi içeren ilaçlar: Amlodis tablet, Amlohex tablet, Amlokard tablet, Amlovas tablet, Amloneb tablet, As-amlo tablet, Dilopin tablet, Monovas tablet,  Nipidol tablet, Norday tablet, Norlopin tablet, Normopres tablet, Norvadin tablet, Norvasc tablet, Penvasc tablet, Vasocard tablet, Vasonorm tablet, Vazkor tablet gibi ilaçlar amlodipin içeren ilaçlardır.

Benzer sağlık yazıları

  1. Hipertansiyon (yüksek tansiyon) neden olur
  2. Hipertansiyon (yüksek tansiyon) belirtileri
  3. Hipertansiyon (yüksek tansiyon) tedavisi
  4. Göğüs ağrısı nedenleri ve tedavisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git