A

Amilorid Nedir? Amilorid İlacının Yan Etkileri

Etken maddesi amilorid olan ilaçlar arasında MODURETİC TABLET vardır.

Amilorid İlaç ne için kullanılır?

  1. Potasyum koruyucu bir diüretik ilaç olan amilorid, hipertansiyon (yüksek kan basıncı) ve kalp yetersizliğine (kalbin pompalama etkinliğinde azalma) veya karaciğer sirozuna bağlı ödem (sıvı tutulması) tedavisinde loop veya tiazid diüretik ilaçlar ile birlikte kullanılır. Amilorid maddesi içeren ilaçlar diyabetis mellitus hastalığında da kullanılır.
  2. MODURETİC  TABLET amilorid etken maddesini içeren bir ilaçtır.
  3. Amilorid’in sık görülen yan etkileri arasında baş dönmesi, mide bulantısı, karın ağrısı, kusma, çarpıntı, sersemlik hissi, göğüs ağrıları, kansızlık, solunum güçlüğü, baş ağrısı, idrar yapma zorluğu, idrar tutma zorluğu, pankreas iltihabı, sarılık, bağırsak kanaması gibi yan etkiler vardır.

”Bu ilaçlar doktor reçetesi olmadan kullanılmaz”. 

Benzer sağlık yazıları

  1. Hipertansiyon hastalığı nedir?
  2. Kalp yetmezliği neden olur
  3. Karaciğer sirozu neden olur
  4. Şeker hastalığı (diyabetis mellitus) neden olur

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git