Cilt - Deri Hastalıkları ve Tedavileri

Ameliyatsız Saten Yüz Estetiği Nasıl Yapılır? (BTL Exilis Elite Yöntemi)

BTL Exilis Elite yöntemi ile cilt dokusuna uygulanan bu enerji sayesinde enerji her dokuya iletilir ve böylece kişinin vücudunda bulunan kollajen tamamen uyarılır.

Saten yüz germe estetiği nedir?

BTL Exilis Elite yöntemi ile cilt dokusuna uygulanan bu enerji sayesinde enerji her dokuya iletilir ve böylece kişinin vücudunda bulunan kollajen tamamen uyarılır. Saten yüz germe uygulamasından hemen sonra uyarılma süreci hemen başlar. İşlem sonrası gözle görülen ve hissedilebilen bu etki her gün artarak devam eder. İşlem sonrasında cildin görünümünde artan pürüssüzlük ve kaliteli bir cilt görünümü nedeni ile bu işlem saten yüz germe estetiği olarak tanımlanmaktadır. Saten yüz germe estetiği her yaş grubunda yapılabilir. Bu uygulamada önemli olan tespitin doğru yapılması ve tedavinin doğru uygulanmasıdır.

Saten yüz germe estetiği nasıl etki gösterir?

 1. Ultrason dalgaları cilde uygulandığında; ses dalgalarının mekanik etkisi ve oluşturdukları ısının etkisi ile, bağ dokusunu oluşturan kollajen sentezini uyarır ve cildin esnekliğini sağlayan elastin liflerini de sıkıştırır.
 2. Ultrason enerjizisi, cilde uygulandığında yaşlanma döneminde kollajen dokunun arasında oluşan bağları ısı yolu ile kırmakta ve bu sayede kollajen dokusunun daha sıkı bir yapı kazanmasını sağlamaktadır. Sıkılaşan kollajen doku sayesinde cilt daha gergin görünüm kazanır.
 3. Ultrason dalgaları ve radyofrekans enerjisi genellikle ayrı ayrı cihazlarda kullanılmaktadır. Saten yüz germe, ultrason dalgalarını ve radyofrekans enerjisini aynı işlemde kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle etkinliği daha başarılıdır.
 4. Saten yüz germe işleminde ultrason, sağlamış olduğu ses dalgalarının mekanik etkisi ve bu etkinin sağladığı ısı sayesinde kollajen ve elastin liflerinde sıkılaşma sağlarken, radyofrekans dalgalarının fokuslu olarak verilmesi sonucunda, kollajen liflerdeki ısı en üst seviyesine ulaşmaktadır. Bu işlem sonucunda kollajen liflerde sarkmaya neden olan bağlar kırılmakta ve ciltte gözle görülür bir toparlanma oluşmaktadır.

Saten yüz germe estetiği vücudun hangi bölgelerine uygulanır?

 1. Saten yüz germe uygulaması özellikle ovali denilen, çene çizgisinin boyuna doğru sarkması yüzün kareleşmesi gibi durumlarda uygulanır.
 2. Saten yüz germe uygulaması burundan dudağa kadar giden nazolabiyal çizgilerin, göz kenarı çizgilerinin, dudak kenarı çizgilerinin ve yüzde yaşlanma ve mimiklere bağlı olarak gelişen  tüm derin çizgilerin tedavisi için uygulanır.
 3. Saten yüz germe uygulaması göz altı torbaları ve göz kapağı düşüklüğü için uygulanır.
 4. Saten yüz germe estetiği gevşeyen gıdı tedavisi için uygulanır.
 5. Saten yüz germe estetiği gevşemiş ve enine çizgilerde artış bulunan boyun tedavisinde uygulanır.
 6. Saten yüz germe estetiği dekolte bölgesinde meydana gelen ve istenmeyen çizgilerin tedavisinde uygulanır.
 7. Saten yüz germe estetiği el üzerine bulunan gevşeme ve yaşlanma belirtilerinin tedavisi için uygulanır.
 8. Saten yüz germe estetiği uygulaması bölgesel zayıflama da sağlamasının yanı sıra fibrotik matriks yağ dokusunun açılmasına etkisi olduğu için selülitte de etkili olur.

Saten yüz germe estetiği ağrı verir mi?

Saten yüz germe uygulamasının en iyi yönü de işlemin ağrı, acı vermemesidir. Saten yüz germe işlemi sırasında ısı hissedilir. Cilt yapısı ince olan bireyler daha faz ısı hissedebilirler. Fakat yöntem derinin ısısını otomatik olarak hesaplayabildiği için, deriye gereğinden çok ısı verme gibi bir riski yoktur. Saten yüz germe estetiği öncesi anestezi uygulanması gerekmez ve uygulama güvenli bir uygulama olarak bilinmektedir.

Saten yüz germe estetiği kaç seans uygulanır?

Saten yüz ve boyun germe estetiği ortalama dört hafta süresince hafta bir seans olmak üzere uygulanır. Bireyin kollajen uyarımı çoğunlukla 4 haftada gerçekleştiği için 4 haftadan fazla uygulanmasına genellikle gerek duyulmaz. Daha genç bireyler için saten yüz germe estetiği 1-2 seans uygulama bile yeterli olabilir.

Saten yüz germe estetiğini tekrar yaptırmak gerekir mi?

Saten yüz germe estetiği tedaviden sonra en üst düzeye ulaşan kollajen ile canlılığını 3 ay içinde tamamlar. Saten yüz germe estetiğinden sonra yenilenen cilt uygulamadan önceki haline dönmez. Saten yüz germe estetiği 1 yıl veya 2 yıl sonra tekrar 4 seanslık bir tedavi uygulanabilir.

Saten yüz germe estetiği sonrası

Saten yüz germe uygulamasından sonra kişi hemen günlük yaşamına geri dönebilir. Uygulamadan sonra etkisi hemen başladığı için özel günlerden önce bu uygulama yapılabilir.

Saten yüz germe estetiği sonrası

Saten yüz germe estetiği sonrası

Saten yüz germe estetiğinin yan etkileri ve uygulamanın yapılmaması gereken durumlar nelerdir?

 1. Saten yüz germe estetiği oldukça güvenli bir uygulamadır.
 2. İşlem sonrası yüzde hafif bir kızarıklık ve ödem oluşması gibi geçici yan etkileri vardır.
 3. Saten yüz germe estetiğini kalp pili olan hastalar, metal protezi ve implantı olan bireyler, hamileler ve emziren kadınlar yaptıramaz.
 4. Saten yüz germe işlemi yapılmadan önce karaciğer ve böbrek fonksiyonları testleri yapılmalıdır.
 5. Saten yüz germe estetiği damar tıkanıklığı ve dolaşım sistemi bozuklukları olan hastalarda yapılmaz.
 6. Saten yüz germe estetiği kanser hastalarında ve kemoterapi, radyoterapi tedavisi gören hastalarda uygulanmaz.
 7. Saten yüz germe estetiği yakın dönemde tüberküloz (verem) enfeksiyonu geçirmiş bireylerde uygulanmaz.
 8. Saten yüz germe estetiği var olan enfeksiyon varlığını sürdüğü dönemde yapılmaz.
 9. Saten yüz germe estetiği epilepsi hastalarında uygulanmaz.
 10. Saten yüz germe estetiği uygulamanın etkisi yeterli olmayacağı için şeker hastalarına ve tiroid sorunu olan hastalara tavsiye edilmez.
 11. Saten yüz germe estetiği obezite sorunu olan hastalarda yeterli derecede etki etmeyeceği için önce diyet tedavisi önerilir.
 12. Rahim içi araç (spiral) kullanımında spiral metal içerikli ise saten yüz germe estetiği yapılması tavsiye edilmez.
 13. Saten yüz germe estetiği her mevsim uygulanabilir.
 14. Saten yüz germe estetiğinin güneş ışınları ile herhangi bir etkileşimi yoktur.
 15. Saten yüz germe estetiğini bu uygulamanın eğitimini almış doktorlar yapmalıdır.
 16. Saten yüz germe estetiği ameliyat olmak istemeyen, iğneli uygulamalardan hoşlanmayan, ameliyat gerektirecek kadar önemli bir cilt problemi olmayan bireyler için ideal bir yöntemdir.
 17. Saten yüz germe estetiğinin başarılı olması için seanslara düzenli gidilmeli ve uygulamayı yapan doktorun tavsiyeleri doğru uyulmalıdır.

Estetik yöntemleri ile ilgili bezer sağlık yazıları

 1. Yüz germe ameliyatı nedir ve nasıl yapılır
 2. Yüz dolgusu neden ve nasıl yapılır
 3. Dudak estetiği neden ve nasıl yapılır
 4. Burun düzeltme ameliyatı nasıl yapılır
 5. Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır
 6. Vajina estetiği nedir ve nasıl yapılır

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git