A

Alveoloplasti Ameliyatı Nedir? Alveoloplasti Neden Yapılır?

Alveoloplasti nedir? : Alveoloplasti, çene kemiğindeki kabarıklıkları uzaklaştırmak ve düzenli olmayan alanları düzeltmek için yapılan diş ameliyatıdır.

Alveoloplasti ameliyatı hangi hastalıklarda yapılır?

  • Alveoloplasti nedir? : Alveoloplasti, çene kemiğindeki kabarıklıkları uzaklaştırmak ve düzenli olmayan alanları düzeltmek için yapılan diş ameliyatıdır.
  • Alveoloplasti ameliyatı ne için yapılır? : İşlem genellikle dişetleri altındaki alveoler aralık düzgün olmayan kişilerde dişlerin kolayca uyması veya rahat kullanılmasını kolaylaştırmak için yapılır.
  • Alveoloplasti ameliyatı nasıl yapılır? : Alveoloplasti ya genel anestezi altında ya da daha çok, lokal anestezi altında yapılır. Dişetine bir kesi yapılır ve sonra düzensiz kemiği açığa çıkarmak için dişeti kaldırılır. Sonra kemik büyük bir forseps ile ya yeniden şekillendirilir ya da istenilen şekilde küçültülür. En sonunda dişeti kemiğin üstüne kapatılır ve dikilir. Ağızda bir miktar zedelenme ve şişme olur ama dişeti genellikle iki haftada iyileşir.

Benzer sağlık yazıları

  1. Diş çekimi nasıl yapılır
  2. Diş taşı (tartar) neden olur
  3. Diş ağrısı neden olur
  4. Diş eti iltihabı neden olur
  5. Diş eti çekilmesi neden olur

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Konular

Saglikocagim.org olarak başladığımız yayın hayatımıza daha şık ve sade bir tasarımla Saglikocagim.net olarak devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi yine en anlaşılır sağlık bilgilerini sunmaya devam edeceğiz.

Copyright © 2017 Saglikocagim.net. Sitemizde yayınlanan sağlık yazıları, bilgi verme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulamada bulunmayınız.

Üste Git