A

Alfalino Nedir? Alfalino Balık Yağı Ne İşe Yarar) Alfalino Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

ALFALİNO BALIK YAĞI KULLANMA TALİMATI

Alfalino Balık Yağı İçeren Takviye Edici Gıda.

Alfalino Balık Yağı Etken Maddeler

ALFALİNO İÇİNDEKİLER

 • Balık yağı.
 • Yenilebilir jelatin (sığır jelatini).
 • Aroma verici: Portakal aroması.
 • Antioksidan: Tokoferolce zengin ekstrakt (E vitamini). Trigliserid formda Omega 3 içerir.
 • Jelatin Bileşimi: Yenilebilir jelatin, Deiyonize su.
 • Nem verici: Gliserol.

Balık yağı, doğal aroma verici, antioksidan: Tokoferolce zengin ekstrakt (E vitamini). Trigliserid formda Omega 3 içerir. Alfalino Balık Yağı, soğuk su balıklarından elde edilmiştir. Moleküler olarak distile edilmiş ve saflaştırılmıştır. Tazeliğini koruması için nitrojen altında dolum yapılmıştır.

ALFALİNO BALIK YAĞI NE İŞE YARAR?

Alfalino Balık Yağı, omega 3 yağ asitlerini içerir. Omega 3 yağ asitlerinden EPA ve DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. DHA beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur. Ayrıca DHA normal beyin fonksiyonlarının ve görme yetisinin korunmasına katkıda bulunur.

ALFALİNO BALIK YAĞI NASIL KULLANILIR?

Bir bardak su ile günde 1 yada 2 yumuşak kapsül alınması önerilir.

Net: 30 Yumuşak Kapsül

ALFALİNO BALIK YAĞI HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Uyarılar:

İlaç değildir. Hastalıkların önlemesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

 • Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
 • Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın.
 • Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.
 • Kanın pıhtılaşmasını önleyici ilaç kullanılması durumunda doktorunuza danışın.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA YA DA ECZACINIZA BAŞVURUN.

ALFALİNO BALIK YAĞI SAKLAMA KOŞULLARI

 • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.
 • 25°C altındaki kuru ve serin yerde muhafaza edilmelidir.

SADECE ECZANELERDE SATILIR.

NEDEN ALFALİNO BALIK YAĞI KULLANMALIYIZ? (ALFALİNO İÇİN 5 NEDEN)

Alfalino Balık Yağı dünya üzerindeki en güvenilir ve kaliteli balık yağı üreticilerinden temin edilerek üst düzey üretim süreçleri ile uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Alfalino’nun saflığı ve kalitesi her seride bağımsız bir kuruluş olan IFOS (Uluslararası Balık Yağı Standartları) tarafından test edilmektedir. Alfalino Balık Yağı IFOS tarafından; CRN (Beslenme Konseyi), GOED* (Küresel EPA ve DHA Organizasyonu) ve VVHO’nun (Dünya Sağlık Örgütü) belirlediği limit değerlere göre; saflık, tazelik, güvenirlilik, kalite, içerik garantisi için analiz edilmekte ve ürün kalitesi 5 yıldız ile sertifikalandırılmaktadır.

1- Ağır Metal Seviyeleri:

Alfalino Balık Yağı kimyasal atıklardan ve ağır metallerden uzak, temiz denizlerde yaşayan balıkların yağları tercih edilir. Alfalino Balık Yağı üretimi sırasında balıkta olabilecek tüm safsızlıkların giderilmesi için üst düzey moleküler distilasyon yöntemi kullanılır. Böylece tüm ağır metallerden ve kimyasallardan arındırılır. Alfalino Balık Yağı Saftır! Çünkü CRN, WH0 ve GOED’in limit değerlerinden 10 kat daha saf olduğu her seride test edilir.

Saflık, Temizlik ve Güvenilirlik:

Alfalino Balık Yağı üretiminde temiz sularda yaşayan küçük balıkların yağları kullanılır. Alfalino Balık Yağı PCB, dioksin, furan vb. kimyasal atıklar açısından WH0,CRN ve GOED tarafından belirlenen limit değerlerinden 10 kata kadar daha temiz olduğu IFOS tarafından test edilir ve tescillenir.

3- Tazelik-Stabilite:

Omega 3 preparatının etkinliğinde, kokusunda ve görüntüsünde kullanılan balık yağının tazeliği çok önemlidir. Alfalino ürünlerinde kullanılan balık yağları, temiz ve derin su balıkları avlanır avlanmaz 24 saat içerisinde oksijensiz ortamda işlenmeye başlanmasıyla elde edilir. Alfalino Balık Yağı oksijensiz ortamda kimyasallardan uzak, tamamen mekanik işlemler ve minimum oksidasyon seviyesiyle üretilir. Alfalino Balık Yağı tazeliği her seride IFOS tarafından tescillenir. Alfalino Balık Yağı tazeliği, saflığı ve kalitesi, her seride IFOS tarafından test edilip, güvenilir bir şekilde tüketiciyle buluşması sağlanır.

4- İçerik Garantisi:

Alfalino Balık Yağı tam da etiketinde yazdığı kadar Omega 3 içerir. Etiketinde yazdığı kadar Omega 3 içerdiğini IFOS analizleriyle garanti eder.

5- CRN ve WH0 Kalite Standartları:

Alfalino Balık Yağı, CRN ve VVHO’nun balık yağları konusunda belirlemiş olduğu tüm kalite standartlarını karşılar. Bu kalite ölçütleri her seride IFOS tarafından tescillenir.

Yaz/Kış kullanıma uygundur.

A ve D vitamini içermez. Alfalino Balık Yağı, A ve D vitamini içermeyen bileşimi ile yaz-kış alınması gerekli olan Omega 3 ihtiyacını yıl boyu eksiksiz karşılar.

Yükek Emilim:

Alfalino Balık Yağı, doğal trigliserid formda Omega 3 yağ asitleri içerir. Yapılan bilimsel çalışmalar trigliserid formun emilimin diğer formlara kıyasla daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bu nedenle Alfalino Balık Yağı kullanıcısı yüksek emilimle maksimum oranda faydalanır.

GOED, balık yağlarının analizlerinde yüksek standartlar belirleyen, EPA ve DHA’nın sağlık açısından faydaları konusunda tüketiciyi eğiten, Omega 3’lerle ilgili bilimsel çalışmaları yakından takip eden kuruluş.

Konu İle İlgili Benzer Sağlık Yazılarımız

 1. Krilom nedir, ne işe yarar
 2. Marincap nedir, nasıl kullanılır
 3. Omega 3 yağ asitleri nedir

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler Konular

Üste Git